Католицький медіа-центр римсько-католицьких єпископів України
» » » Колумбія: 29-та країна, яку відвідує Папа Франциск

Колумбія: 29-та країна, яку відвідує Папа Франциск

Колумбія – це країна, розташована на півночі Південної Америки, яка взяла назву на честь Колумба, відкривача Америк. Розташована на екваторі, вона омивається Атлантичним і Тихим океанами. Із площею майже 1 мільйон 139 тисяч кв. км та населенням понад 48 мільйонів мешканців, Колумбія є 6-ю за площею та 5-ю за кількістю населення країною на континенті, але на першому з огляду на біологічну різноманітність.


Католики становлять понад 93% населення Колумбії, а місцева Церква здійснює свою діяльність у 78 територіально-адміністративних структурах. Душпастирство під проводом майже 130 єпископів здійснюють 9,5 тисяч священиків. Церква провадить понад 1700 харитативних та 4 тисячі освітніх закладів. Крім того, саме в столиці Колумбії розташований осідок регіонального церковного згуртування – Ради Єпископатів Латинської Америки та Карибського регіону (CELAM), що об’єднує 22 єпископати.
Політичне життя країни протягом останніх 60 років було позначене збройним протистоянням між марксистсько-популістськими формуваннями FARC (Революційних збройних сил Колумбії) та ELN (Армії національного визволення) й урядовими військами та крайніми правими парамілітарними формуваннями AUC (Об’єднаної самооборони Колумбії), роззброєними після порозуміння з урядом у 2015 році. Після чотирьох років дискусій, на фоні провальних переговорів 80-х та 90-х років минулого століття, 23 червня 2016 року в столиці Куби місті Гавані підписано остаточний мирний договір, процес імплементації якого триває у даний час. Саме з метою підтримати цей процес та додати ентузіазму справі примирення, Папа Франциск вирішив здійснити цю Апостольську подорож.
Джерело: Радіо Ватикану

По темі:
Папа Франциск вилетів до Колумбії. Розпочалася ХХ Апостольська подорож
Папа до колумбійців: Їду вчитися вашої витривалості в шуканні миру
Новини зі світу / Новини з України Комітет ВР підтримав скасування нотаріального посвідчення статутів релігійних організацій

Комітет з питань промислової політики та підприємництва рекомендує Верховній Раді прийняти законопроект № 6642, який передбачає скасування вимоги щодо нотаріального посвідчення підписів, як зайвої проміжної ланки, у процесі реєстрації статутів релігійних організацій.