Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Літургія на кожен день, 23 листопада, вівторок
19:01 Понеділок 0 248
22-11-2021, 19:01

Літургія на кожен день, 23 листопада, вівторок

(зел) Вівторок ХХХІV звичайного тижня
Ми хотіли б уміти розпізнавати знаки цього часу. Для Ізраїлю таким знаком є зруйнування храму. Багато також хотіло би мати такий авторитет, який мав Христос. Для досягнення мети вони готові навіть видати себе за Нього. Тому сьогодні ми маємо багато “пророків”, які хочуть використовувати авторитет Бога, щоб побудувати своє царство і свою вигоду. Христос застерігає від цього, напоумлюючи тих, хто покладає надію на багатство.
Або (черв) довільний спомин св. КЛИМЕНТА І, папи і мученика
Святий Климент, третій після св. Петра наступник Петрового престолу, керував Церквою з 88 по 97 рік. Він написав Лист до корінтян, що є свідченням значення римського єпископа в першому столітті. Цей лист пронизаний піклуванням про єдність християн. Ім’я св. Климента споминається у Римському Каноні. Згідно з традицією, св. Климент загинув мученицькою смертю в кримському Херсонесі.
Спільні Меси: про одного мученика (стор. 127)
Або (біл) довільний спомин св. КОЛУМБАНА, абата
Святий Колумбан народився близько 540 року в центральній Ірландії. Підготовлений у монастирі в Бангорі, він разом з групою монахів близько 590 року прибув до Галії, де працював над відновленням монастирів, що там знаходилися. У своїх місіонерських подорожах дійшов до Італії. Помер в абатстві Боббіо 23 листопада 615 року.
Спільні Меси: про місіонерів

АНТИФОН НА ВХІД
Господь Бог говорить про мир до народу свого і до своїх побожних, * котрі повертаються до Нього своїм серцем.

КОЛЕКТА
Господи, спонукай волю Твоїх вірних до ревного користання плодами відкуплення, * щоб вони отримали щедріші благодаті Твоєї доброти. Через Господа нашого Ісуса Христа, Сина Твого, † котрий з Тобою живе і царює в єдності Святого Духа, * Бог, навіки вічні.
Або:
Всемогутній, вічний Боже, чудесна сило всіх Твоїх святих, † дай нам з радістю відзначати щорічний спомин святого Климента, який був священиком Твого Сина й мучеником; * він своїм свідченням підтвердив те, що звершував у тайнах, і власним прикладом зміцнив те, що проголошував устами. Через Господа нашого Ісуса Христа, Сина Твого, † котрий з Тобою живе і царює в єдності Святого Духа, * Бог, навіки вічні.
Або:
Боже, Ти чудесно поєднав у святому Колумбані місіонерське служіння із запалом до монастирського життя; † вчини, щоб ми за його заступництвом і прикладом шукали передусім Тебе * і дбали про зростання числа віруючих. Через Господа нашого Ісуса Христа, Сина Твого, † котрий з Тобою живе і царює в єдності Святого Духа, * Бог, навіки вічні.

ПЕРШЕ ЧИТАННЯ
Дан 2, 31-45
Читання з Книги пророка Даниїла.
Тими днями Даниїл сказав до Навуходоносора: «Ти, царю, дивився – аж ось якийсь бовван великий. Вельми великий був той бовван і незвичайного блиску; стоїть ось він перед тобою й страхітлива його подоба. Голова у того боввана була з щирого золота; груди його й руки – з срібла; живіт у нього й стегна – з міді; голінки у нього – з заліза, а ноги – частково з заліза, частково з глини. Ти дивився на нього, аж відірвався від гори, без допомоги рук, камінь і вдарив у боввана, в залізні та глиняні його ноги, й розбив їх. Тоді все вмить потрощилось – залізо, глина, мідь, срібло й золото, й стало, ніби полова на току літом; вітер же так розвіяв те, що й сліду не зосталось від того, а камінь, що вдарив у боввана, зробився великою горою й заповнив усю землю. Оце сон! Скажемо перед царем, що він означає. Ти, о царю, цар над царями, котрому Бог небесний дав царство, потугу, силу й славу, котрому в руки Він від­дав, де б вони не жили, – людей, земних звірів і небесне птаство й котрого Він настановив володарем над ними; ти – золота голова. Після тебе настане друге царство, менше від твого, а за тим ще третє царство, мідне, що заволодіє всією землею. А четверте царство буде міцне, мов залізо, бо залізо розбиває й трощить усе; і як залізо, що розбиває, так і воно розіб’є й розтрощить усі інші. А що ти бачив ноги й пальці на ногах частково з гон­чарської глини, а частково з заліза, то царство буде розділене, але в ньому все ж таки буде щось із міцності заліза, згідно з тим, що ти бачив на залізі, змішанім з бо­лотяною глиною. І як пальці на ногах були частково з заліза, а частково з глини, так і те царство буде частково міцне, а частково крихке. А що ти бачив залізо, змішане з болотяною глиною, то це значить, що вони змішають­ся через людське насіння, але не зіллються одне з одним, так, як залізо не змішується з глиною. За часів тих царів небесний Бог здвигне царство, що не розпадеться повіки, і його влада не перейде до іншого народу; воно повалить і потрощить усі ті царства, а само стоятиме повіки, так, як ти бачив, що камінь відірвався від гори без допомоги руки й розвалив залізо, мідь, гли­ну, срібло й золото. Великий Бог дав знати цареві, що буде після того. Це правдивий сон, і виклад його певний». Слово Боже.

