Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Кардинал Станіслав Рилко: в час пандемії ввіряти життя Пречистій Діві
12:12 Четвер 0 501
6-08-2020, 12:12

Кардинал Станіслав Рилко: в час пандемії ввіряти життя Пречистій Діві

Проповідуючи під час Святої Меси нагоди свята посвячення Папської базиліки Santa Maria Maggiore, її Архіпресвітер кардинал Станіслав Рилко вказав на духовну спадщину, яку містить цей собор і про яку християни покликані дбати також і в теперішні складні часи.
Про це повідомляє Vatican News.

Щороку 5 серпня Католицька Церква відзначає річницю посвячення Папської базиліки Пресвятої Марії в Римі. З цієї нагоди у середу вранці, 5 серпня 2020 року, кардинал Станіслав Рилко, архіпресвітер цієї базиліки, відслужив Святу Месу і, звертаючись до вірних у проповіді, пригадав про основні елементи історії цього величного собору. У період понтифікату Папи Ліберія (352-366) одному з римських патриціїв та його дружині з’явилася у сні Пречиста Діва Марія і вказала їм на місце, де б вона хотіла, щоб Їй побудували храм. Це місце, як зазначала у сні Матір Божа, мало бути вкрите снігом. Таким чином, в серпні 358 року відбулося чудо снігопаду, і звідси походить також і назва «Базиліка Матері Божої Сніжної». Вісімдесят років по тому Папа Сикст II побудував на тому місці собор, який протягом 15 століть своєї історії збагатився цінними творами мистецтва. У базиліці зберігаються два великі скарби: Святі ясла з Віфлеєму та ікона Пресвятої Богородиці «Спасіння римського люду» (Salus Populi Romani).

Милосердний Бог і втішаюча Матір

«Присутність Бога Отця, багатого милосердям, – наголосив проповідник, – супроводжується в цій базиліці присутністю Його Матері, Діви Марії, такої ніжної, як вона зображена на іконі “Спасіння римського люду”, з хустинкою в руці, аби втирати сльози своїх дітей».

За словами кардинала Станіслава Рилка, базиліка, зберігаючи присутність Марії, притягає до себе численну кількість вірних, які хочуть «зустріти Її та відкрити перед Нею своє серце». В цьому, як він наголосив, полягає роль незліченних Марійських санктуарії в у всьому світі. Санктуарії – це ті місця, де в особливий спосіб здійснюється заповіт Ісуса на хресті: людина, що зазнала різних випробувань відчуває себе переданою під опіку Марії; вона відчуває, що Христос звертається до неї зі словами: «Ось, мати твоя!" (Йн 19,27). І мати знає, як відновити надію, навіть змінити життя дитини. В контексті пандемії архіпресвітер базиліки Santa Maria Maggiore закликав вірних і надалі «ввіряти себе Марії, запрошувати  Її в свій дім, впускати Її до свого життя, просити Її брати участь у наших радощах та наших проблемах, у викликах, з якими ми стикаємося щодня».
Новини зі світу 16:30 Субота 0 301 У Хорватії відбувається зустріч генеральних секретарів єпископських конференцій Європи Зустріч розпочалась 30 червня та триватиме до 3 липня. Україну представляє єпископ Віталій Скомаровський, який є Генеральним секретарем при Конференції єпископату України.
Інформаційне повідомлення
Коментувати статті на нашому сайті дозволено лише на протязі 7 днів з моменту публікації.