Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Дім вдома: 7 принципів формування щасливої атмосфери в родині

Дім вдома: 7 принципів формування щасливої атмосфери в родині

Черговий матеріал у рамках Тижня виховання: "Дім вдома".
1. Спільна щоденна молитва всіх членів родини, молитва один за одного, спільна участь у Святих Месах та Таїнствах, читання Святого Письма, духовної літератури, обговорення тем, пов’язаних з моральним та духовним розвитком.

2. Взаємна повага в сім’ї, довіра один до одного. Моральний розвиток не можливий тільки в сімейній атмосфері взаємної поваги і довіри. Довірливі, щиросердні стосунки сприяють тому, що молодше покоління поважає старше і навпаки.

3. Частота й інтенсивність спілкування членів родини. Завдяки частому спілкуванню всі рідні відчувають любов близьких, свою цінність та важливість, стає можливим справжнє родинне щастя.

4. Сімейна дисципліна, коли всі члени родини ретельно виконують свої обов’язки та дотримуються правил, коли порядок підтримується за допомогою довірливого спілкування і переконування, а не зовнішнього контролю. Одним з найважливіших аспектів дисципліни є послідовність дій та їхня взаємна узгодженість. Непослідовність вимог створює в сім’ї нестабільну, нервову обстановку, що, природно, не сприяє моральному розвитку дітей, а іноді призводить до їх ворожості і навіть протиправних вчинків. Родина повинна жити так, щоб її члени вчилися піклування і відповідальності за молодих і старих, хворих, інвалідів і вбогих (ККЦ 2208).

5. Дотримання і плекання сімейних традицій.

6. Слідкуйте, щоб протягом дня була хоч одна спільна трапеза, у якій братимуть участь усі члени родини.

7. Під час спільного відпочинку вимикайте і не використовуйте гаджети.

Сім'я, батьки й діти Отець Федеріко Ломбарді: Як дивитимемося одні на одних після кризи? Отець Федеріко Ломбарді ділиться своїми роздумами про вплив періоду ізоляції на людські стосунки. Він наголошує на важливості перебуванні в конкретній, фізичній присутності одні з одними, зазначаючи, що Христос не був віртуальним проявом Бога, а його втіленням для того, аби ми могли Його зустріти, а тепер ми можемо побачити Його в наших ближніх.