Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Повернення оскверненої «Ісламською Державою» фігури Діви Марії
16:00 Вівторок 0 131
30-03-2021, 16:00

Повернення оскверненої «Ісламською Державою» фігури Діви Марії

Фігура Діви Марії, яка була осквернена «Ісламською Державою», але згодом відреставрована, повернулась до «рідного» храму в Іраці.
Під час окупації сіл у провінції Ніневії «Ісламською державою» з 2014 по 2017 рік, фігуру було обезголовлено, а руки відрізані. Це сталося у Каремлеші, великому християнському містечку на схід від Мосула. Відомо, що вона належить церкві св. Аддая. Першочерговий вигляд фігурі Діви Марії змогли повернути частково. Так, оригінальна голова її була знайдена в завалах, коли фігуру уже відреставрували. Так, на відновленій фігурі, залишились видимі місця пошкодження – обезголовлення й звисаючі нижче зап’ястя руки.


Під час візиту Папи Римського до Іраку, фігуру привезли на стадіон в Ербілі, де 7 березня Святіший Отець звершував Святу Месу. А 18 березня її перевезли до Каремлеша, до «рідної» парафії – церкви св. Аддая.


«Повернення фігури Діви Марії – це знак мужності та відваги нашого народу. І те, що кожен може її тут бачити – прекрасний знак того, що спочатку зруйнований, а потім відновлений образ, маючи вже новий вигляд, повертається до церкви. Ця подія спонукає усіх присутніх, до ще більшої сміливості і відваги», – говорить о. Табет Хабеб, місцевий священнослужитель для CNA.

У 2014 році «Ісламська держава» поставила християнам та іншим релігійним й етнічним меншинам Сирії та Іраку ультиматум – прийняти іслам, померти або покинути свої землі.

У 2017 році провінція Ніневії була звільнена з-під влади «Ісламської держави».
Новини зі світу 17:00 Понеділок 0 124 Відновлений «Гентський вівтар» повертається до собору Майже через десять років після початку комплексної консервації та реставрації, твір братів ван Ейків «Поклоніння містичному Агнцю», також відомий як «Гентський вівтар», повернувся до собору св. Бавона в Генті. Там він експонується у новому високотехнологічному приміщенні.
Інформаційне повідомлення
Коментувати статті на нашому сайті дозволено лише на протязі 7 днів з моменту публікації.