Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Повернення оскверненої «Ісламською Державою» фігури Діви Марії
16:00 Вівторок 0 231
30-03-2021, 16:00

Повернення оскверненої «Ісламською Державою» фігури Діви Марії

Фігура Діви Марії, яка була осквернена «Ісламською Державою», але згодом відреставрована, повернулась до «рідного» храму в Іраці.
Під час окупації сіл у провінції Ніневії «Ісламською державою» з 2014 по 2017 рік, фігуру було обезголовлено, а руки відрізані. Це сталося у Каремлеші, великому християнському містечку на схід від Мосула. Відомо, що вона належить церкві св. Аддая. Першочерговий вигляд фігурі Діви Марії змогли повернути частково. Так, оригінальна голова її була знайдена в завалах, коли фігуру уже відреставрували. Так, на відновленій фігурі, залишились видимі місця пошкодження – обезголовлення й звисаючі нижче зап’ястя руки.


Під час візиту Папи Римського до Іраку, фігуру привезли на стадіон в Ербілі, де 7 березня Святіший Отець звершував Святу Месу. А 18 березня її перевезли до Каремлеша, до «рідної» парафії – церкви св. Аддая.


«Повернення фігури Діви Марії – це знак мужності та відваги нашого народу. І те, що кожен може її тут бачити – прекрасний знак того, що спочатку зруйнований, а потім відновлений образ, маючи вже новий вигляд, повертається до церкви. Ця подія спонукає усіх присутніх, до ще більшої сміливості і відваги», – говорить о. Табет Хабеб, місцевий священнослужитель для CNA.

У 2014 році «Ісламська держава» поставила християнам та іншим релігійним й етнічним меншинам Сирії та Іраку ультиматум – прийняти іслам, померти або покинути свої землі.

У 2017 році провінція Ніневії була звільнена з-під влади «Ісламської держави».
Новини зі світу 14:01 П'ятниця 0 80 Папа: характерною рисою християнина є діяти як «ми», а не як «я» Ісус бажає визволити нас від сліпоти, потрібно лише прийти до Нього, прийти разом з нашими братами й сестрами, ділячись, опісля, радістю, яка випливає з цієї цілющої зустрічі. Такими думками Папа Франциск поділився з вірними, які зібралися на Євхаристійне богослужіння в Нікосії, столиці Кіпру.
Інформаційне повідомлення
Коментувати статті на нашому сайті дозволено лише на протязі 7 днів з моменту публікації.