Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Святий Йосиф від мудрого мовчання
14:55 Середа 0 1 099
27-01-2021, 14:55
Молитви 1 099 0

Святий Йосиф від мудрого мовчання

Другий день Великої новенни перед урочистістю св. Йосифа. Пізнаємо святого Опікуна, якого можна наслідувати разом із цитатами зі Святого Письма та з творів Ліни Костенко. 


«Мудрість мужчини — промовчати, коли говорять стихії». (Л. Костенко)

Страшно навіть подумати, щоб б могло статися, якби Йосиф був би людиною запальною, яка не вміє чекати, яка спершу діє, а потім думає. Що тоді було б із вагітною Марією? Чи слова Божого ангела мали б ще якусь силу перемінити його серце, повне такими бурхливими емоціями? Або чи опікун Святого Сімейства міг би Її захистити від жорстокого Ірода, якби покладався лише на свою кмітливість, а не вмів мовчки чекати на вказівки від ангела?  

На щастя, молодий Йосиф мовчить, ніби був мудрецем похилого віку. Євангеліє нам не говорить, що св. Йосиф намагався заспокоїти цю внутрішню бурю відкриваючи пляшку горілки чи відвідуючи друзів, перед якими міг би виговоритися, щоб стало легше на душі. Скільки, сьогодні, молодих чоловіків власне так вчинило би будучи на місці Йосифа. А святий з Назарета просто чекає. Дає собі час. Розуміє, що мудрі думки народжуються в мовчанні. І коли вже знайшов найкращий вихід із ситуації («не бажавши її ославити, хотів тайкома її відпустити»), не біжить відразу до Марії та друзів, щоб поділитися своєю ідеєю, але вирішує ще зачекати, переспати із цією думкою ще одну ніч. Йосиф зрозумів: щоб не «проспати» шанс почути Бога, треба часом почекати з рішенням до наступного дня. Ранок покаже, що вечір не скаже. Так, власне, і сталося з нашим біблійним героєм: «І от, коли він це задумав, ангел Господній з‘явився йому уві сні й мовив...» (Мт 1, 20).

Дивлячись на приклад св. Йосифа, запитай себе, чи перед прийняттям важливих рішень у своєму житті даєш собі час спокійно подумати в тиші? Можливо твоє життя набирає такого стрімкого ритму, що у тебе навіть немає одного вечора, коли б у мовчанні міг би побачити те світло від Бога? Чи не потрібно тобі частіше чинити згідно з правилом: «З остаточним рішенням зачекаю до завтра, а цей вечір залишу для слухання Бога, який любить приходити до людини, коли та сидить мовчки»?

Св. Йосифе від мудрого мовчання, молись за нас, нестриманих та нетерплячих, і навчи нас в мовчанні шукати найкращого світла від Бога. Амінь.  
 
Отець Юзеф Кухарчик OCD

Зображення: CatholinkПопередні дні новенни: 

День 1 - Св. Йосиф від колючої троянди
Інформаційне повідомлення
Коментувати статті на нашому сайті дозволено лише на протязі 7 днів з моменту публікації.