Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Літургія на кожен день, 28 грудня, понеділок
18:02 Неділя 0 337
27-12-2020, 18:02

Літургія на кожен день, 28 грудня, понеділок

Слухаючи сьогоднішньої ЛІтургії Слова, та споглядаючи на особу Святого Йосипа, можемо зробити собі висновок як важливо слухати Голос Божий та виконувати Його волю. Незважаючи на життєві труднощі, навіть коли нам здається, що ситуація безвихідна, там Бог показує дорогу.
СВЯТИХ НЕВИННИХ НЕМОВЛЯТ, МУЧЕНИКІВ (черв) Свято
З половини VI століття, в період Різдва Господнього, Церква вшановує день смерті вифлеємських дітей, убитих за наказом Ірода. Святі немовлята є первістками справи спасіння, започаткованої приходом Христа на землю. Віддаючи життя за Ісуса, вони отримали хрещення кров’ю і заслужили в Бога подвійний вінець: непорочності та мучеництва.

АНТИФОН НА ВХІД
Невинних дітей за Христа було вбито, * тепер вони, йдучи за Непорочним Агнцем, завжди мовлять: “Слава Тобі, Господи!”.

Мовиться «Слава во вишніх».

КОЛЕКТА
Боже, сьогодні святі Немовлята, мученики, звістили Твою славу не словами, а смертю; † вчини, щоб ми всім своїм життям сповідували віру в Тебе, * яку проголошуємо устами. Через Господа нашого Ісуса Христа, Сина Твого, † котрий з Тобою живе і царює в єдності Святого Духа, * Бог, навіки вічні.

ПЕРШЕ ЧИТАННЯ
1 Йн 1, 5 – 2, 2
Читання з Першого Послання святого апостола Йоана
Улюблені! Ось звістка, яку ми почули від Нього й сповіщаємо вам: Бог є світло, і в Ньому немає жодної темряви! Коли скажемо, що маємо спільність з Ним, а ходимо в темряві, то брешемо і правди не робимо. Коли ж ходимо у світлі, як сам Він є у світлі, то маємо спільність одне з одним, і Кров Ісуса, Його Сина, очищає нас від усякого гріха. Коли скажемо, що не маємо гріха, то самих себе обманюємо, і немає в нас правди. Якщо ж визнаємо свої гріхи, то Він – вірний і праведний, щоби простити нам гріхи й очистити нас від усякої неправедності. А коли скажемо, що ми не згрішили, то робимо Його неправдомовним, і Його слова в нас немає. Дітоньки мої, пишу вам це, щоб ви не грішили. А коли хто згрішить, то маємо Заступника перед Отцем, Ісуса Христа, праведника. Він – умилостивлення за наші гріхи, і не тільки за наші, а й за гріхи всього світу. Слово Боже.

РЕСПОНСОРІЙНИЙ  ПСАЛОМ
Пс 124, 2-3. 4-5.7-8
З сіті мисливця визволь наші душі.
Якщо би Господь не був з нами, *
коли люди проти нас повстали,
то вони би живцем нас проковтнули, *
коли люто запалали на нас своїм гнівом.
Нас вода би накрила, *
потоком понеслася би душа наша, –
тоді над нашими душами *
пронеслись би бурхливі потоки.
Наша душа, як той горобчик, †
випурхнула з сіті мисливця: *
сіть порвалася, – і ми спаслися.
Допомога наша – в Імені Господа, *
який вчинив небо і землю.

СПІВ ПЕРЕД ЄВАНГЕЛІЄМ
Алілуя, алілуя, алілуя.
Тебе, Бога, хвалимо, ісповідуємо Тебе, Господи.
Тебе хвалить воїнство мучеників пресвітле.

ЄВАНГЕЛІЄ
Мт 2, 13-18
† Читання святого Євангелія від Матея
Коли Мудреці віддалилися, ось Господній ангел з’явився уві сні Йосифові й сказав: «Вставай, візьми Дитя та Його матір і втікай до Єгипту; і будь там, доки я тобі не скажу, бо Ірод має намір розшукувати Дитя, щоб убити Його». Тож, вставши, він узяв уночі Дитя та Його матір і віддалився до Єгипту. І був там, до скону Ірода, аби збулося сказане Господом через пророка, який говорив: «З Єгипту покликав Я Мого Сина». Тоді Ірод, побачивши, що мудреці поглузували з нього, дуже розлютився і послав повбивати всіх дітей, які були у Вифлеємі та в усіх його околицях, – від двох років і менше, – за часом, про який вивідав у мудреців. Таким чином збулося сказане пророком Єремією, який говорив: «У Рамі чути крик, ридання, і велике голосіння: це Рахиль оплакує своїх дітей і не хоче втішитися, бо їх немає». Cлово Господнє.


МОЛИТВА ВІРНИХ
Віддаючи шану дітям, убитим Іродом за Христа, представмо наші прохання Небесному Отцеві:
1. Молімося за Святішого Отця, щоб Господь обдарував його міцним здоров’ям і безустанно укріплював його у служінні Церкві та людям усього світу.
2. Молімося за батьків сімей, щоб вони з любов’ю та радістю виховували своїх дітей у вірі.
3. Молімося за працівників дитячих притулків та лікарень, щоб вони вкладали у працю все своє серце і ставилися до цих дітей, як до власних.
4. Молімося за дітей з вадами розвитку та дітей, які потребують особливої опіки, щоб ніхто не завдавав їм жодної кривди.
5. Молімося за померлих, щоб наш Бог і Отець помилував їх і дав їм повноту спасіння.
6. Молімося за нас самих, щоб ми були добрими дітьми Небесного Отця і праведним земним життям удостоїлися життя вічного.
Боже, огорни опікою свого батьківського серця усіх дітей землі і обдаруй їх своїми благодатями. Через Христа, Господа нашого.

МОЛИТВА НАД ДАРАМИ
Просимо Тебе, Господи, прийми дари відданих слуг † і очисти нас, котрі побожно служимо Твоїм тайнам, * силою яких Ти освячуєш навіть тих, котрі Тебе не знають. Через Христа, Господа нашого.

Префація на Різдво Господнє № 3-5.

АНТИФОН НА ПРИЧАСТЯ
Це викуплені з-поміж людей первістки Богу і Агнцю. * Вони слідують за Агнцем, куди б Він не пішов.

МОЛИТВА ПІСЛЯ ПРИЧАСТЯ
Обдаруй, Господи, повнотою спасіння Твоїх вірних, які спожили Твої тайни † у день свята тих, котрі, хоча не були ще спроможними визнати Твого Сина людським голосом, * були увінчані небесною благодаттю заради Його Різдва. Котрий живе і царює навіки вічні.
Інформаційне повідомлення
Коментувати статті на нашому сайті дозволено лише на протязі 7 днів з моменту публікації.