Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Саґрада Фамілія: будівництво, що триває 139 років
16:00 П'ятниця 0 512
5-02-2021, 16:00

Саґрада Фамілія: будівництво, що триває 139 років

Храм Святого Сімейства - один з найвідоміших католицьких храмів у світі, будується вже понад століття. Наближається завершення важливого етапу.
Про це пише Deon.

Pep Daude

Коли архітектора Антоніо Ґауді запитали, скільки років триватиме будівництво проектованої ним базиліки, він, маючи на увазі Бога, якому присвячена ця споруда, відповів: «Мій клієнт не поспішає».

Будівельники базиліки Саґрада Фамілія (так її часом називають каталонською), що у Барселоні планують цього року завершити зведення другої за висотою вежі монументальної святині (138 м). Вежа присвячена Діві Марії, буде увінчана 12-кінечною зіркою діаметром 7,5 м.

Нижче розміщене відео, що представляє дану конструкцію.


У відео також видно вежі чотирьох євангелістів (кожна по 135 м), які оточують вежу Ісуса Христа, найвищу у цілій конструкції, висота її складає 172, 5 м.

За проектом Антоніо Ґауді, вежу Діви Марії буде оточувати кам'яна корона висотою у 6 метрів, оздоблена 12-ма зірками з кованого заліза.

Це черговий етап будівництва базиліки, яке триває вже 139 років - від 1882 р. Його завершення заплановане на 2026 р. І це не випадкова дата, а 100-та річниця трагічної смерті проектанта базиліки – Антоніо Ґауді.

unsplash.com

Він присвятив святині 43 роки свого життя, а останні 12 – провів займаючись виключно нею. Зараз триває беатифікаційний процес каталонського архітектора.

У 2010 р. Папа Бенедикт XVI консекрував святиню Святого Сімейства і підніс її ранг до малої базиліки.

Храм має 3 фасади – Народження, Муки і Слави, кожен з них побудований в іншому стилі й містить елементи готики та модерну. Костел побудований у формі хреста.

barcelo.com

Щороку базиліку відвідують понад 4 млн туристів.

Інформаційне повідомлення
Коментувати статті на нашому сайті дозволено лише на протязі 7 днів з моменту публікації.