Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Пора створіння 2021: спільна відповідальність за Божий дім
10:01 Субота 0 137
28-08-2021, 10:01

Пора створіння 2021: спільна відповідальність за Божий дім

Очільники Ради Єпископських Конференцій Європи (CCEE) та Конференції Європейських Церков (CEC) опублікували спільну заяву, в якій закликають всіх християн Європи долучитися до різних заходів, що організовуються в рамках екуменічної ініціативи «Пора створіння».

Про це повідомляє Vatican News.

«Мій Владико! Як я знайшов ласку в твоїх очах, не минай, прохаю, слуги твого» (Бут 18, 3), – цими словами Авраама із старозавітної Книги Буття, які він промовляє, коли Бог з’являється йому в постаті трьох чоловіків, розпочинається спільна заява Президента Ради Єпископських Конференцій Європи (CCEE) кардинала Анджело Баняско та Президента Конференції Європейських Церков (CEC) преподобного Крістіана Кріґера з нагоди «Пора створіння» – щорічної екуменічної ініціативи, що розпочинається 1 вересня Днем молитви за створіння і триває до 4 жовтня.

Авраам - приклад уповання на Бога

Центральним символом цього документу, опублікованого у четвер, 26 серпня 2021 р., став намет Авраама, біля якого він сидів у найспекотніший час доби, і де його щедрість, його готовність поділитися водою та шматочком хліба, відкрила перед ним Божу обітницю. «Літній, сповнений віри чоловік зрозумів, що вбогість духа полягає в тому, аби відмовитися від будь-яких претензій на те, щоб знайти рішення на всі проблеми, покладаючи, натомість, всі свої надії на Бога, зі смиренням і терпеливістю», – пишуть автори, зазначаючи, що мудрість цього біблійного уривку надихає діяльність церков у Європі, спрямовану на піклування про створіння.

Об’єднати всіх у піклуванні про Божий дім

«Дім для всіх? Відновити Божий oikos» – ця тема цьогорічної ініціативи «Пора створіння», як пояснюють кардинал Баняско та преподобний Кріґер, містить грецьке слово “oikos”, що означає “дім”, “сім’я”, “господарство”, тобто включає все те, що є предметом піклування, спільного інтересу, а також спільної відповідальності. Отже, відновити Божий oikos, як зазначається у заяві, означає, «насамперед, докладати всіх зусиль для того, аби об’єднати все людство у прагненні до цілісного та сталого розвитку». «Такий розвиток вимагає покращення стосунків з Творцем людського життя, наших стосунків з іншими та з природою», – зазначають автори документа, додаючи, що європейські християни повинні наслідувати Авраама в «безкорисливому прийнятті та щирому діалозі», визнаючи, що Божий oikos – це «спільний дім, який Бог довірив нам на спільну відповідальність».

Важливі події

Президент Ради Єпископських Конференцій Європи (CCEE) та Президент Конференції Європейських Церков (CEC) закликають молитися за успішне проведення двох важливих заходів: Саміту з питань біорізноманіття (COP15), що відбудеться у жовтні 2021 р. в Китаї, та Конференцію ООН з питань клімату (COP26), що відбуватиметься в Ґлазґо від 1 до 12 листопада 2021 року.

Оселитися в Божому наметі

«Маючи справжнє почуття приналежності до Христової Церкви, – читаємо в заяві, – ми прагнемо бути щедрими будівничими цивілізації, яка цінує і береже все людське, та вміє справедливо оцінити те, що є Божим даром у житті людей». Саме такою, за словами авторів, є відповідь на запитання «Дім для всіх?». «Якщо ми будемо здатними чинити справедливість і говорити правду, яку маємо в серці, – додають вони, – і якщо не завдаватимемо шкоди ближньому, то тільки тоді будемо гідними “оселитися в Його наметі” (Пс 15 [14]), а Його oikos буде насправді домом для всіх».

На завершення кардинал Анджело Баняско та преподобний Крістіан Кріґер закликали всіх християн Європи долучитися від 1 вересня до 4 жовтня 2021 року до відзначення Пори створіння, усвідомлюючи цю подію як нагоду для того, аби радіти даром створіння «в екуменічному дусі, об’єднані в молитві та в діянні».
Новини зі світу 10:00 Вівторок 0 162 Ввірення народу і Церкви в Польщі св. Йосифу 7 жовтня у санктуарії св. Йосифа у Калішу (Польща) відбулося урочисте ввірення Церкви в Польщі та польського народу святому Йосифу. Ця ініціатива «вписується» у відзначення Року св. Йосифа, який у грудні минулого року проголосив папа Франциск.
Інформаційне повідомлення
Коментувати статті на нашому сайті дозволено лише на протязі 7 днів з моменту публікації.