Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Літургія на кожен день, 19 січня, середа
19:01 Вівторок 0 391
18-01-2022, 19:01

Літургія на кожен день, 19 січня, середа

(зел) Середа ІІ тижня звичайного періоду
В Євангелії ми бачимо Ісуса, який зцілює людину з сухою рукою. Цим вчинком Вчитель з Назарету повертає його до нормального життя. Він дозволяє йому знову творити та змінювати навколишній світ. Варто віддати себе в руки Ісуса. Завдяки Його силі те, що роблять мої руки, має виняткове значення.

АНТИФОН НА ВХІД
Уся земля нехай поклониться Тобі , Боже, псалми нехай Тобі  співає, * оспі вує Твоє ім’я у псалмах, о Всевишній.

КОЛЕКТА

Всемогутній, ві чний Боже, Ти керуєш і небесним, і земним; † вислухай милостиво благання свого народу * і обдаруй наші дні миром. Через Господа нашого Ісуса Христа, Сина Твого, † котрий з Тобою живе і царює в єдності Святого Духа, * Бог, навіки вічні.

ПЕРШЕ ЧИТАННЯ
1 Сам 17, 32-33. 37. 40-51
Читання з Першої книги Самуїла.
Тими днями Давид сказав до Саула: «Нехай ніхто не падає духом із-за нього! Слуга твій виступить і буде битися з тим філістимлянином!» Саул же Давидові: «Не тобі виходити проти цього філістимлянина, щоб із ним битись, бо ти ще хлопець, а він вояк із молодощів». Давид же сказав: «Господь, який врятував мене з левиних та ведмежих лап, Він врятує мене і з рук цього філістимлянина». Тоді Саул сказав до Давида: «Іди, й нехай Господь буде з тобою!» Узяв же Давид в руку палицю, вибрав з потоку п’ять камінців гладеньких, поклав їх у пастушу торбу, що мав при собі, і з пращею в руці почав наближатися до філістимлянина. А філістимлянин також підходив дедалі ближче до Давида, і щитоносець попереду нього. Споглянув філістимлянин і, побачивши Давида, погордував ним, бо був він ще хлопець, русявий, гарний з виду. Філістимлянин і каже до Давида: «Чи ж я тобі пес, що ти йдеш на мене з палицями?» І прокляв філістимлянин Давида своїми богами. І мовив філістимлянин до Давида: «Ходи до мене сюди, я віддам твоє тіло птицям небесним і польовим звірям». А Давид відповів філістимлянинові: «Ти йдеш на мене з мечем і довгим списом та коротким. Я ж іду на тебе в ім’я Господа Воїнств, Бога ізраїльських лав, Якого ти зневажив. Сьогодні ж таки Господь видасть тебе в мої руки, я тебе вб’ю, відсічу голову від твого тіла і дам твій труп і трупи філістимлянського війська – таки сьогодні! – птаству небесному й дикому земному звірю, і взнає вся земля, що є Бог у Ізраїля. І все це зібрання взнає, що не мечем і списом Господь дає перемогу, що війна Йому належить і що Він вас видав нам у руки». І от як філістимлянин рушив і, йдучи, насувався проти Давида, цей швидко вибіг із лав назустріч філістимлянинові, сягнув рукою до торби, взяв із неї камінь, метнув ним з пращі й поцілив у лоба філістимлянинові. Камінь застряг у нього в лобі, й він упав лицем об землю. Отак Давид подужав філістимлянина каменем і пращею, убив його на смерть: меча ж не було в руках Давида. Підбіг Давид і, ставши над філістимлянином, ухопив його меча, вийняв з піхви й завдав йому смерть, відтявши йому голову. Філістимляни ж, побачивши, що богатир їхній мертвий, метнулися втікати. Слово Боже.

РЕСПОНСОРІЙНИЙ ПСАЛОМ
Пс 144, 1. 2. 9-10
Благословенний Бог – моя твердиня!
Благословенний Господь, *
Він – моя Скеля,
що вишколює до бою мої руки, *
а до війни – мої пальці.
Він – моя милість і моя охорона, *
мій притулок і мій визволитель;
щит мій, і на Нього я покладаю надію, *
Він підпорядковує мені народ мій.
Боже, заспіваю Тобі нову пісню, *
на десятиструнному псалтирі Тобі заграю,
що даєш царям порятунок, *
від згубного меча спасаєш слугу свого Давида.

СПІВ ПЕРЕД ЄВАНГЕЛІЄМ
Пор. Мт 4, 23
Алілуя, алілуя, алілуя.
Ісус проповідував Євангеліє Царства
та зцілював всяку хворобу в народі.

ЄВАНГЕЛІЄ
Мк 3, 1-6
† Читання святого Євангелія від Марка.
Того часу Ісус увійшов знову до синагоги. А там був чоловік, який мав всохлу руку. Тож стежили за Ним, чи зцілить його в суботу, щоб Його звинуватити. І каже чоловікові, який мав суху руку: «Стань посередині». А їх запитує: «В суботу дозволено робити добро чи робити зло, душу спасти чи погубити?» Вони ж мовчали. І, обвівши їх гнівним поглядом, глибоко засмучений скам’яні лістю їхніх сердець, Він каже чоловікові: «Простягни руку!» Той простягнув – і рука його відновилась. І вийшли фарисеї, і відразу ж разом з іродіянами зібрали раду проти Нього, як би це Його погубити. Слово Господнє.


МОЛИТВА ВІРНИХ

Просімо Господа, щоб свята Церква несла всім людям любов, мир і злагоду:
1. Молімося за місійну Церкву, щоб вона проповідувала Христове Євангеліє по всій землі і не боялася труднощів та перешкод.
2. Триває «Тиждень молитов про єдність християн», тож молімося, щоб між усіма визнавцями Ісуса Христа була любов і злагода.
3. Молімося за батьків і вихователів, щоб вони навчали мо­лодь нести відповідальність за кожний вчинок і кожне слово.
4. Молімося за місіонерів, щоб вони з радістю служили Господу і звіщали Благу Вість усім народам.
5. Молімося за померлих, щоб вони віднайшли нове і вічне життя в Христі.
6. Молімося за нас самих, зібраних довкола вівтаря, щоб ми своїм істинно християнським життям проповідували Господню любов сучасному світові.
Господи Ісусе Христе, любове Небесного Отця, вислухай наші молитви і благослови працю своєї Церкви. Котрий живеш і царюєш навіки вічні.

МОЛИТВА НАД ДАРАМИ
Просимо, Господи: дай нам гідно брати участь у святих тайнах, † бо кожного разу, коли звершується спомин Христової жертви, * вершиться діло нашого відкуплення. Через Христа, Господа нашого.

Префація звичайна № 40-45.

АНТИФОН НА ПРИЧАСТЯ
Готуєш стіл переді мною, * переливається мій кубок. (Пор. Пс 23 (22), 5)

МОЛИТВА ПІСЛЯ ПРИЧАСТЯ
Господи, наповни нас Духом Твоєї любові † і тих, кого Ти наситив одним небесним хлібом, * у своїй доброті  вчини єдиним. Через Христа, Господа нашого.
Інформаційне повідомлення
Коментувати статті на нашому сайті дозволено лише на протязі 7 днів з моменту публікації.