Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » «Не дозвольте, аби у вас вкрали радість!». Зустріч Папи з молоддю Мозамбіку
16:37 Четвер 0 664
5-09-2019, 16:37

«Не дозвольте, аби у вас вкрали радість!». Зустріч Папи з молоддю Мозамбіку

«Ви – важливі!» – наголосив Святіший Отець, звертаючись до молоді, що взяла участь у міжрелігійній зустрічі в Мапуто.
Про це повідомляють Новини Ватикану.

Другою подією другого дня Апостольського візиту Папи Франциска до Мозамбіку стала Міжрелігійна зустріч з молоддю, що відбулася в четвер, 5 вересня 2019 року, в спортивному комплексі «Pavillon Maxaquene». Після виконання пісень і танців, із словом привітання виступив представник молоді, який подякував Святішому Отцеві за те, що він приділив їм увагу, незважаючи на важливі зустрічі під час цього візиту.

Привітання молодого мозамбікця

«Ми – молодь країни, благословенної надзвичайною красою природи, великим культурним багатством і багатоманітністю мов, кольорами й ритмами, що спонукають нас радісно танцювати під звук бубнів і допомагають з ентузіазмом долати найважчі моменти нашого життя», – наголосив він. За словами молодого мозамбікця, незважаючи на різні релігійні конфесії, місцева молодь прагне написати нову сторінку в історії своєї країни – сторінку надії, миру й примирення. На завершення він звернувся до Святішого Отця з двома запитаннями: «Яким чином ми можемо здійснити цю свою мрію серед багатьох труднощів? І як ми можемо сприяти розв’язанню проблем нашої країни?


Кожен пише свою сторінку історії

«Що може бути важливішим для душпастиря, ніж зустрітися з молоддю?», – цими словами Папа Франциск розпочав свою промову, звертаючись до молодих мозамбікців. Він наголосив, що вони є не тільки майбутнім своєї країни та Церкви, але й їхнім теперішнім. «Що було б з цією землею без вашого ентузіазму, ваших пісень, вашої життєвої радості?» – підкреслив він.

Святіший Отець зазначив, що участь у зустрічі молодих представників різних релігій, а також тих, що не сповідують жодну релігію, свідчить про те, що «ми всі потрібні», кожен виконує певну роль у суспільстві, кожен пише в історії свою сторінку, повну надії, миру й примирення.

Уникати зневіри й страху


Відповідаючи на два запитання молоді – «Яким чином можуть здійснюватися мрії молоді?» та «Як залучати молодь до вирішення проблем країни?» – Наступник святого Петра зазначив, що сама молодь вказала на відповідь: через мистецтво, музику, культурне багатство вони зуміли виразити свої мрії та свою дійсність, своє бачення світу, повне надії й прагнень.

«Не дозвольте, аби у вас вкрали радість!», – закликав молодь Святіший Отець, вказуючи на «двох ворогів життя», що здатні вбити мрії та радість: на зневіру й страх. Він вказав на приклад відомого футболіста мозамбікського походження Еусебіу да Сільва, який ніколи не зневірявся: економічні труднощі його сім’ї й передчасна смерть батька не перешкодили здійсненню його мрій.

Говорячи мовою футболу, близькою багатьом учасникам молодіжної зустрічі, Папа Франциск підкреслив, що в команді кожен гравець має свої власні особливості; дехто вважає, що він має право вирішувати, хто має грати, а хто повинен залишатися «поза грою». Так само в житті: існують люди, які все своє життя спричиняють поділи й протистояння.

В єдності здійснювати мрію про кращу країну

В цьому контексті Наступник святого Петра відповів на друге запитання молоді про те, як вони повинні сприяти розвиткові своєї країни: «Так, як ви це робите тепер: в єднанні, долаючи будь-які відмінності, завжди шукаючи нагоди для того, аби здійснювати мрії про кращу країну, але завжди разом». Папа нагадав, що ворожість руйнує сім’ї, суспільство й країну, закликаючи молодь творити соціальну приязнь.

Святіший Отець вказав також на важливість не зневірятися тоді, коли ми зазнали невдачі. «Не бійтесь помилятися!» – наголосив він, додаючи, що найгірша помилка – це піддатися страхові й відмовитися від мрій про кращу країну.

Літні люди – наше коріння

Звертаючись до молодих мозамбікців, Вселенський Архиєрей закликав їх шанувати літніх людей, бо вони є «нашим корінням». Він закликав молодь прислухатися до літніх людей і робити власний синтез, подібно до того, як це сталося в їхній музиці: традиційна танцювальна музика “marrabenta” поєдналася з сучасними стилями і, таким чином, виник новий музичний стиль “pandza”.


Разом дбати про наш спільний дім

Торкаючись теми миру, Папа Франциск зазначив, що мир – це процес, до якого також повинна залучатися молодь, подаючи, насамперед, руку тим, хто переживає труднощі. Ще один спосіб будування солідарності й миру, за словами Папи, полягає в тому, аби дбати про наш спільний дім. Він пригадав про нещодавні природні катаклізми, які сколихнули країну, наголошуючи, що захист довкілля може об’єднати всіх мозамбікців.

Для Бога кожен є цінним

«Бог любить вас; і з цим погоджуються всі релігійні традиції», – наголосив Папа Франциск. «Для нього ти є насправді цінним, – вів він далі, цитуючи Апостольське напоумлення “Christus vivi”, – ти не є незначним, для Нього ти важливий, тому що ти – творіння Його рук […] Бо Він любить тебе. Спробуй зупинитися на мить у мовчанні, дозволяючи Йому любити тебе. Спробуй змусити замовкнути всі внутрішні голоси й крики та на мить залишись у Його обіймах любові».
Новини зі світу 10:00 Вівторок 0 162 Ввірення народу і Церкви в Польщі св. Йосифу 7 жовтня у санктуарії св. Йосифа у Калішу (Польща) відбулося урочисте ввірення Церкви в Польщі та польського народу святому Йосифу. Ця ініціатива «вписується» у відзначення Року св. Йосифа, який у грудні минулого року проголосив папа Франциск.
Інформаційне повідомлення
Коментувати статті на нашому сайті дозволено лише на протязі 7 днів з моменту публікації.