Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Експерти з Ватиканських музеїв перевірили стан улюбленої ікони Папи
17:01 Субота 0 267
22-01-2022, 17:01

Експерти з Ватиканських музеїв перевірили стан улюбленої ікони Папи

Спеціалісти з реставраційної лабораторії Ватиканських музеїв перевірили стан ікони Пресвятої Богородиці «Salus Populi Romani», що була відреставрована кілька років тому.
Про це пише Vatican News.

Вже стало звичним, що кожна Апостольська подорож Папи Франциска розпочинається та завершується відвідинами базиліки Santa Maria Maggiore, де він молиться перед чудотворною іконою Пресвятої Богородиці Salus Populi Romani, що означає «Спасіння римського люду». Розміщена в одній із бічних каплиць базиліки, з часів середньовіччя ця ікона є об’єктом особливого вшанування з боку римлян, які підносять перед нею свої прохання до Пречистої Діви Марії, просячи заступництва під час лих і небезпек.

У 2017-2018 роках старовинну ікону відреставровано в лабораторії Ватиканських музеїв, і 28 січня 2018 року під час зворушливого богослужіння в день свята на честь перенесення ікони, її було повернуто на звичне місце, помістивши у спеціальний захисний кліматизований футляр, розроблений для кращого її збереження.

В четвер, 20 січня 2022 року, в присутності архіпресвітера базиліки кардинала Станіслава Рилка, представників каноніків та директорки Ватиканських музеїв Барбари Ятти, після короткої молитви ікону було перенесено до Капітульного залу базиліки, де спеціалісти з реставраційної лабораторії Ватиканських музеїв відчинили консерваційний футляр, щоби перевірити її стан, який виявився чудовим. Тож в атмосфері загального задоволення, після молитви «Ангел Господній» вона «повернулася» до своєї каплиці.
Новини з Ватикану 13:01 П'ятниця 0 72 Кардинал Паролін: після місії архієпископа Ґаллаґера оцінимо шанси візиту Папи до Києва Після завершення місії архієпископа Пола Річарда Ґаллаґера, секретаря у справах стосунків Апостольського Престолу в Україну буде розглянуто можливість продовження спроб перемовин чи буде заплановано візит Папи до цієї країни.
Інформаційне повідомлення
Коментувати статті на нашому сайті дозволено лише на протязі 7 днів з моменту публікації.