Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Конгрегація Євангелізації народів: місія, давня і нескінченна як Євангеліє
11:02 Середа 0 185
4-08-2021, 11:02

Конгрегація Євангелізації народів: місія, давня і нескінченна як Євангеліє

Про історію, завдання та місійний бюджет Конгрегації Євангелізації народів розповідає її префект кардинал Луїс Антоніо Таґле.
Про це пише Vatican News.

Горизонтом діяльності Конгрегації Євангелізації народів є увесь світ, де місія «ad gentes» потребує покликань, рук, умів і структур. Йдеться про працю, що охоплює великі числа, підтримувану бюджетом у 25 мільйонів євро, яка є, одночасно, капілярною і комплексною. Про діяльність відомства розповідає її очільник філіппінський кардинал Луїс Антоніо Таґле.

Відповідальність за «місійні» терени

Кардинал Таґле, насамперед, пояснив, що питомим завданням Конгрегації Євангелізації народів (КЄН) є місіонерська діяльність, тобто, «євангелізація народів та створення Церков у лоні нових євангелізованих народів». Від часу заснування у 1622 році «Священної Конгрегації Поширення Віри», Римські Архиєреї до сьогодні зберегли незмінною «початкову інтуїцію» мати «центр поширення, спрямування та координування» місіонерської діяльності. Крім того, завданням Конгрегації є допомагати Єпископові Риму в підтримці «місіонерської співпраці», аби завжди залишалося очевидним, що «вся Церква зі своєї природи є місіонерською, а ввесь Божий люд щоб усвідомлював місіонерське зобов’язання, співпрацюючи з ним молитвою, життєвим свідченням і економічною підтримкою».

Далі Префект місіонерського відомства, у контексті його діяльності, призначеної служінню «молодим» Церквам, пояснив, що конгрегація має територіальну компетенцію, виконуючи на своїх теренах завдання, притаманні також іншим відомствам Римської Курії. Таким чином, її компетенції стосуються утворення та зміни церковних структур і призначення ієрархів на місійних теренах. Конгрегація також займається питаннями, що стосуються семінарій, богопосвяченого життя, катехитичного служіння та служіння мирян у місійних Церквах.

Станом на 2020 рік дикастерії були підпорядковані 1119 церковних територіальних структур, таких як архидієцезії, дієцезії, військові ординаріати, Апостольські вікаріати, Апостольські префектури, Місії «sui iuris», Апостольські адміністратури. Ці структури розміщені в Африці (516), Азії (484), Америці (76) та Океанії (46). На цих теренах діють 222 вищі духовні семінарії, в яких навчаються понад 23 тисячі семінаристів, 120 пропедевтичних семінарій з 6 тисячами вихованців та 439 малих семінарій, в яких навчаються понад 50 тисяч учнів. Крім семінарій, КЄН провадить Папські Колегії в Римі, де приготовляється духовенство для місіонерського служіння, а також колегії для священиків-форматорів, які приїжджають на семестрові курси, та колегію для черниць. Компетенція дикастерії поширюється на інститути богопосвяченого життя, створені на місійних теренах.

Структура Конгрегації

Такий обсяг завдань вимагає людських ресурсів, тож наступне запитання стосувалося структури відомства та кількості його працівників. Кардинал Луїз Таґле розповів, що окрім очільників відомства, тобто, префекта, секретаря, додаткового секретаря та заступника секретаря, до структури входять ще троє очільників адміністрацій, двоє відповідальних за архіви (історичний і сучасний), та 60 працівників.


У відділі секретаріату працюють 22 священики з різних країн, 4 черниці, 2 посвячені мирянки та 6 мирян. Праця розподілена відповідно до географічних та мовних критеріїв. Кожного дня конгрегація отримує рапорти від Апостольських нунціатур, єпископських конференцій, від окремих дієцезій, що стосуються найрізноманітніших справ. Відповідно до природи чи нагальності цих справ, деякі з них розглядаються щоденною нарадою очільників, юридичною комісією, коли потрібно, то в співпраці з Державним Секретаріатом, щотижневим зібранням конгрегації, під час звичайних сесій, в яких беруть участь члени дикастерії, які проживають у Римі, та періодичними Пленарними Асамблеями, що збирають членів і радників з усього світу, врешті, під час аудієнцій префекта у Святішого Отця.

