Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Літургія на кожен день, 6 лютого, четвер
19:08 Середа 0 224
5-02-2020, 19:08

Літургія на кожен день, 6 лютого, четвер

Апостоли, яких Ісус послав в дорогу без жодної матеріальної підтримки та забезпечення, дуже виразно відчувають, що місія проголошення Євангелія та заклику до навернення – це передусім справа самого Бога. Ми не можемо забути, що також ми, як охрещені, маємо обов’язок йти через світ і закликати до навернення. Усвідомлюючи це відповідальне завдання, просімо Господа про дар мудрості, щоб мудро свідчити про Його любов і мир тим, до кого Він нас пошле.
Свв. ПАВЛА  МІКІ  І  СПОДВИЖНИКІВ, МУЧЕНИКІВ (черв) Обов’язковий спомин
Святого Павла Мікі, японського єзуїта, і 25 його товаришів, розп’яли за віру 5 лютого 1597 року в Нагасакі в Японії. Вони – представники усіх християн Далекого Сходу, які загинули за віру.
Або: (біл) Перший четвер місяця
Меса про священицькі покликання (стор. 117)

АНТИФОН НА ВХІД
Святі мужі пролили свою святу кров заради Господа, * полюбили Христа у своєму житті, * уподібнились до Нього у своїй смерті * і тому заслужили на тріумфальний вінець.

КОЛЕКТА
Боже, сило всіх Святих, Ти через хрест благоволив покликати до вічного життя святих мучеників Павла Мікі та його сподвижників, † вчини за їх заступництвом, * щоб ми аж до смерті мужньо сповідували віру, яку визнаємо. Через Господа нашого Ісуса Христа, Сина Твого, † котрий з Тобою живе і царює в єдності Святого Духа, * Бог, навіки вічні.

ПЕРШЕ ЧИТАННЯ
1 Цар 2, 1-4. 10-12
Читання з Першої книги Царів.
Коли наблизилась для Давида година смерті, заповів він синові своєму Соломонові, кажучи: «Я йду дорогою, призначеною для всіх на світі; ти ж кріпися й покажи себе мужем. Бережи накази Господа, Бога твого, ходи Його путями, держи Його установи, заповіді, присуди й приписи, як це написано в законі Мойсея, щоб тобі щастило в усьому, що чинитимеш, і всюди, куди обернешся; щоб Господь справдив своє слово, що сказав був до мене: “Якщо твої сини вважатимуть на свої вчинки, ходивши переді Мною по правді усім своїм серцем і всією своєю душею, то не забракне у тебе ніколи спадкоємця на престол Ізраїля”». І спочив Давид із своїми батьками, і поховано його в Давидовому місті. Царювання ж Давидового над Ізраїлем було сорок років: в Хевроні він царював сім років, а в Єрусалимі тридцять три роки. І сів Соломон на престолі Давида, батька свого, і царство його вельми зміцніло. Слово Боже.

РЕСПОНСОРІЙНИЙ ПСАЛОМ
1 Хр 29, 10-11аб. 11вг-12а. 12бвг.
Господи Боже, Ти всім владарюєш.
Благословенний Ти, Господи, †
Боже Ізраїля, нашого батька, *
від віку й до віку!
Твоя, о Господи, велич і сила, слава, вічність і величність, *
бо все, що на небі й на землі, Тобі належить!
Тобі, о Господи, *
належить Царство!
Ти вищий над усе і над усім Владика! *
І багатство, і слава – від Тебе.
Ти усім володієш. *
У руці Твоїй сила і могутність,
у Твоїй десниці – *
звеличити і все зміцнити.

СПІВ ПЕРЕД ЄВАНГЕЛІЄМ
Пор. Мк 1, 15
Алілуя, алілуя, алілуя.
Наблизилося Царство Боже.
Покайтеся і віруйте в Євангеліє!

ЄВАНГЕЛІЄ
Мк 6, 7-13
† Читання святого Євангелія від Марка.
Того часу Ісус, покликавши до себе Дванадцятьох, почав розсилати їх по двох і дав їм владу над нечистими духами. І повелі в їм, щоб нічого не брали в дорогу – тільки одну палицю: ні хліба, ні торби, ні мідяків у пояс, але щоби взули сандалі й не одягалися у дві одежини. І Він говорив їм: «Якщо десь увійдете в дім, то перебувайте там, доки не вийдете звідти. І коли б у якомусь місці не прийняли вас і не послухали вас, то, виходячи звідти, обтрусіть пил з ваших ніг – їм на свідчення». І, вийшовши, вони пропові дували, щоб люди покаялися, і виганяли численних бісів, а багатьох недужих помазували олією і зціляли. Слово Господнє.


МОЛИТВА ВІРНИХ
Споминаючи мучеників, кров яких освятила початки ві ри в Японії, довірмо Богові потреби Церкви у місійних країнах:
1. Молімося за Церкву, щоб, зміцнена Божою благодаттю, своєю спасенною діяльністю вона огорнула всіх людей землі.
2. Молімося про мир в Україні та у світі.
3. Молімося про сильну віру для всіх християн.
4. Молімося, щоб людство ніколи більше не використовувало досягнень науки для воєн і вбивств.
5. Молімося за померлих, щоб Господь дав їм вічну радість.
6. Молімося за нас самих, щоб ми мали духа самопо­жертви і відданого служіння Богу та ближнім.
Господи Ісусе Христе, Ти дав святому Павлу Мікі і його сподвижникам вінець мучеництва; вчини, щоб сила Твоєї любові допомагала нам бути завжди вірними Тобі. Котрий живеш і царюєш навіки вічні.

МОЛИТВА НАД ДАРАМИ

Прийми, святий Отче, дари, які ми складаємо у спомин святих мучеників, * і нас, Твоїх слуг, зроби незламними у сповідуванні Твого Імені. Через Христа, Господа нашого.

Префація про святих мучеників № 37

АНТИФОН НА ПРИЧАСТЯ
Ви ті, що перебували зо Мною у Моїх спокусах, * і Я завіщаю вам Царство, – говорить Господь, – * щоб ви їли і пили за Моїм столом у
Моєму Царстві. (Пор. Лк 22, 28-30)

МОЛИТВА ПІСЛЯ ПРИЧАСТЯ
Боже, Ти в святих мучениках чудесно явив тайну хреста; † вчини милостиво, щоб, укріплені цією жертвою, * ми вірно припали до Христа і трудились у Церкві для спасіння всіх людей. Через Христа, Господа нашого.

Залишити коментар

Клацніть на зображення щоб оновити код, якщо він нерозбірливий