Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Чи слід мені приймати своє тіло таким, яким воно є?
17:52 Понеділок 0 116
11-01-2021, 17:52

Чи слід мені приймати своє тіло таким, яким воно є?

Біблія каже нам: «Хіба ви не знаєте, що ваші тіла – це храм Святого Духа, Який є у вас і Якого ви маєте від Бога, і що ви не належите самим собі? […] Тому прославляйте Бога у вашому тілі» (1 Кор 6, 19-20). Бог створив твоє тіло як місце, де Він сам хоче мешкати. Наш люблячий Бог хоче, аби ми тішилися самими собою у стосунках з Ним.
Самокалічення та стерилізація

Ми можемо змиритися з невеличким фізичним дискомфортом заради наших стосунків із Богом. Це – основа посту та інших актів покаяння, які є гідним виявом нашого бажання наблизитися до Ісуса, наскільки це можливо, навіть у Його стражданнях. Завдавати собі болю з міркувань турботи про здоров’я, як-от дотримуватися дієти через діабет або видаляти хворий зуб, є прийнятною справою. Проте, окрім вищенаведених причин, навмисне завдавання собі фізичного страждання або калічення власного тіла суперечить Божій волі щодо нас. Бог дав нам наші тіла і наказав дбати про них, не робити з ними нічого поганого. Дозволені лише хірургічні процедури, необхідні для збереження здоров’я (ККЦ 2297). Ось чому, наприклад, стерилізація – це неправильне рішення. Стерилізація являє собою операцію, під час якої навмисне завдають шкоди репродуктивним органам здорової людини. Вона не лише калічить тіло, а й призводить до того, що прооперована людина не може мати дітей, що суперечить християнському погляду на шлюб. З іншого боку, видалення вражених раком яєчників, хоча й призводить до стерилізації, дозволено, бо це може врятувати життя жінки.

Пластична хірургія

Пластичний хірург може багато чого зробити, аби відновити ушкоджене тіло. Пересадка обгорілої ділянки шкіри або пришивання відокремленої кінцівки має на меті відновити цілісність тіла. Із цією метою проводять операції, під час яких виправляють розщеплення піднебіння або інші фізичні вади. Питання ускладнюється, якщо хірургічне втручання проводять для видалення зморшок, збільшення грудей або ліпосакції. Ці процедури здійснюють задля збереження здоров’я чи з марнославних мотивів? Багатьом людям не дуже подобається те, як вони виглядають. Деякі люди, що вважають себе товстими чи негарними, хоча об’єктивно це не так, страждають на психічний розлад. Нездатність приймати й любити себе – це психологічна, або душевна, проблема, яку не можна вирішити шляхом хірургічного втручання.

Тіла як знаряддя

Наша цінність не полягає в нашому фізичному вигляді! Наше життя цінне тому, що Бог створив нас на Його образ і подобу. Ця подібність закладена, головним чином, у нашій душі, де можна знайти справжню красу. Бог дав нам наші тіла, тож коли ми не сприймаємо їх такими, якими вони є, бажаючи бути схожими на когось іншого, ми відмовляємося від Божих дарів. Ми повинні пильнувати, щоби не використовувати наші тіла просто як знаряддя, наприклад, для досягнення штучної краси, яка нам не належить. Будучи частиною цього грішного світу, наші тіла не ідеальні, вони хворіють, старіють і помирають. Дбаючи про своє фізичне здоров’я, ми водночас маємо приймати той факт, що ми не можемо бути вічно молодими і привабливими. Інша проблема – проведення медичних експериментів на людях за відповідну плату. Твоє тіло – це не річ, яку можна продавати. Звісно, ти можеш вирішити взяти участь у дослідах, які можуть допомогти знайти спосіб вилікувати інших людей, якщо це твій мотив і якщо ти не заподієш собі надмірної шкоди. Важливо дбати про своє тіло, яким наділив тебе Бог, і не поводитися з ним недбало.

Чи можу я змінити стать хірургічним шляхом?

Транссексуал – це чоловік, який вважає себе жінкою, або жінка, що вважає себе чоловіком. Це не одне й те саме, що трансвестит, тобто людина, якій подобається носити одяг, призначений для іншої статі. Деякі транссексуали роблять операцію, щоби їхнє тіло виглядало як тіло протилежної статі. Церква виступає проти таких операцій, оскільки стать – це фізична, біологічна реальність, якої не можна змінювати хірургічним шляхом. Така операція калічить тіло, призводить до безпліддя та унеможливлює укладення шлюбу. Транссексуальність являє собою серйозну психологічну проблему, яка може завдавати величезних страждань, однак хірургія тут не зарадить. Транссексуал потребує радше психологічної допомоги, щоби навчитися приймати себе та будувати серйозні стосунки, лишаючись таким, яким він є. Ми можемо бути певні: Бог, Який створив нас, любить нас такими, якими ми є, і коли хтось страждає, Христос страждає разом із ним.

Отець Мішель Ремері, Твіти з Богом 

Зображення: pixels
Складні питання 15:00 Вівторок 0 203 Боже передбачення і напередпризначення: Августин і Східні Отці Оскільки Бог знає все (тобто знає все, що ми зробили і що ще зробимо), то чи це означає, що наша доля визначена наперед? Існує передвизначення? Якщо Бог вже знає, хто спасеться, хто навернеться і як ми поводитимемося у різних ситуаціях, навіщо взагалі люди приходять на світ? І чому Бог дозволяє народжуватися тим людям, які, як Йому відомо, підуть до пекла? На що взагалі людина впливає? Чи таки має право вибору? Що про це казали св. Августин та Східні Отці?
Інформаційне повідомлення
Коментувати статті на нашому сайті дозволено лише на протязі 7 днів з моменту публікації.