Адміністративний відділ займається управлінням майном. У цьому працюють миряни, що займаються питаннями бухгалтерії, фінансування, оренди, технічного та юридичного забезпечення. Історичний архів містить приблизно 11 мільйонів документів, в сучасному архіві зберігаються справи останніх 50 років. Крім того, Конгрегація вдається до послуг різних радників та комісій, співпрацює з інститутами богопосвяченого життя.

Інституції, підпорядковані Конгрегації

У віданні Конгрегації Євангелізації народів перебуває Папський Урбаніянський Університет, що має 4 факультети: філософії, богослов’я, канонічного права та місіології. З останнім пов’язані Вищий Інститут духовності та місіонерської катехизації, а також Інститут історії євангелізації. Університет започаткував проект «Affiliated Net», що дає змогу різним навчальним закладам, насамперед, вищим семінаріям у різних країнах світу, афіліюватися з можливістю надавати академічні ступені. Сьогодні з різними факультетами університету афілійовані 104 заклади в понад 40 країнах. Крім того, 1975 року були створені Центр Китайських студій та Центр студій ім. кардинала Ньюмена. При університеті діє також «Urbaniana University Press».

Фундація «Domus Urbaniana», заснована 2005 року, дбає про забезпечення проживанням студентів, яких висилають на навчання до Риму з місійних територій. Заснована 1627 року Урбаніянська Колегія сьогодні діє як вища семінарія, формуючи 160 семінаристів з тридцятки дієцезій.

Фундація «Domus Missionalis» опікується чотирма колегіями, одна з яких призначена для викладачів, які прибувають до Риму для підвищення кваліфікації, а інша – для черниць. Міжнародний Центр Місіонерської Анімації є формаційним осередком для Папських Місійних Організацій, де навчаються священики, богопосвячені особи та миряни з національних і дієцезальних дирекцій цих організацій.

Окремої згадки заслуговує Інформагентство «Fides», яке є одним із перших у світі. Його завданням є сприяти обізнаності з місіонерською діяльністю через пресу, а також співпрацювати з місіями шляхом сприяння покликанням і духовній та матеріальній допомозі.

Фінансова автономність

Частина розмови стосувалася матеріального забезпечення Конгрегації. Кардинал Таґле зауважив, що фінансове покриття для виконання своїх інституційних завдань це відомство черпає виключно із управління рухомим і нерухомим майном. Фінансова автономія, якою втішається дикастерія, сягає своїм корінням періоду свого заснування. Папа Григорій XV створив Конгрегацію поширення віри незалежною від інших відомств Римської Курії та наділеною власними матеріальними ресурсами для гарантування її особливого служіння. Причина цього подвійна. Перша морального характеру й випливає з обов’язку подбати про те, що пожертви та майно, надані з метою місій, повинні використовуватися виключно відповідно з волею жертводавців. По-друге, йдеться про практичні моменти. Дбаючи про належне управління майном, Конгрегація підтримує місіонерську діяльність, утримує Папський Урбаніянський Університет та пов’язані з ним колегії. Про цю діяльність звітує перед Секретаріатом Апостольського Престолу з економічних питань, який, у свою чергу, проводить необхідну перевірку.

Важливим аспектом фінансового сприяння місійній діяльності є пожертви вірних, призначені на цю мету. Збір і розподілення цих пожертв відбувається через Папські Місійні Організації, що є всесвітньою мережею молитви, жертовності та милосердної любові на служінні Святішому Отцеві в його турботі про звіщення Євангелія та підтримку молодих Церков.
Інформаційне повідомлення
Коментувати статті на нашому сайті дозволено лише на протязі 7 днів з моменту публікації.