Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Кардинал Аюсо Ґіхот: мир зароджується в спогляданні Божого створіння

Кардинал Аюсо Ґіхот: мир зароджується в спогляданні Божого створіння

В Женеві відбулася міжрелігійна зустріч молитви і роздумів на тему Послання Папи Франциска з нагоди Всесвітнього дня миру 2020. Під час заходу виступив кардинал Міґель Анхель Аюсо Ґіхот, Голова Папської Ради з міжрелігійного діалогу.
Про це пише Vatican News.

28 січня 2020 року постійне представництво Святого Престолу при ООН та інших міжнародних організаціях в Женеві організувало міжрелігійний захід у храмі святого Ніклауса фон Флюе, присвячений цьогорічному Посланню Папи Франциска з нагоди Всесвітнього дня миру. Під час молитовного заходу, в якому взяли участь представники різних християнських конфесій, ісламу, юдаїзму й буддизму, виступив також Голова Папської Ради з міжрелігійного діалогу кардинал Міґель Анхель Аюсо Ґіхот.

Прагнення миру в серці кожного та прагнення миру в світі


Доповідач зазначив, що в своєму Посланні з нагоди 53-го Всесвітнього дня миру на тему «Мир як шлях надії: діалог, примирення й екологічне навернення» Святіший Отець закликає кожну людину відкрити справжню сутність миру, яка криється в особистому й внутрішньому вимірі та є «бажанням, вписаним в людське серце». І хоча це бажання, як підкреслив кардинал Ґіхот, може відрізнятися від прагнення миру в сенсі політичного й соціального бачення різними політичними, соціальними та релігійними інституціями, все-таки між цими прагненнями існує взаємозв’язок.

Спільна молитва та роздумування як відповідь на ворожість у світі


Пригадавши про загрози для сучасного світу, породжені взаємною ворожістю між людьми, на які Папа Франциск вказує у своєму Посланні, ієрарх наголосив, що, власне, ця міжрелігійна зустріч молитви і роздумів є одним із способів відповісти на цю проблему. В багатьох релігіях, за його словами, молитва пов’язана зі священною пошаною до гідності кожної людини, що є основою фундаментальних людських прав. «Для нас, християн, – наголосив він, – мир у Христі, мир – це Христос, він приходить через Нього, бо Він прийшов на землю, аби примирити людину з Богом».

Співіснування в спільному домі

Торкаючись питання захисту довкілля, що було однією з тем Папського Послання на День миру, Голова Папської Ради з міжрелігійного діалогу пригадав слова святого Папи Климента з його послання до коринтян: «Облишмо марні й даремні турботи, – читаємо в посланні, – та наслідуймо славне й шановане правило нашої традиції. Споглядаймо Отця і Сотворителя всього всесвіту. Приймаймо щедрі й незрівняні дари миру. Роздумуймо розумом і споглядаймо очима душі Його волю! Задумаймося, наскільки Він справедливий до кожного Свого створіння». На завершення кардинал Ґіхот зазначив, що, відповідаючи на заклик св. Папи Климента, ми покликані знайти «новий спосіб жити в нашому спільному домі», щоб, таким чином, через споглядання «щедрості Творця» і Його безконечної мудрості, запанував мир.