Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Тренінг із написання проектів і соціального фандрейзингу для директорів «Карітас-Спес Україна»
11:41 П'ятниця 0 543
22-02-2019, 11:41

Тренінг із написання проектів і соціального фандрейзингу для директорів «Карітас-Спес Україна»

14–15 лютого у Харкові відбувся п’ятий навчальний модуль програми «Церковний менеджмент та адміністрування» для регіональних директорів «Карітас-Спес» зі всіх куточків України. Мета програми – підвищити організаційний потенціал і фінансову стабільність церковних структур і «Карітас-Спес», покращивши рівень знань з управління, стратегічного планування, фінансів і маркетингу.


На тренінгу учасники вчилися писати проектні заявки та створювати довгострокову стратегію взаємодії зі спонсорами. Тренінг провела Світлана Олєйнікова – засновниця соціального підприємства, консалтингової фірми «Synergy Development Consulting», яка спеціалізується на фандрейзингу й розвитку соціальних, культурних і бізнеспроектів, експертка з розвитку бізнесу та громад, співзасновниця ГО «Міжнародний фонд Future Generation» й ГО «Міжнародна агенція змін», менторка міжнародного конкурсу «Social Impact Award». За її словами, найважливіше, що директори отримали на тренінгу, – це обмін досвідом, бо скільки учасників, стільки й прикладів успішного залучення коштів.


«80 відсотків роботи над проектом – це розробка стратегії, підготовка й аналіз, і лише 20 відсотків – безпосередньо робота з залученням фінансів. Ця робота триває постійно, тому потрібно завжди бути до неї готовими: аналізувати донорів, цільову аудиторію, а також використовувати SWOT-аналіз. Цей тренінг необхідний учасникам для того, аби краще зрозуміти, які ще інструменти варто застосовувати для залучення інвестицій», – розповідає пані Світлана.


Два дні учасники працювали над покращенням власних навичок з фандрейзингу й детально вивчали такі питання:
  • Стадія планування проекту. Як правильно визначити та сформулювати проблему проекту, його цільові групи, мету, завдання.
  • Методи виконання проекту.
  • Планування фандрейзингової стратегії. Які ресурси потрібні аби виконати проект.
  • Стадії реалізації проекту. План виконання проекту.
  • Стадія завершення проекту
  • Довготривале забезпечення ресурсами.
У дводенному тренінгу взяли участь директори «Карітас-Спес» із Кам'янця-Подільського, Харкова, Одеси та Києва, а також представники організації зі Львова, Бердянська, Хмельницького й Вінниці.


Президент «Карітас-Спес Україна» – отець Петро Жарковський, який також був на тренінгу, наголосив, що знання, отримані на дводенному модулі, надзвичайно важливі для нього та його працівників. «Ми постійно працюємо з залученням коштів у різних напрямках: допомога дітям сиротам, малозабезпеченим особам, людям похилого віку, реабілітація молодих людей від залежностей. Дуже важливо, аби проектні документи були правильно сформовані і подані донорам, – ділиться отець Петро Жарковський. – Після модулю проведемо круглий стіл в центральному офісі, поділимося враженнями, які отримали, та визначимо найважливіші пріоритети, тому що один в полі не воїн і успішна робота – це завжди командна робота».


Навчання на освітній програмі «Церковний менеджмент і адміністрування» розпочалось у Києві в жовтні у приміщенні Української соціальної академії. Тоді відбулася перша зустріч, на якій учасники ознайомилися з етичними засадами діяльності, навчилися визначати місії та візію своєї організації, а також провели SWOT-аналіз соціального служіння «Карітас-Спес». За час навчання вони дізналися, як керувати стратегічними пріоритетами, навчилися управляти проектами та фінансами. Попереду – глибше розуміння внутрішніх і зовнішніх комунікацій, а також основи маркетингу.

Тренінг було організовано за фінансової підтримки БФ «Реновабіс», з ініціативи «Карітас-Спес Україна» в партнерстві з Українською соціальною академією.

Сніжана Беляєва

Залишити коментар

Клацніть на зображення щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
Новини з України 12:16 Понеділок 0 45 Завершення Тижня молитов за єдність християн у Львівській катедрі Увечері 25 січня, на завершення цьогорічного Тижня молитов за єдність християн, що проходив під гаслом: «Будьмо доброзичливі» (Ді 28,2), у Митрополичій Базиліці зібралися католики, православні, протестанти та представники Вірменської Апостольської Церкви.