Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » 8 травня Церква згадує святого Віктора Медіоланського, мученика
09:30 Неділя 0 947
8-05-2022, 09:30

8 травня Церква згадує святого Віктора Медіоланського, мученика

Згідно з описом мученицької смерті, який походить із VI століття, Віктор прийшов на світ у Мавританії, у християнській сім’ї, і змалечку полюбив Господа.
Служив у римській армії, був знайомий із імператором Максиміаном, а гоніння зустрів уже в поважному віці. Зрадники оскаржили Віктора перед імператором, через що святого заарештували. За переказами, сам імператор умовляв його принести жертву богам. Ані почесті й багатство, ані тортури не змусили Віктора відступити від віри. Він наполягав, що належить поклонятися лише єдиному й істинному Богові, а язичницькі боги – це ідоли, приносити жертву яким означає поклонятися демонам. Серед страждань святий молився Богові, просячи сили й витривалості. На слова імператора, що Віктор його слуга, відповів, що він – не слуга імператора, а Божий раб. Допити й катування тривали кілька тижнів, і хоча одного разу святому вдалося втекти, його знову схопили та стяли мечем. Сталося це в Медіолані (Мілані), близько 303 року.

Віктора особливо вшановував святий Амвросій Медіоланський, а Григорій Турський занотував багато чудес біля його гробу.

Зображають святого в одязі римського воїна.

Уклала Юлія Бойко
Святі дня 08:00 Четвер 0 918 12 травня Церква згадує святого Панкратія, покровителя дітей За переказами, Панкратій походив із Фригії. Малою дитиною втратив батьків, тому виховував його дядько Діонісій. Разом із дядьком хлопець і переїхав до Рима, де йому вділив Таїнство Хрещення святий Папа Марцелін.
Інформаційне повідомлення
Коментувати статті на нашому сайті дозволено лише на протязі 7 днів з моменту публікації.