Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » З відкритістю на майбутнє: спільне спогадування 500-річчя екскомуніки Лютера
11:21 Середа 0 76
29-01-2020, 11:21

З відкритістю на майбутнє: спільне спогадування 500-річчя екскомуніки Лютера

Під час останньої спільної зустрічі, що проводяться щороку з метою обміну інформацією, обговорення актуального стану діалогу та планування спільних заходів, Всесвітня Лютеранська Федерація та Папська Рада сприяння єдності між християнами, погодилися спільно відзначити 500-річчя екскомуніки Лютера.
Про це пише Vatican News

Папська Рада сприяння єдності між християнами повідомляє, що 14 січня 2020 року в Женеві відбулося щорічне спільне засідання її проводу з проводом Всесвітньої Лютеранської Федерації. Відповідні делегації очолювали кардинал Курт Кох, Голова згаданої Папської Ради, та Мартін Юнґе, Генеральний Секретар ВЛФ. Під час зустрічі сторони узгодили спільне спогадування 500-річчя екскомуніки Лютера, що була накладена 1521 року.

Від конфлікту до спільності

В комюніке, опублікованому на сайті Папської Ради сприяння єдності християн, зазначається, що відповідно до зобов’язання, яке католики й лютерани взяли на себе, поступово прямувати від конфлікту до спільності, спільний захід унаочнить результати діалогу, здобуті протягом останнього часу. Він вкаже на шлях, який дозволив наново дослідити болючий історичний момент в дусі відкритості на дар єдності. Захід відбудеться в Римі та включатиме літургійне богослужіння. Датою проведення обрано 25 червня 2021 року на згадку про «Ауґсбурзьке визнання віри», що було представлене 25 червня 1530 року.

Не замикатися в минулому, а відкритися на майбутнє

«Історію неможливо скасувати. Однак, як віруючі, можемо уповати на дар зрозуміння, зцілення та примирення, аби й надалі розбудовувати стосунки між католиками й лютеранами. Спогадуватимемо події, що трапилися п’ять століть тому, але не залишатимемося замкнутими в минулому, а приймемо майбутнє, до якого Бог не перестає нас кликати», – коментує цей проект Мартін Юнґе.

«Ми не можемо скасувати те, що трапилося, але повинні робити все для того, щоби тягар минулого не блокував майбутнє. Коли, через 500 років дивимося на Вормський рейхстаг і на екскомуніку Лютера, то не повертаємося до конфлікту на нашій дорозі до сопричастя. Радше, хочемо далі прямувати шляхом до примирення», – зазначає кардинал Курт Кох.

Залишити коментар

Клацніть на зображення щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
Новини з Ватикану 17:31 П'ятниця 0 218 Біль та близькість Святішого Отця з приводу насильства у Німеччині Понтифік через Державного Секретаря кардинала П’єтро Пароліна надіслав телеграму співчуття членам родин загиблих у жахливому акті насильства, який трапився ввечері 19 лютого 2020 року у німецькому місті Ганау.