Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Визначено дату передачі костелу св. Миколая вірянам
10:00 Четвер 0 1 314
11-11-2021, 10:00

Визначено дату передачі костелу св. Миколая вірянам

Станом на 6 листопада 2021 року вдалося досягнути домовленостей між парафією св. Миколая у Києві та Міністерством культури та інформаційної політики України. Костел має перейти у користування парафії 1 червня. 
Крім того, організація та проведення протиаварійних робіт у костелі здійснюється відповідно до наступного графіку:

– проведення експертизи щодо стану конструкцій та ступеню аварійності приміщення Костелу – до 18 жовтня 2021 року (Виконано);

– розробка технічного завдання на проведення протиаварійних робіт в приміщенні Костелу – до 18 жовтня 2021 року (Виконано);

– розробка проектно-кошторисної документації для проведення протиаварійних робіт – протягом 30 днів з моменту отримання експертного висновку та технічного завдання (Виконано);

– проведення експертизи проектно-кошторисної документації – протягом 30 днів (отримано позитивний висновок від 05.11.2021);

– проведення переговорів для підписання договору на виконання протиаварійних робіт – протягом 10 днів з моменту виконання;

– виконання протиаварійних робіт – протягом 6 місяців від дати підписання договору на виконання робіт (Строк збільшено з ініціативи МКІП).

Сторони домовились, що Міністерство культури та інформаційної політики України в межах компетенції сприятиме пошуку інших репетиційних залів та приміщень для концертів Національного будинку органної та камерної музики та переміщенню Національного будинку органної та камерної музики у встановленому законодавством порядку до інших відповідних приміщень у строк до 1 червня 2022 року.

Сторони домовились, що Міністерство культури та інформаційної політики України сприятиме передачі у встановленому законодавством порядку у постійне користування Релігійної громади приміщення Костелу після завершення протиаварійних робіт, але в будь якому разі не пізніше 1 червня 2022 року.

До моменту передачі Костелу, Міністерство культури та інформаційної політики України зобов’язується вжити заходів з метою підготовки необхідної документації для укладення з Релігійною громадою охоронного договору на приміщення Костелу, зокрема виготовлення Акту технічного стану пам’ятки, опису культурних цінностей і предметів, які належать до пам’ятки, паспорту пам’ятки, планів приміщень пам’ятки, технічного паспорту та переліку майна, яке передається у постійне користування Релігійної громади до 1 травня 2022 року, а також розроблення та погодження проекту охоронного договору.

Сторони домовились, що Релігійна громада зобов’язується дотримуватись вимог Закону України «Про охорону культурної спадщини» як користувач пам’ятки культурної спадщини національного значення після передачі у встановленому законодавством порядку у постійне користування Релігійної громади приміщення Костелу.

Тобто 1 червня наступного року має стати визначальною датою в історії багатостраждального, легендарного костелу св. Миколая – днем, коли врешті-решт, завдяки зусиллям багатьох вірних буде відновлено історичну справедливість й християнська святиня повернеться у лоно Церкви.

Разом з цим, усвідомлюючи усі перешкоди та протидії щодо повернення храму парафії, закликаємо усіх небайдужих до спільної молитви в намірах справи костелу св. Миколая. Найближчі місяці будуть непростими й важливо, щоб відновлювальні роботи здійснювалися за графіком, не порушувалися строки, дотримувалися дані обіцянки.

Запорукою наших сподівань на відновлення справедливості є прояв доброї волі влади, спрямований на повернення костелу його першочергової функції, а саме проведення Богослужінь та релігійних обрядів.

Ми віримо і знаємо силу молитви! Дякуємо Богові за все, що Він вже здійснив у справі парафії св. Миколая! Дякуємо за вашу подальшу молитовну підтримку та за сприяння київської громади, щоб храм було повернуто парафії у встановлені строки.

Ми просимо й надалі продовжувати молитву, тому запрошуємо усіх на спільні Богослужіння до костелу св. Миколая.
 
Врятуємо наш храм разом!
Інформаційне повідомлення
Коментувати статті на нашому сайті дозволено лише на протязі 7 днів з моменту публікації.