Французький кардинал, якому 25 вересня виповнилося б 97 років, брав участь у дипломатичних місіях на користь миру, відзначився у сфері міжрелігійного діалогу та екуменізму.
Про це повідомляють Новини Ватикану.Ввечері, 4 вересня 2019 року, в місцевості Камбо-ле-Бен на півдні Франції, на 97-му році життя, упокоївся в Бозі кардинал Роже Етчеґерай, вислужений Президент Папських Рад «Справедливість і мир» та «Cor Unum». У день відходу до вічності він був найстаршим кардиналом у світі. Станом на сьогодні Колегія Кардиналів нараховує 213 членів, 118 з яких – виборці.
Співчуття Папи Франциска
Папа Франциск з болем прийняв звістку про відхід кардинала. Про це повідомив речник Апостольської Столиці Маттео Бруні, зазначивши: «Під час Святої Меси, відслуженої в нунціатурі в Мапуто, у Мозамбіку, він пом’янув французького кардинала, мужа діалогу та миру, й разом з ним – кардинала Пімєнто, що упокоївся 3 вересня».
Життєвий шлях і покликання
Роже Етчеґерай народився в Еспеллет у дієцезії Байонни на півдні Франції 25 вересня 1922 року. Навчався в Римі, де здобув ліценціат з богослов’я та докторат з канонічного права. Прийнявши пресвітерське рукоположення 13 липня 1947 року, розпочав душпастирську працю в рідній дієцезії, а від 1966 по 1970 рік виконував служіння Генерального Секретаря Єпископської Конференції Франції, доки святий Павло VI не призначив його єпископом-помічником Парижа, а через рік – Архиєпископом Марселя, яку він очолював до 1984 року. В 1971 році став першим очільником Ради Єпископських Конференцій Європи.
У Римській Курії
Святий Папа Йоан Павло ІІ ввів архиєпископа Роже Етчеґерая до Колегії Кардиналів, а 1984 року призначив його Президентом Папської Ради «Справедливість і мир» (до 24 червня 1998 р.) та Папської Ради «Cor Unum» (до 2 грудня 1995 р.).
Протягом цього періоду кардинал Етчеґерай невтомно трудився на користь миру, прав людини й турботи про убогих. Він був організатором історичної зустрічі в Ассізі, яка 1986 року зібрала представників найбільших релігій, щоб молитися за мир перед обличчям зростаючого напруження в світі та загрози ядерної війни. Виконував важливі дипломатичні місії, зокрема, в травні 2002 року в Єрусалимі та в лютому 2003 року в Багдаді. У 2003 року він також відвідував Україну.
Папа Йоан Павло ІІ призначив його головою організаційного комітету Великого Ювілею Двотисячоріччя. У 2005 році став Віце-деканом Колегії кардиналів, зрікшись цього служіння 2017 року з огляду на поважний вік.