Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Літургія на кожен день, 22 листопада, понеділок
18:01 Неділя 0 252
21-11-2021, 18:01

Літургія на кожен день, 22 листопада, понеділок

Яку частину свого життя я жертвую Богові? Недільну Святу Месу та ще хвилину щоденної молитви? Щомісячну сповідь і реколекції раз на рік? Чи я дам час, яким сам розпоряджаюся, а чи пожертвую все, тобто й той час, який називаю своїм? Убога вдова не вагалася скласти Богові в жертву все своє життя. Господи, дай мені свободу і прийми мене всього!
СВ. ЦЕЦИЛІЇ, ДІВИ І МУЧЕНИЦІ (черв) Обов’язковий спомин
Цецилія – одна з найславетніших мучениць Римської Церкви. Проте важко відрізнити в описі її мучеництва історичні факти від легендарних додатків, що свідчать про популярність святої. За легендою, незважаючи на те, що вона склала обіт чистоти, її змусили вийти заміж за язичника Валеріана. Однак Господь Бог чудом зберіг її невинність. Свята діва привела чоловіка та його брата до віри у Христа і разом з ними загинула мученицькою смертю. Тіло св. Цецилії відкрито в катакомбах у 822 році та перенесено до базиліки за Тибром, пізніше їй присвяченій. Ім’я св. Цецилії згадується у Римському Каноні. Вона є покровителькою церковної музики.

АНТИФОН НА ВХІД
Ось за Агнцем, розіп’ятим за нас, вже йде відважна діва, * офіра соромливості, жертва чистоти.

КОЛЕКТА
Боже, Ти дозволяєш нам радіти щорічним спомином святої Цецилії, † вчини, просимо, щоб приклад, який залишила нам Твоя слугиня, * явив у житті Твоїх слуг чудеса Христа, Твого Сина. * Котрий з Тобою живе і царює в єдності Святого Духа, * Бог, навіки вічні.

ПЕРШЕ ЧИТАННЯ
Дан 1, 1-6. 8-20
Початок Книги пророка Даниїла.
Третього року царювання Йоакима, юдейського царя, вирушив Навуходоносор, вавилонський цар, проти Єру­салима й обліг його. Господь видав в його руки Йоакима, юдейського царя, й частину посуду дому Божого, і він за­брав його в Шінеар-край, у дім свого бога, і склав посуд у скарбницю свого бога. Цар повелів Ашпеназові, старшому над своїми скоп­цями, щоб привів із синів Ізраїля, з царського роду та з шляхти, хлопців без ніякої хиби, гарних на вигляд, вивчених у всякій мудрості, скорих до науки, розумних у знанні й здатних до служби в царськім палаці, та щоб навчив їх письма й халдейської мови. Цар призначив для них щоденну їжу із царського столу й вино, що сам пив, і звелів виховувати їх три роки, а потім вони мали б ста­вати до послуг цареві. Між ними були з синів юдейських Даниїл, Ананія, Мисаїл та Азарія. Даниїл постановив у своєму серці не сквернитись цар- ськими харчами з царського столу й вином, що пив цар, тому і просив старшого над скопцями, щоб дозволе­но йому було не сквернитись. Бог зіслав Даниїлові ласкавість та прихильність з боку старшого над скопцями, але старший над скопця­ми сказав Даниїлові: «Боюсь я мого пана, царя, який сам призначив для вас їжу й пиття, щоб він не побачив, що ваші обличчя схудли більше, ніж у хлопців вашого віку, і щоб ви не вчинили мене винним перед царем». Тоді Даниїл сказав наглядачеві, якого старший над скопцями настановив над Даниїлом, Ананією, Мисаїлом та Азарією: «Зроби з твоїми слугами пробу протягом десятьох днів: нехай дадуть нам городину на їжу і воду до пиття, і нехай потім з’являться перед тобою наші об­личчя та обличчя хлопців, що їдять царську їжу, і тоді роби з твоїми слугами, як забажаєш». Він послухав їх у тому й випробував їх десять днів; при кінці ж десятьох днів обличчя в них покращали та й тілом вони поповнішали супроти всіх тих хлопців, які їли царську їжу. Отак наглядач брав їхню їжу і вино, що вони мали пити, і давав їм городину. Що ж до цих чо­тирьох хлопців, то Бог дав їм знання й розуміння вся­кого письма та мудрості; а Даниїл мав до того ще й дар розуміти всякі видіння і сни. Як минув той час, який цар призначив, аби їх при­вели до нього, старший над скопцями появив їх Наву­ходоносорові. Цар розмовляв з ними, і з-поміж усіх не знайшовсь ані один такий, як Даниїл, Ананія, Мисаїл та Азарія, і вони почали служити перед царем. Слово Боже.

