Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Літургія на кожен день, 7 лютого, п'ятниця
19:02 Четвер 0 188
6-02-2020, 19:02

Літургія на кожен день, 7 лютого, п'ятниця

(зел) П’ятниця ІV звичайного тижня
Йоан Хреститель виявив незвиклу відвагу, роблячи Іроду зауваження щодо його прелюбодійного зв’язку з дружиною свого брата. Для царя Ірода це була невигідна ситуація, тому він хотів утихомирити пророка. Але не сподівався він, що прийдеться його вбити за бажанням доньки своєї коханки. Саме так діє гріх – завжди тягне за собою наступний. Він виглядає як багно, яке умертвляє свою жертву, втягуючи її щораз глибше та глибше.
Або: Перша П’ятниця місяця
Меса: вотивна про Пресвяте Серце Ісуса

АНТИФОН НА ВХІД
Спаси нас, Господи, наш Боже; * збери нас із-між народів, * щоб прославляти Твоє святе ім’я * і величатися Твоєю похвалою. (Пс 106 (105), 47)

КОЛЕКТА
Господи, наш Боже, вчини, щоб ми славили Тебе усією душею * та щиро любили усіх людей. Через Господа нашого Ісуса Христа, Сина Твого, † котрий з Тобою живе і царює в єдності Святого Духа, * Бог, навіки вічні.

ПЕРШЕ ЧИТАННЯ
Сир 47, 2-11
Читання з Книги Сираха.
Так, як сить відокремлюють від жертви, так Давида – з-між синів Ізраїля. Він з левами бавився, як з козенятами, а з ведмедями – мов із ягнятами. Чи ж велетня не вбив він, як був ще хлопцем? Чи не змив же він із народу ганьбу, як ото підняв руку з каменем у пращі та й зламав гординю Голіята? Візвав він тоді до Господа Всевишнього, і Той надав сили правиці його – вбити мужа, у війні потужного, і ріг народу свого піднести. Його прославляли за десятки тисяч, хвалено його з-за благословень Господніх, тож і надягли на нього слави вінець: він бо знищив ворогів навколо, винищив геть ворожих філістимлян, зламавши їхній ріг аж по сьогодні. У кожнім своїм ділі воздавав він шану Святому Всевишньому словами прослави, з усього серця співав піснопіння й любив свого Творця. Перед жертовником настановив співаків, і лунав їхнім голосом спів милозвучний. Святам блиску надав він, досконало прикрасив чини врочисті: хвалили вони Його Ім’я святе, а святиня вже від ранку бриніла. Простив Господь йому його гріхи й підніс навіки його потугу, дав йому царський союз і слави престол в Ізраїлі. Слово Боже.

РЕСПОНСОРІЙНИЙ ПСАЛОМ
Пс 18, 31. 47 і 50. 51
Благословенний Бог мого спасіння.
Він – Бог, – Його дорога бездоганна, *
випробуване вогнем є Господня мова;
Він – щит для всіх тих, *
хто на Нього покладає надію.
Живий Господь! Благословенна моя Скеля! *
Нехай звеличиться Бог мого спасіння!
За це прославлятиму Тебе, Господи, серед народів, *
оспівуватиму Твоє Ім’я.
Ти посилаєш велику перемогу *
своєму цареві,
своєму помазанцю Давиду виявляєш милосердя – *
та його потомству навіки

СПІВ ПЕРЕД ЄВАНГЕЛІЄМ
Пор. Лк 8, 15
Алілуя, алілуя, алілуя.
Блаженні ті,
хто, почувши Слово щирим і добрим серцем,
бережуть і приносять плід у терпінні.

