Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Літургія на кожен день, 10 грудня, четвер
19:01 Середа 0 603
9-12-2020, 19:01

Літургія на кожен день, 10 грудня, четвер

(фіол) Четвер ІІ тижня Адвенту
Від хвилини хрещення ми є синами й доньками Царя, Який бореться за спасіння людей – не для того, щоб ми безпечно сиділи у вузьких церковних колах, але щоб ми, “зодягнені силою з висоти” (Лк 24,49), виконували у цьому світі діла, більші від тих, що їх виконував Йоан Хреститель, і більші навіть від Ісусових (пор. Йн 14,12).
Або (біл) довільний спомин ПРЕСВЯТОЇ ДІВИ МАРІЇ ЛОРЕТАНСЬКОЇ
Літопис з 1465 року стверджує, що Святий Дім, в якому за переказами жила Діва Марія, а після цього Свята Родина з Назарету, вночі з 9 на 10 грудня 1294 року опинився в Лорето, на пагорбі, де він є і досі. Санктуарій в Лорето став осередком марійної побожності, де загадується тайна Божого Втілення, і місцем навчання євангельським прикладам Святої Родини з Назарету. Багато Понтифіків оточували апостольським піклуванням санктуарій Лоретанської Діви Марії. Папа Бенедикт XV проголосив Її покровителькою льотчиків. А Лоретанська літанія до Пресвятої Діви Марії поширилася на всю Вселенську Церкву.
Спільні Меси: про Пресвяту Діву Марію

АНТИФОН НА ВХІД
Ти є близько, Господи, * і всі Твої заповіді правдиві; * давно знаю зі слів Твоїх, * що Ти існуєш навіки.

КОЛЕКТА
Збуди, Господи, наші серця для приготування доріг Твоєму Єдинородному Синові, * щоб ми, заради Його пришестя, удостоїлися з чистою душею служити Тобі. Через Господа нашого Ісуса Христа, Сина Твого, † котрий з Тобою живе і царює в єдності Святого Духа, * Бог, навіки вічні.
Або:
Боже, виконуючи дану Отцям обітницю, Ти вибрав Діву Марію, щоб Вона стала Матір’ю Спасителя; † вчини, щоб ми наслідували Її приклад, * бо Її смирення було угодним Тобі, а Її послух став для нас благом. Через Господа нашого Ісуса Христа, Сина Твого, † котрий з Тобою живе і царює в єдності Святого Духа, * Бог, навіки вічні.

ПЕРШЕ ЧИТАННЯ
Іс 41, 13-20
Читання з Книги пророка Ісаї.
Я – Господь, твій Бог, Я держу тебе за правицю, Я тобі говорю: «Не бійся, Я тобі допомагаю. Не бійся, черв’ячку Якове, люде Ізраїля! Я тобі допомагаю», – говорить Господь, Святий Ізраїля, твій Викупитель. Я тебе зроблю молотаркою гострою, новою, з подвійними зубами. Топтатимеш і трощитимеш гори, пагорби обернеш у дрібну полову. Ти пересієш їх; вітер їх буде розносити, буря буде їх розсівати. Ти ж Господом будеш веселитись, Святим Ізраїля хвалитимешся. Злиденні та вбогі шукають води, та її немає. Язик у них від спраги висихає. Я, Господь, їх вислухаю, Я, Бог Ізраїля, їх не покину. На лисих горах Я відкрию ріки, серед долин – джерела. Я зроблю озером пустиню, а суху землю – водними джерелами. Я засаджу пустиню кедром, акацією, миртом та оливкою. Я посаджу в степу кипариса, явора та сосну разом, щоб вони бачили й знали, вважали й зрозуміли всі разом, що то рука Господня це вчинила, Святий Ізраїля створив те. Слово Боже.

РЕСПОНСОРІЙНИЙ ПСАЛОМ
Пс 145, 1 і 9. 10-11. 12-13аб
Бог – милостивий, довготерпеливий.
Я буду величати Тебе, мій Боже і Царю! *
Буду благословляти Твоє Ім’я на віки вічні.
Господь до всіх добрий; *
Його милості – на кожному Його ділі.
Тебе, Господи, усі Твої діла будуть прославляти, *
Тебе усі Твої праведники будуть благословляти.
Вони розголошуватимуть славу Твого царства *
і розповідатимуть про Твою могутність,
Щоб об’явити людським синам про Твою силу *
та славу величі Твого царства.
Твоє царство – на всі віки царство, *
Твоє панування – на всі роди і покоління.

СПІВ ПЕРЕД ЄВАНГЕЛІЄМ
Пор. Іс 45, 8
Алілуя, алілуя, алілуя.
Розлийтесь, небеса, згори росою,
і нехай хмари дощем Праведного виллють!
Нехай відчиниться земля і Спасителя на світ видасть.

ЄВАНГЕЛІЄ
Мт 11, 11-15
† Читання святого Євангелія від Матея.
Того часу Ісус сказав народу: «Воістину кажу вам: не постав між народженими від жінок більший за Йоана Хрестителя, але найменший у Царстві Небесному більший від нього. Від днів Йоана Хрестителя і дотепер Царство Небесне здобувається силою, і ті, хто застосовує силу, здобувають його. Адже всі Пророки й Закон пророкували до Йоана; і коли хочете прийняти, він – Ілля, який має прийти. Хто має вуха, нехай слухає». Слово Господнє.


МОЛИТВА ВІРНИХ
Вознесімо до Господа наші смиренні молитви, уповаючи, що Він вислухає нас у своїй великій милості:
1. Молімося за святу Церкву, щоб вона відважно і ревно про­повідувала світові необхідність покаяння та навернення.
2. Молімося за священиків, які працюють на території Украї­ни, щоб їхнє ревне служіння сприяло духовному відродженню нашої Батьківщини.
3. Молімося за всіх, кого Господь покликав до служіння Йому в чернечих орденах, щоб через них Христос зміг прийти до найбільш нужденних і потребуючих.
4. Молімося за людей, які зараз зазнають важких життєвих випробувань, щоб вони знаходили підтримку в молитві та допомозі ближніх.
5. Молімося за наших померлих братів і сестер, щоб завдя­ки Божому милосердю вони осягнули радість вічного спа­сіння.
6. Молімося за нас самих, щоб ми служили справі спасіння світу.
Господи, Ти у ділі спасіння послуговуєшся людьми; поглянь на своїх священиків, благоволи підтримати їх і поклич молоді серця та охочі до праці руки їм на допомогу. Через Христа, Гос­пода нашого.

МОЛИТВА НАД ДАРАМИ

Просимо, Господи: прийми дари, які ми жертвуємо Тобі з отриманих від Тебе щедрот; † нехай те, чим Ти наділив нас для земного служіння, * стане для нас завдатком Твого вічного відкуплення. Через Христа, Господа нашого.

Префація на Адвент № 1.

АНТИФОН НА ПРИЧАСТЯ
Живімо на цьому світі справедливо і побожно, * очікуючи сповнення нашої надії * і об’явлення хвали великого Бога.

МОЛИТВА ПІСЛЯ ПРИЧАСТЯ
Просимо, Господи: нехай підтримають нас тайни, в яких ми взяли участь, † і в яких нас, подорожуючих крізь скороминущість світу, Ти вже нині навчаєш кохати те, що небесне, * і жадати прийдешнього. Через Христа, Господа нашого.
Інформаційне повідомлення
Коментувати статті на нашому сайті дозволено лише на протязі 7 днів з моменту публікації.