Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Папа: по-новому ставитись до створіння заради майбутнього
16:10 Понеділок 0 848
8-07-2019, 16:10

Папа: по-новому ставитись до створіння заради майбутнього

Звертаючись у посланні до учасників ІІ Форуму «Спільнот Laudato si’», Святіший отець вказав на необхідність прославляти Боже створіння, дякувати за всі дари та вміти відмовлятися від чогось заради більшого добра.
Про це повідомляють Новини з Ватикану.

«Планета Аазонія» – таку назву має ІІ Форум «Спільнот Laudato si’», що відбувається в суботу, 6 липня 2019 року, в італійському містечку Аматріче, яке 2016 року сколихнув сильний землетрус. «Спільноти Laudato si’» – це мирянський рух, що сприяє втіленню в життя ідей енцикліки «Laudato si’» на різних рівнях через організацію зустрічей, конференцій та практичних заходів. Такі спільноти почали зароджуватися в Італії, де їх існує вже декілька десятків, а тепер вони починають формуватися також в інших країнах світу.

Ціна бідних за природні катаклізми

Папа Франциск надіслав учасникам Форуму послання, в якому пригадує трагічні події, пов’язані з низкою землетрусів, що знищили десятки населених пунктів та спричинили загибель багатьох людей в Центральній Італії у 2016-2017 роках. Проведення Форуму «Спільнот Laudato si’» в цьому місці, за словами Святішого Отця, є не тільки виявом близькості до тих осіб, що й надалі там проживають, але й вираженням прагнення звернути увагу на те, що бідні платять найбільшу ціну за природні катаклізми.

“ Рани, завдані навколишньому середовищу, – пише Папа, – це рани, завдані найбільш беззахисній частині людства ”

Торкаючись теми Форуму, співзвучної із Спеціальною Асамблеєю Синоду Єпископів, присвяченою Амазонському регіонові, що відбудеться в жовтні цього року, Наступник святого Петра зазначає, що ситуація в Амазонії є парадигмою того, що відбувається в різних частинах світу: «сліпа й нищівна ментальність, що ставить прибуток понад справедливість».

Посилаючись на основну мету руху «Спільнот Laudato si’» поширювати вчення однойменної енцикліки, Святіший Отець пропонує учасникам Форуму три напрямні поняття, які повинні допомагати в їхній діяльності.

Прославлення веде до пошани

Перше поняття, над яким закликає замислитися Папа, – це «доксологія», що з грецької означає «молитва прослави». Він наголошує, що краса створіння і людини в ньому повинні спонукати нас до прослави Бога.

“ Прослава, – пояснює Святіший Отець, – є плодом споглядання. Споглядання і прослава ведуть до пошани, а пошана стає майже благоговінням перед добром створіння та його Сотворителя ”

Вдячність за дари
Друге поняття, на яке звертає увагу Вселенський Архиєрей, – це Євхаристія, що вчить нас ставитись до всього світу та його жителів, як до дару. «Все нам дано безкорисливо – наголошує він, – не для того, аби ми спустошували й підпорядковували собі, а для того, щоб вчиняли це даром» і розділяли його з іншими, аби всі могли досвідчувати радість, і щоб через це вона ставала більшою.

Відмовлятися від чогось, заради більшого добра

«Аскетизм» – це третє поняття, яке пояснює Папа Франциск в посланні до учасників ІІ Форуму «Спільнот Laudato si’».

“ Кожна форма пошани, – пише він, – починається з аскетичного підходу, тобто із здатності відмовитися від чогось задля більшого добра, задля добра інших ”

Аскетизм, за його словами, допомагає нам позбавитися хижацької поведінки й започатковувати шанобливі й приязні стосунки ділення.

На завершення Святіший Отець побажав, аби «Спільноти Laudato si’» були насінням нового способу ставлення до світу для того, аби дати йому шанс на майбутнє, зберегти красу й цілісність задля добра всього живого.
Новини зі світу 12:01 Понеділок 0 111 Нігерія: релігійні лідери засудили жорстоке вбивство студентки в Сокото Християни та мусульмани одноголосно засуджують жорстокий акт, що стався в Шегу Шакарі коледжі в місті Сокото на північному заході Нігерії, закликавши владу до розслідування причин, стараючись зберегти спокій у країні.
Інформаційне повідомлення
Коментувати статті на нашому сайті дозволено лише на протязі 7 днів з моменту публікації.