РЕСПОНСОРІЙНИЙ ПСАЛОМ
Дан 3, 52. 53-54. 55-56
Ти достохвальний, віковічний Боже.
Благословенний Ти, Господи, Боже батьків наших, *
і достохвальний і вельми возносимий повіки.
Благословенне Ім’я Твоє святе і славне, *
і вельми достохвальне, і возносиме повіки. 
Благословенний Ти у своїм святім, славнім храмі *
і вельми хвальний, і вельми славний повіки.
Благословенний Ти на престолі Твого царства, *
і вельми хвальний, і вельми возносимий повіки.
Благословенний Ти, що споглядаєш на безодні *
і возсідаєш на херувимах.
Благословенний Ти на небесній тверді, *
і хвальний, і прославлений повіки.

СПІВ ПЕРЕД ЄВАНГЕЛІЄМ
Мт 24, 42а. 44
Алілуя, алілуя, алілуя.
Пильнуйте і будьте готові,
бо тієї години, в котру не сподіваєтеся,
Син Людський надійде.

ЄВАНГЕЛІЄ
Лк 21, 1-4
† Читання святого Євангелія від Луки.
Того часу Ісус, споглядаючи, побачив тих, які кидали свої багаті дари до скарбниці. Помітив і одну убогу вдову, яка вкидала туди дві лепти, і сказав: «По правді кажу вам, що ця бідна вдова більше від усіх кинула, бо всі ці зі свого достатку кида­ли в дар, а вона зі своєї нужденності вкинула увесь свій прожиток, який мала». Слово Господнє.


МОЛИТВА ВІРНИХ
Споминаючи мученицьку смерть святої Цецилії, яку католицька традиція називає покровителькою сакральної музики, представмо Господу наші прохання:
1. Молімося за Святішого Отця, щоб Господь Бог обдарував його здоров’ям і покликав багатьох ревних помічників у його нелегкій праці.
2. Молімося за нашу Батьківщину, щоб вона розвивалася не тільки матеріально, але й духовно.
3. Молімося за всі церковні хори (а також за хор нашої парафії) щоб вони своїм співом з радістю величали Бога і допомагали вірним у молитві.
4. Молімося за органістів та композиторів релігійної музики, щоб Господь обдарував їх здоров’ям та натхненням Святого Духа.
5. Молімося за померлих, щоб Господь змилувався над ними і дав їм вічне спочивання.
6. Молімося за нас самих, щоб ми ревною вірою, молитвою, співом та активною участю в літургії безустанно величали Господа Бога.
Господи, Ти у своїх святих даєш нам взірець життя та ревності у служінні Тобі; вислухай наші смиренні прохання і вчини, щоб все наше життя було величальним співом на Твою славу. Через Христа, Господа нашого.

МОЛИТВА НАД ДАРАМИ
Господи, нехай дари, які ми приносимо, споминаючи святу Цецилію, завдяки Твоїй благодаті будуть так само угодними Тобі, * як уподобав Ти її останню боротьбу. Через Христа, Господа нашого.

Префація про святих мучеників № 37.

АНТИФОН НА ПРИЧАСТЯ
Агнець, що на середині престолу, * води- тиме їх на живі джерела вод. (Одкр 7, 17)

МОЛИТВА ПІСЛЯ ПРИЧАСТЯ
Боже, Ти святу Цецилію за подвійну перемогу в невинності та мучеництві увінчав її серед Святих; † дай, просимо, щоб силою цього таїнства ми, мужньо перемагаючи всіляке зло, * здобули небесну славу. Через Христа, Господа нашого.
Інформаційне повідомлення
Коментувати статті на нашому сайті дозволено лише на протязі 7 днів з моменту публікації.