Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Літургія на кожен день, 22 квітня, четвер
19:01 Середа 0 313
21-04-2021, 19:01

Літургія на кожен день, 22 квітня, четвер

(біл) Четвер ІІІ Великоднього тижня
Одним з найбільш важливих плодів Пасхи є Євхаристія – місце, де у нас є можливість зустріти і переживати присутність Христа. Ще раз Він проявляє себе як Хліб Життя, який дає вічне життя. Під час Євхаристії ми можемо відчути допомогу Бога, який знає як нам важко, і хоче, щоб ми були з Христом.

АНТИФОН НА ВХІД
Заспіваймо Господу славно, бо прославився. * Сила і міць моя – Господь, * Він став мені рятунком. * Алілуя.

КОЛЕКТА
Всемогутній, вічний Боже, дозволь нам цими днями краще пізнати Твою батьківську доброту, † щоб ми в усій повноті прийняли дар Твоєї любові * і, звільнені від темряви гріха, усім серцем пристали до заповідей Твоєї правди. Через Господа нашого Ісуса Христа, Сина Твого, † котрий з Тобою живе і царює в єдності Святого Духа, * Бог, навіки вічні.

ПЕРШЕ ЧИТАННЯ
Діян 8, 26-40
Читання з Діянь Апостолів.
Тими днями Ангел Господній промовив до Филипа, кажучи: «Встань і йди на південь, – на шлях, що йде з Єрусалима до Гази; він – пустинний». Він встав і пішов. І ось муж, – євнух з Ефіопії, – вельможа ефіопської цариці Кандаки, який був над усіма її скарбами. Він їздив на поклоніння в Єрусалим; повертаючись, він сидів у своїй колісниці й читав пророка Ісаю. Дух же сказав Филипові: «Підійди і пристань до цієї колісниці!» Филип підбіг і почув, що він читав пророка Ісаю, і запитав: «Чи ти розумієш те, що читаєш?» Той відказав: «Як же можу я розуміти, коли ніхто не наставить мене?» І попросив Филипа, щоб увійшов і сів біля нього. А місце із Писання, яке він читав, було: «Неначе вівцю на заріз, повели Його; неначе ягня безголосе перед тим, хто стриже його, – Він не відкриває уст своїх. У Його приниженні відмовлено Йому в суді. Хто розповість про рід Його? Бо життя Його забирається із землі!» Обізвався скопець і сказав Филипові: «Благаю тебе, про кого це пророк каже? Про себе самого чи про когось іншого?» Відкривши уста й почавши з цього Писання, Филип благовістив йому про Ісуса. Тим часом вони, мандруючи дорогою, під’їхали до якоїсь води. І скопець каже: «Ось вода. Що ж забороняє мені охреститися?» І наказав зупинити колісницю. Вони обидва ввійшли у воду – Филип і скопець; і він охрестив його. Коли вони вийшли з води, Господній Дух забрав Филипа, і скопець більше не бачив його. І їхав він своєю дорогою та радів. Филип же опинився в місті Азоті. Проходячи, він благовістив усім містам, аж поки не прийшов до Кесарії.  Слово Боже.

РЕСПОНСОРІЙНИЙ ПСАЛОМ
Пс 66, 8-9. 16-17. 19-20
Богу співайте, всі земні народи.
Благословіть, народи, нашого Бога, *
вчиніть гучним Його хвали голос.
Тому, хто зберіг при житті нашу душу *
і ногам нашим не дає похитнутись.
Прийдіть, послухайте всі, які боїтеся Бога: *
я розповім, як багато зробив Він для душі моєї.
Я закликав до Нього своїми устами, *
своїм язиком Його звеличив.
Бог мене вислухав, *
зважив на голос мого благання.
Благословенний Бог, який не відкинув ні моєї молитви, *
ні свого милосердя від мене.

СПІВ ПЕРЕД ЄВАНГЕЛІЄМ
Йн 6, 51
Алілуя, алілуя, алілуя.
Я є хліб живий, що зійшов із неба;
якщо хто хліб цей буде їсти, житиме повіки.

ЄВАНГЕЛІЄ
Йн 6, 44-51
† Читання святого Євангелія від Йоана.
Того часу Ісус сказав юрбам: «Ніхто не може прийти до Мене, якщо Отець, який Мене послав, не притягне його, – і Я воскрешу його останнього дня. Написано в пророків: “І будуть всі навчені Богом!” Кожний, хто почув від Отця і навчився, приходить до Мене. Не тому, що Отця хтось бачив; хіба лише Той, хто є від Бога, – Він і бачив Отця. Воістину, воістину кажу вам: той, хто вірить, має вічне життя. Я є хліб життя! Ваші батьки їли манну в пустелі, – і повмирали. Цей же – хліб, який сходить із неба, аби той, хто його їсть, не помер. Я є хліб живий, який зійшов з неба; якщо хто буде ї сти цей хліб, житиме вічно. Хліб же, який Я дам, – це Моє тіло заради життя світу!» Слово Господнє.


МОЛИТВА ВІРНИХ
Відповідаючи на Слово Боже, яке щойно пролунало, з довірою волаймо:
1. Молімося за Святішого Отця, щоб він своєю молитвою випрошував у Господа Бога благодаті для священиків та монахів.
2. Молімося за нашу Батьківщину, про великі дари пам’яті та примирення для кожного її громадянина.
3. Молімося за неопресвітерів, щоб вони сумлінно та віддано працювали на Господній ниві.
4. Молімося за дияконів, які цього року будуть рукоположені у священицький сан, щоб Святий Дух обдарував їх своєю благодаттю.
5. Молімося за померлих, щоб Господь очистив їх від усякої плями гріха і дав їм вінець святості.
6. Молімося за нас самих, щоб ми, споживаючи Тіло Христове, уподібнювали наше життя до життя Ісуса.
Господи, просимо Тебе: вислухай молитви своє ї Церкви і поклич молоді серця, щоб не бракувало людей, готових служити Тобі. Котрий живеш і царюєш навіки вічні.

МОЛИТВА НАД ДАРАМИ
Боже, Ти чудесним обміном дарів, що відбувається у цій жертві, робиш нас учасниками своєї єдиної і всевишньої божественної природи; † вчини, просимо, щоб ми, пізнавши Твою істину, * поводилися достойно неї. Через Христа, Господа нашого.

Префація Великодня № 13-17 (стор. 142-143)

АНТИФОН НА ПРИЧАСТЯ
Христос умер за всіх, * щоб ті, що живуть, * жили вже не для самих себе, * а для Того, хто за них умер і воскрес. * Алілуя. (2 Кор 5, 15)

МОЛИТВА ПІСЛЯ ПРИЧАСТЯ

Просимо, Господи: будь милостивий до свого народу, який Ти оросив небесними тайнами; * вчини, щоб він, покинувши давні гріхи, жив новим життям. Через Христа, Господа нашого.
Інформаційне повідомлення
Коментувати статті на нашому сайті дозволено лише на протязі 7 днів з моменту публікації.