Папська Академія «За життя» організовує міжнародний форум, що має на меті відповісти на виклики, пов’язані зі штучним інтелектом.
Про це пише Vatican News.«RenAIssance. Гуманоцентричний штучний інтелект» – це тема форуму, що відбудеться 28 лютого 2020 року, за ініціативою Папської Академії «За життя», на завершення семінару, присвяченого питанням штучного інтелекту з точки зору етики, права та охорони здоров’я.
Серед учасників Форуму – Президент компанії «Microsoft» Бред Сміт, Заступник директора «IBM» Джон Келлі ІІІ, Президент Європейського Парламенту Давід Сассолі та Генеральний директор ФАО Чю Донью. Перше слово, яким розпочинається назва форуму «RenAIssance», поєднує два поняття: Ренесанс, тобто епоху Відродження, та акронім «АІ», що вказує на поняття «Artificial Intelligence», що з англійської перекладається як «штучний інтелект».
Рівність у доступі до інформації
У першій половині дня високі представники компаній «Microsoft» та «IBM» підпишуть документ під назвою «Заклик до етики» (англ. Call for Ethics), що повинен допомогти підприємствам оцінювати вплив технологій, пов’язаних із штучним інтелектом, визначити небезпеки, які вони несуть, та можливі способи врегулювання.
За словами Президента Папської Академії «За життя» архієпископа Вінченцо Пальї, зацікавлення цим питанням пов’язане з ризиком, який полягає в тому, що доступ до застосування та розробок штучного інтелекту матимуть тільки великі економічні холдинги, системи громадської безпеки та представники політичної влади. «Іншими словами, на карті стоїть рівність в доступі до інформації чи підтримка контактів з іншими, якщо вдосконалення служб автоматично позбавлятиме доступу тих, які не належать до упривілейованих груп чи не володіють спеціальними навиками», – пояснив він.
Архієпископ Палья виступить під час відкриття Форуму, а пізніше до його учасників через відео-зв’язок промовить Папа Франциск. Захід випередить дводенний семінар на тему «Добрий алгоритм. Штучний інтелект: етика, право, здоров’я».
3 комментарія