Хоч Святий Рік Милосердя вже закінчився майже рік тому, але Папа Франциск відновив ініціативу «П’ятниці милосердя», в рамках якої в одну із п’ятниць кожного місяця він здійснював візити до притулків, медичних закладів та інших інституцій, щоб у дусі діл милосердя для тіла й для душі, засвідчити близькість до убогих та покинутих, до тих, які перебувають в умовах особливого суспільного чи фізичного виключення.
У п’ятницю 22 вересня 2017 року Святіший Отець здійснив несподіваний візит до римської неврологічної реабілітаційної клініки Святої Лукії, що належить до Фонду Санта-Лючія, що збігся з 25-річчям її заснування. Цей лікувальний заклад широко відомий використанням передових методів; в його стінах проходять неврореабілітації пацієнти з когнітивними і руховими порушеннями, які перенесли інсульт, уражені розсіяним склерозом, хворобою Паркінсона тощо. Фундація Санта-Лючія проводить також науково-дослідну діяльність і крім 126 лікарів у ній трудиться майже 150 науковців, що працюють в лабораторіях як самого реабілітаційного центру, так і в інших установах Риму.
Візит Єпископа Риму став для всіх великою несподіванкою: насамперед Святішого Отця радісно вітали відвідувачі й персонал клініки, які в той час перебували на стоянці лікарняного комплексу, а потім до них приєдналися керівники центру та інші співробітники.
Особливо зворушливим було відвідування реабілітаційного відділу для дітей з неврологічними розладами. Папа надовго затримався з ними, спілкувався і жартував. Потім він звернувся зі словами розради до батьків, які супроводжують своїх дітей у довгій і часто болючої рухової реабілітації. Святіший Отець зустрінувся з хлопчиком, який у травні надіслав йому листа з малюнками і запросив відвідати реабілітаційний центр.
У супроводі керівництва лікарні Єпископ Риму відвідав відділення, де проходять реабілітацію юні пацієнти з різними формами паралічу і постраждалі після дорожньо-транспортних пригод, а також тренажерний зал для людей похилого віку.
Своїм візитом Папа Франциск прагнув заохотити хворих до виконування реабілітаційних вправ та підкреслити наскільки важливо вірити в майбутнє й довіряти науковим дослідженням, що дозволяють зробити великий поступ у сфері реабілітації.
Джерело: Радіо Ватикану
По темі:
Папа: міграція є нагодою для розвитку щирого міжрелігійного та екуменічного діалогу
Папа: Церква має нульову толерантність щодо сексуальних зловживань над дітьми