Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Очільники об’єднань єпископатів Європи: Не залишати нікого позаду

Очільники об’єднань єпископатів Європи: Не залишати нікого позаду

Предметом обговорення спільної робочої зустрічі стало відновлення після кризи, викликаної пандемією, важливість сім’ї, роль соціальних мереж у душпастирстві та виклики перед релігійною свободою на континенті.
Про це повідомляє Vatican News.

Спільно трудитися на користь нового старту, але такого, щоб нікого не залишатиме позаду: такий заклик прозвучав за підсумками щорічної зустрічі між проводом Ради Єпископських Конференцій Європи та Комісії Єпископатів Європейського Союзу, що відбулася 3 червня 2020 року у форматі відео-конференції.

Справедливе відновлення

У спільній заяві двох об’єднань зазначається, що зустріч була зосереджена на наслідках пандемії Covid-19 для щоденного життя Церкви та суспільства на континенті, розглядаючи також внесок Церкви у «справедливе відновлення», яке братиме до уваги всіх. Запевнивши свою близькість усім, хто бореться проти пандемії, зокрема, жертвам, їхнім родинам, всім медпрацівникам, волонтерам і вірним, що були на передовій, піклуючись про уражених людей і несучи їм полегшення, провідники європейських єпископатів висловили стурбованість економічною кризою та величезним зростанням безробіття, висловлюючи сподівання, що у Європі «докладатимуться спільні зусилля, які нікого не залишатимуть позаду».

Роль сім’ї

З цього випливає нагадування про важливість сім’ї, «справжньої клітини солідарності та взаємоподілу, але також місця спільної молитви», центральна роль якої вийшла на яв протягом цього «періоду кризи, в якому можна було відчути велику обмеженість індивідуалізму». «Інвестувати в сім’ю, – підкреслюють європейські єпископи, – це перший крок для справедливого соціального, економічного та церковного підйому».

Роль соціальних медіа

Водночас, очільники єпископатів складають подяку «численним священикам за ключове та великодушне служіння, здійснюване протягом цього періоду» також і ціною життя. Оцінюючи роль соціальних медіа з огляду на потокові трансляції молитов та богослужінь, ієрархи, з одного боку, заохочують замислитися над «новими формами релігійних практик і ділення вірою», а з іншого, «трудитися над тим, аби допомогти багатьом вірним наново відкрити повноцінний сакраментальний вимір релігійних богослужінь всередині місць культу», якого не можуть забезпечити нові технології.

Виклики перед релігійною свободою

Зустріч також стала нагодою звернути увагу на «сильні обмеження, накладені на релігійну свободу», адже через пандемію культові споруди були зачинені, а літургії заборонені з метою запобігання зараженням. В цій перспективі європейські єпископи закликають до відновлення стосунків між державою та Церквою на основі діалогу в пошані до фундаментальних прав.
Новини зі світу Чому ми молимося під час глобальної пандемії? Коли нам здається, що стіни нас придушують, молитва може нас звільнити, створивши простір, що дозволяє віднайти спокій і зрозуміти, як жити. Про це йдеться в спільних роздумах про молитву архієпископа Чикаґо кардинала Блейза Купіча та греко-православного Митрополита Чикаґо Натанаїла Сімеонідіса.