РЕСПОНСОРІЙНИЙ ПСАЛОМ
Дан 3, 57-58а і 59а. 60а і 61
Славте й возносьте Господа повіки.
Благословіте Господа, усі діла Господні! *
Хваліте і возносіте Його повіки.
Благословіте Господа, ангели Господні! *
Небеса, Господа благословіте!
Благословіте Господа, всі води, *
що понад небесами!
Благословіте Господа, всі сили! *
Хваліте і возносіте Його повіки.

СПІВ ПЕРЕД ЄВАНГЕЛІЄМ
Пор. Одкр 2, 10в
Алілуя, алілуя, алілуя.
Будь вірний аж до смерті,
і Я вінцем життя тебе увінчаю.

ЄВАНГЕЛІЄ
Лк 21, 5-11
† Читання святого Євангелія від Луки.
Того часу, коли дехто говорив про храм, що при­крашений коштовним камінням та дарами, Ісус сказав: «Настануть дні, коли з того, що бачите, не залишиться і камінь на камені, який не був би зруйнований». Вони запитали Його, кажучи: «Учителю, коли ж це буде і яке знамення того, коли це має статися?» Він же відповів: « Глядіть, щоб вас ніхто не ввів у ома­ну, бо багато хто прийде під Моїм Ім’ям, кажучи: “Це я!” – і: “Час наблизився!” – Не йдіть за ними. Коли ж почуєте про війни та розрухи, – не жахайтеся, бо має це раніше статися, але ще не відразу кінець». Тоді говорив їм: «Повстане народ проти народу і цар­ство проти царства; і будуть місцями великі землетруси, голод, пошесті й жахливі події, і будуть великі знамення з неба». Слово Господнє.


МОЛИТВА ВІРНИХ
Всі ми згрішили і заслуговуємо осудження, проте милість Господа безмежна; тож просімо у Христа милосердя до нас і до всіх грішників:
1. Молімося, щоб Церква навчала людей відповідальності за своє життя.
2. Молімося, щоб людство прийняло вчення Церкви та жило згідно з нормами християнської моралі.
3. Молімося, щоб увесь світ міг без війни, в мирі та злагоді прославляти Бога.
4. Молімося, щоб усі грішники щиро покаялись і змогли без жодного страху і сум’яття зустрітися з нашим Спасителем.
5. Просімо у Господа милосердя до всіх померлих.
6. Молімося, щоб ми неустанно очищували покутою храм нашого серця.
Господи Ісусе Христе, Ти нас навчаєш, що людина повинна відповідати за всі свої вчинки; уділи нам благодаті щирого покаяння і прости нам наші гріхи. Котрий живеш і царюєш навіки вічні.

МОЛИТВА НАД ДАРАМИ
Всемогутній Боже, прийми святі дари, котрі Ти наказав складати на Твою славу, * і вчини, щоб ми, виконуючи Твої заповіді, стали також угодною Тобі жертвою. Через Христа, Господа нашого.

Префація звичайна № 40-45.

АНТИФОН НА ПРИЧАСТЯ
Хваліте Господа, усі народи! * Велике бо до нас Його милосердя. (Пс 117 (116), 1-2)

МОЛИТВА ПІСЛЯ ПРИЧАСТЯ
Просимо Тебе, Всемогутній Боже: † не допусти, щоб ми віддалилися від Тебе, * оскільки Ти сам даєш нам радість участі у божественних дарах. Через Христа, Господа нашого.
Інформаційне повідомлення
Коментувати статті на нашому сайті дозволено лише на протязі 7 днів з моменту публікації.