Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Дні молоді в Тиврові: чим журналісти можуть допомгти в душпатсирстві?
14:26 Вівторок 0 1 394
25-07-2017, 14:26
Інтерв'ю 1 394 0

Дні молоді в Тиврові: чим журналісти можуть допомгти в душпатсирстві?

25–30 липня 2017 року в Тиврові (Вінницька область, Кам’янець-Подільська дієцезія) відбудуться католицькі Дні молоді, якими вже традиційно опікуються отці-облати. Цього року в рамах цих днів уперше відбудуться майстер-класи з журналістики, які провадитимуть працівники «EWTN» – «Телебачення Віковічного Слова». Про майстер-класи та свої очікування від них розповідають Олена Лебедєва-Велігорська й отець Богдан Савицький OMI.
- Розкажіть, будь ласка, про загальний характер Днів молоді в Тиврові.
Олена Лебедєва-Велігорська: Цього року в Тиврові вже вкотре відбудеться фестиваль під назвою «Подих життя». Перший такий фестиваль провели в Обухові, а вже далі молодь, яка захотіла робити його разом зі священиками-облатами, умовила отця Радослава Змітровича, тодішнього настоятеля облатської делегатури, перенести подію до Тиврова. Тиврів – це тихе, спокійне містечко трохи далі від Києва, з дуже красивою природою, воно краще пристосоване для таких зустрічей.
Саме в цій мальовничій місцині й відбуватиметься фестиваль. Він довго мав «облатський» характер, бо гуртував навколо себе молодь із парафій, якими опікувалися отці-облати. Але згодом організатори зауважили, що в населених пунктах поблизу Тиврова є багато охочих долучитися до події. І фестиваль набув більш регіонального характеру.
- Що робить молодь під час фестивалю?
О. Л.-В.: Життя у фестивальному Тиврові я б описала так: це відпочинок, який поєднується з навчанням. Відбуваються душпастирські конференції, різноманітні семінари та майстер-класи, увечері – Служба Божа та якісь заходи, пов’язані з календарними подіями. Раніше обов’язковим елементом життя були щоденні – окрім п’ятниці, звісно, –  концертні програми. Подію не можна назвати християнським літнім табором, бо немає суворого режиму, загонів тощо. Це радше час і середовище, призначені для спілкування молоді на християнську тематику.
Цього року організатори, наприклад, уперше запросили до участі у фестивалі «EWTN» – «Телебачення Віковічного Слова». Я дуже хочу туди поїхати. Для цього є кілька приводів. По-перше, від самого початку це був облатський фестиваль, а телебаченням опікуються нині також облати – тут є своєрідна спадковість. По-друге, я сама була серед тих молодих людей, які починали цей фестиваль, були його ініціаторами. А будь-яка справа потребує розвитку. І тому мені особисто хочеться через участь тележурналістів трохи оновити перебіг фестивалю. Крім того, гарно буде, коли молоді люди дізнаються з перших вуст, що таке телебачення, як воно влаштоване, як працює. Я впевнена, що багато людей не усвідомлюють, як просто працює зокрема наше телебачення – що є група, умовно кажучи, з десяти осіб, яка забезпечує його функціонування. Багато молодих людей навіть не підозрює, як вони можуть підтримати католицьке телебачення в Україні, якщо зроблять невеличкий крок назустріч журналістам.
- Нинішня зустріч у Тиврові присвячена Фатімським об’явленням. У рамках такої начебто вузької й специфічної спрямованості раптом з’являється майстер-клас про засоби суспільної комунікації. Як пояснити логіку такого поєднання?
Отець Богдан Савицький OMIУ Фатімі Марія об’явилася дітям і передала через них послання – так само й засоби суспільної комунікації, зокрема журналістика, несуть певне послання. Особлива місія в цій справі доручена католицькому телебаченню, яке має передавати й Фатімську звістку, й церковне навчання люду Божому. Католицьке телебачення має також формувати сумління та світогляд усіх глядачів – утім, як і ніші католицькі медіа, які формують своїх слухачів і читачів, навчають їх розрізняти, що є морально добре, а що – неприйнятне, як зробити правильний вибір у складних життєвих ситуаціях тощо.