ЄВАНГЕЛІЄ
Мк 6, 14-29
† Читання святого Євангелія від Марка.
Того часу почув і цар Ірод, оскільки явним стало Ім’я Ісуса, і люди говорили, що це – Йоан Хреститель устав з мертвих, тому й такі  могутні сили діють у Ньому. І нші ж казали, що це – Ілля, ще інші говорили, що це – пророк, як один із пророків. А Ірод, почувши, сказав: «Той Йоан, якому я відтяв голову, це він воскреснув!» А дже сам Ірод, пославши воїнів, схопив Йоана і посадив його у в’язницю через Іродіяду, дружину свого брата Филипа, бо одружився з нею. А Йоан казав Іродові: «Не дозволено мати тобі  жінку твого брата!» Тож Іродіяда таїла злобу на нього й бажала його вбити, та не могла. Бо Ірод боявся Йоана, знаючи його як чолові ка праведного та святого, й оберігав його, а слухаючи, відчував сильну розгубленість, але слухав охоче. Як настав слушний день, коли Ірод з нагоди дня свого народження влаштував бенкет для своїх вельмож, тисяцьких, галілейських старшин, увійшла дочка Іродіяди і, танцюючи, догодила І родові й тим, які  з ним сиділи при столі. Цар же сказав дівчині: «Проси в мене, чого тільки хочеш, і дам тобі!» І він сильно поклявся їй: «Чого тільки попросиш у мене, дам тобі, хоч би й півцарства мого». І вона, вийшовши, запитала в матері: «Що мені  попросити?» Та ж сказала: «Голови Йоана Хрестителя!» І, повернувшись відразу з поспіхом до царя, вона попросила, кажучи: «Хочу, щоб ти негайно дав мені  на полумиску голову Йоана Хрестителя!» І цар сильно засмутився, але через клятву й тих, які  сиділи при столі , він не захотів їй відмовити. Тож відразу цар послав ката, наказавши принести його голову. Той пішов, відтяв його голову у в’язниці та приніс його голову на полумиску, дав дівчині, а дівчина віднесла її своїй матері. А коли його учні почули, то прийшли, взяли тіло і поклали його в гробниці. Слово Господнє.


МОЛИТВА ВІРНИХ
Уповаючи на Боже милосердя, молімося за святу Церкву, а та­кож у наших особистих намірах:
1. Молімося за святу Господню Церкву, щоб вона, зміцнена свідченням святих мучеників, рішуче несла слово істини навіть туди, де ненавидять християн.
2. Молімося за Святішого Отця, Христового намісника на землі, щоб Господь благословив усі його труди на благо Церкви і людства.
3. Молімося за тих, які дбають про збереження миру між на­родами, щоб їхня праця принесла плоди миру та злагоди.
4. Молімося за тих, хто керує державами, щоб вони з покорою вміли прийняти кожне слово критики і доклали всіх зусиль для виправлення своїх помилок.
5. Молімося за померлих, щоб милосердний Бог дозволив їм радіти славою воскресіння зі святими Господніми мучени­ками та всіма святими.
6. Молімося за нас самих, зібраних довкола Христового вівта­ря, щоб ми були мужніми у сповненні вимог, які ставить перед нами наше сумління та Христове вчення.
Боже, наш Отче, розрадо тих, що страждають і плачуть, укрі­пи всіх дітей Церкви у служінні Тобі та будь їм вічною наго­родою у Небесному Царстві. Через Христа, Господа нашого.

МОЛИТВА НАД ДАРАМИ

Господи, прийми милостиво дари нашого служіння, які  ми жертвуємо на Твоєму вівтарі , * і переміни їх у таїнство нашого відкуплення. Через Христа, Господа нашого.

Префація звичайна № 40-45

АНТИФОН НА ПРИЧАСТЯ
Освіти світлом Твого обличчя слугу Твого, * спаси мене в Твоїм милосерді! * Господи, нехай не осоромлюсь, бо я до Тебе взиваю.

МОЛИТВА ПІСЛЯ ПРИЧАСТЯ
Насичені даром нашого відкуплення, просимо Тебе, Господи, * щоб трапеза вічного спасіння зміцнила нас в істинній вірі. Через Христа, Господа нашого.

Залишити коментар

Клацніть на зображення щоб оновити код, якщо він нерозбірливий