Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Освячення храму та монастиря сестер Бенедиктинок в Солонці біля Львова
17:01 П'ятниця 0 1 302
19-03-2021, 17:01

Освячення храму та монастиря сестер Бенедиктинок в Солонці біля Львова

19 березня 2021 року, у Солонці біля Львова освятив храм на честь святого Бенедикта та кляузуровий монастир сестер Бенедиктинок на честь святого Йосифа. Урочистість очолив архієпископ Мечислав Мокшицький, Львівський митрополит.
Про це повідомляє Львівська архідієцезія.

У монастирі святого Йосифа оселяться три сестри з абатства Непорочного Зачаття Пресвятої Діви Марії з Житомира. Так Орден відновив свою присутність на цих територіях після 80 років перерви.

Святкування розпочались вітанням архієпископа Мечислава та усіх присутніх єпископів урочистим освяченням дзвону й відкриттям дверей храму.


У своїй проповіді Львівський митрополит сказав: «Сьогоднішня Урочистість Святого Йосифа стає для нас винятковою і неповторною в історії нашої архідієцезії. Адже сповнюються очікування і прагнення кількох десятків років. Цими прагненнями було будівництво монастиря контемпляційної спільноти, що мало стати поверненням до багатовікової традиції присутності кляузурових орденів на території Львівської архідієцезії. Улюблені Брати і Сестри! Не випадково на сьогодні припав день освячення цього храму і монастиря. Адже монастир сестер Бенедиктинок віддаємо саме опіці Святого Йосифа, Опікуна Святої Церкви. Саме від цього святого монарше життя черпає багато скарбів.
Першою поставою, яку треба зачерпнути від святого Йосифа є мовчання. Євангелісти не записали жодного Його слова. Натомість папа Павло VI коментує це так: „Нехай відродиться в нас пошана до мовчання, цієї гармонії і незамінної постави духа. Якже вона є потрібною в нашому сучасному житті, сповненому неспокою напруги, посеред замішання, галасу і шуму. O мовчання Лазарету, навчи нас зосередження входження в себе, відкритості на Боже натхнення і слова учителів правди; навчи нас потреби i цінності приготування, навчання, роздумів, особистого внутрішнього життя і молитви, яку Бог вислуховує в тайні”. Святий Йосиф є для нас також учителем споглядання, контемпляції. Поряд з тяжкою працею, яку він виконував кожного дня для забезпечення родини, він знаходив час для роздумів над подіями і словом, на споглядання присутнього в його домі Божого Сина. Тепер ми адоруємо Ісуса в Пресвятому Таїнстві, а він адорував Його щодня з турботою про добре виховання. Святий Йосиф вчить нас також доброго слухання Слова. Він так був наповнений Словом, що умів розпізнати його навіть уві сні Це Слово наповнювало все його серце. Він був зануреним в традицію Отців, a в його вухах постійно лунало: „Shema Izrael! Слухай, Ізраїлю!”. Цим він вчить нас бути слухняним Божим натхненням».

Після проповіді відбулося благословення вівтаря. Архієпископ Мечислав разом із присутніми єпископами освятили стіни храму, окропили свяченою водою, окадили та помазали святим миром.


На завершення святкування Львівський Митрополит подякував Богові та людям доброї волі, завдяки яким збудовано храм та монастир й особливо дякував родині Відеркер зі Швейцарії, архітектору та виконавцям будівлі та вручив символічні пам’ятки.


Отець канцлер Владислав Гримський урочисто відчитав буллу, яка докладно описує сьогоднішню подію.

Абатися Клара Свідерська дякуючи Богові за дар і можливість повернення до Львова і подарувала родині Відеркер ікону святого Йосифа, написану сестрою з їхнього абатства, з благословенням щоб святий Йосиф, якому була довірена опіка над Ісусом та Пресвятою Дівою з такою ж ніжністю та турботою опікувався родиною Йосифа та Йозефіни.

Дякуємо Богові за ті діла, які чинить у нашій Церкві сьогодні.

Нагадаємо, що освячення ділянки та вмурування наріжного каменя під зведення монастиря Сестер Ордену св. Бенедикта у Солонці відбулось 19 березня 2016 року. Тоді сестри бенедиктинки з Абатства Непорочного Зачаття ПДМ з Житомира вперше прибули на це місце, на чолі із Абатисою Матір’ю Кларою Свідерською. У тексті булли, яку була вмурована зазначалося, що перебування сестер-бенедиктинок у Львові налічує 400 років, і тепер після майже 80 років перерви сестри повертаються у це місто.

Олександр Кусий
Інформаційне повідомлення
Коментувати статті на нашому сайті дозволено лише на протязі 7 днів з моменту публікації.