- Отож, оцей майстер-клас має шанс стати своєрідною формою душпастирства. Кому належала ідея вдатися саме до такого методу?
О. Б. С.: Насамперед це ідея організаторів – отців облатів Непорочної Марії. Адже саме це згромадження від початку опікується молодіжними зустрічами в Тиврові та роботою «EWTN» – «Телебачення Віковічного Слова» в Україні. Уже є певні знання й уміння в цій сфері – і є цілковито слушна нагода поділитися цим досвідом з молоддю, яка, можливо, цікавиться й шукає сфери, в якій зможе реалізувати таланти й потенціал.
- Це вперше в рамках фестивалю відбуватиметься такий майстер-клас?
О. Л.-В.: Так, це буде перший досвід. Ми навіть не певні, наскільки цей майстер-клас зацікавить молодих людей. Є шанс, що вдасться знайти когось, хто погодиться стати місцевим кореспондентом у певній парафії. Зрозуміло, що ми не зможемо ґрунтовно та глибоко розкрити всі нюанси роботи телебачення – багато в чому нам самим ще треба вдосконалюватися. Але хочемо насамперед показати, що у творенні телебачення найважливішою залишається людина, що кожна особа своєю маленькою працею може створити благо для чогось іншого, більшого, про що молодь може й не підозрювати. Наприклад, навіть через звичайне поширення сюжету католицького телебачення на своїй сторінці у соціальних мережах можна докластися до його функціонування.
- Що плануєте зробити в рамах майстер-класу?
О. Л.-В.:  Для початку – розповісти про основи журналістської роботи та пояснити специфіку католицьких медіа. Хочемо розказати, як створювати сюжети, з чого мають складатися репортаж чи стаття, на які найважливіші запитання треба відповісти в будь-якому інформаційному матеріалі. Одна з цілей – показати, як елементарно не боятися говорити перед камерою, на що звертати увагу та як будувати запитання, коли береш інтерв’ю. Нагадати, що сьогодні майже кожен, у кого є мобільний телефон чи планшет, має змогу створити сюжет. Зрозуміло, що цей сюжет навряд чи потрапить в ефір через технічні причини, але він завжди має шанс з’явитися на фейсбучній сторінці нашого телебачення або в інших соціальних мережах. Те саме стосується фоторепортажів, текстів тощо. Під час наших зустрічей учасники спробують узяти одне в одного інтерв’ю, провести розмову, взяти участь у монтажі та, зрештою, створити певний готовий інформаційний продукт, сюжет – як плід нашої співпраці. Мені дуже хотілось би досягти такого результату нинішнього майстер-класу.
- Може, після цього майстер-класу хтось серйозно замислиться про можливу роботу на телебаченні або в журналістиці загалом?
О. Б. С.: Зважаючи на вік учасників фестивалю в Тиврові – а це молодь, якій від шістнадцяти років і більше, – я б таки не говорив про долучення до роботи в журналістиці. Для них зараз найголовніше – це добре закінчити школу. Проте можна думати про своєрідну професійну орієнтацію, після якої молоді люди замисляться про вибір напрямку подальших студій або спробують спочатку на волонтерських засадах написати інформаційне повідомлення про свою парафію, створити відео-сюжет за допомогою доступних засобів.
- Бажаємо вам успішних відвідин Тиврова, вдалого майстер-класу та чекаємо на звіт про результати. Дякую за розмову.
 
Розмовляв Роман Желєзний
 Фестиваль у Тиврові 2013 року (фото з сату: http://rkc.in.ua
Інтерв'ю 11:30 П'ятниця 0 244 Архієпископ Ґаллаґер: «Я поїду до Києва наступного тижня, якщо все буде добре» Перед візитом в Україну Секретар Святого Престолу в справах стосунків з державами дав розлоге інтерв’ю на італійському телебаченні, коментуючи заклики Папи Франциска до молитви за мир, ділячись думками про дипломатичні зусилля Святого Престолу, про перспективи екуменічного діалогу та про завдання, які стоять перед міжнародною спільнотою.
Інформаційне повідомлення
Коментувати статті на нашому сайті дозволено лише на протязі 7 днів з моменту публікації.