Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » «Фемінізм і католицька ідентичність ХХІ століття»: курс соціальної доктрини

«Фемінізм і католицька ідентичність ХХІ століття»: курс соціальної доктрини

Темою роздумів буде соціальна думка Церкви про роль жінки в суспільному житті, визнаючи внесок жінки в життя Церкви та спільноти. За підсумком сертифікатної програми учасники отримають міжнародний диплом із соціального вчення Церкви.
Повідомляє Vatican News

«Жінки в громадському житті: фемінізм і католицька ідентичність в ХХІ столітті». Такою є тема шостого курсу із соціальної доктрини Церкви, організованого Латиноамериканською Академією католицьких лідерів. Тижневе навчання триватиме від 11 до 25 липня та з огляду на обмеження, пов’язані з пандемією, відбуватиметься онлайн. Лекції читатимуть 25 католицьких лідерів з Європи та Америки, які, відповідаючи на заохочення Папи Франциска, замисляться над справжнім фемінізмом, який сприяє участі жінок у громадському житті.

Вступну лекцію виголосить о. Александре Аві Мелло, Секретар Дикастерії в справах мирян, сім’ї та захисту життя, який у світлі думки Папи Франциска говоритиме про Пречисту Діву Марію як образ жінки в Церкві. Серед викладачів – Фламінія Джованеллі, перша жінка в історії Ватикану, що стала Заступником Секретаря дикастерії, Марта Родріґес, екс-очільник Відділу з питань жінок Дикастерії в справах мирян, латиноамериканські ієрархи, політики та представниці жіночого лідерства в регіоні, Ізабел Капелоа, Ректор Католицького Університету Португалії, перша жінка, що очолила об’єднання ректорів католицьких університетів світу, тощо. Слухачі отримають міжнародно сертифікований диплом, виданий Латиноамериканською Академією католицьких лідерів та чотирма католицькими університетами регіону.

«Питання нового фемінізму, – зазначають організатори, – набирає особливої важливості в актуальному контексті, коли феміністичні рухи увірвалися в громадське життя, разом із законною вимогою більшого простору для жіночого лідерства та викриттям серйозних ситуацій нерівності й зловживань всередині суспільства. Готуємося підійти до цієї теми з євангельською перспективою, спроможною розрізнити позитивні та негативні аспекти різних форм фемінізму, признати як законні викриття ситуацій несправедливості, що порушують гідність людської істоти, так і загрозу ідеологічної маніпуляції, що, іноді, мала місце». Тож викладачі ставлять перед собою завдання «розробити пропозицію нового фемінізму в цей період кризи та епохальних перемін».

Курс, що відбуватиметься онлайн, доступний для слухачів з Європи та Латинської Америки. Лекції запрограмовані таким чином, щоби бути зручними для різних часових поясів. Бажаючі можуть вписатися до 29 червня на сайті http://www.liderescatolicos.net/diplomado2020.

Нагадуємо, у квітні цього року, Ватикан повідомив про створення нової Комісії дослідження теми жіночого дияконату, що покликана продовжувати вивчення даного питання, а також вивчати, як постійний дияконат існував у первісній Церкві. До складу Комісії, серед інших, увійшла викладачка Українського Католицького Університету професорка Кетрін Браун Ткач.   

Зображення: Catholic World Report
Новини зі світу Люрд: величезна кількість молитовних намірів Після двох місяців примусового закриття Люрд повертається до нормального життя. З минулої середи він відкритий вже впродовж цілого дня, скасовано обмеження щодо кількості людей, які можуть перебувати в санктуарії, паломники збираються біля ґроту об’явлень. До останніх днів діяли запроваджені державою обмеження, відповідно до яких до Люрду могли приїхати лише ті, хто живуть у радіусі 100 км від санктуарію.