Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Підписано меморандум про збереження культурної спадщини в Ужгороді
10:03 П'ятниця 0 201
25-09-2020, 10:03

Підписано меморандум про збереження культурної спадщини в Ужгороді

В Ужгороді у Закарпатському обласному художньому музеї імені Йосипа Бокшая відбулася зустріч «Міжконфесійної ради Церков Закарпаття», яку провів заступник голови ОДА Олег Анатолійович Коцюба.
Про це повідомляє Мукачівська дієцезія.


Програма складалася з короткої екскурсії виставковими залами музею, під час якої можна було побачити твори закарпатських митців, в основному релігійного змісту (стародавні ікони, образи та портрети колишніх єпископів Закарпаття) тощо; із доповіді про дерев’яні церковні споруди, які були побудовані у різний час та несуть у собі різні стилі – бойківські, лемківські та гуцульські, а також про велику потребу і доцільність їх збереження.


Для збереження цінної спадщини є необхідними спільні зусилля парафіяльних громад та допомога влади. Були наведені приклади господарювання, що можуть призвести до руїнації культурної спадщини, коли через незнання або нестачу ресурсів, дерев’яні споруди перекривають на сучасний лад металом чи, що ще гірше, шифером.


Під час зустрічі відбулося підписання Меморандуму про збереження культурної спадщини та сакральних творів мистецтва, у чому взяв участь також єпископ Антал Майнек, Ординарій Мукачівський, посеред інших закарпатських ієрархів.


Своїми враженнями про подію поділився ужгородський вікарій отець Хенрик Яворський: «Це дуже позитивна справа. Були сказані конкретні слова подяки від різних ієрархів за отриману допомогу від державних органів місцевої влади. Були теж і критичні висловлювання на адресу влади; але я бачу і в цьому позитив. Оскільки була нагода вислухати ці думки і прийняти їх до уваги для майбутнього вирішення та здійснення».

Інформаційне повідомлення
Коментувати статті на нашому сайті дозволено лише на протязі 7 днів з моменту публікації.