Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів України
» » » Літургійні читання на 16 липня, неділя
19:59 Субота 0 88
15-07-2017, 19:59

Літургійні читання на 16 липня, неділя

(зел) XVНеділя звичайного періоду
У Київсько-Житомирській діецезії - Урочистість МАТЕРІ БОЖОЇ БЕРДИЧІВСЬКОЇ, Головної Покровительки діецезії
ПЕРШЕ ЧИТАННЯ   Іc 55, 10-11
Читання з Книги пророка Ісаї
Так говорить Господь: «Як дощ і сніг сходить з неба і не поверта­ється туди, але напуває землю, щоб вона родила й ростила та да­вала насіння тому, хто її обсіває, і хліб тому, хто їсть, отак і Моє слово, що виходить у Мене з уст: не повертається до Мене по­рожнім, але чинить те, що Я хочу; довершує те, за чим Я його вислав». Слово Боже.
 
Респонсорійний Псалом   Пс 65,  10д-11.12-13. 14
Земля дорідна дала плід стократний.
Ти дбаєш про землю, її напуваєш *
її збагачуєш надзвичайно:
Божа ріка сповнена водою. *
Ти зерно їм достачаєш.
 
Бо так Ти все це запровадив: *
її борозни Ти наповняєш, скиби рівняєш,
дощами її робиш м'якою, *
а її рослинність Ти благословляєш.
 
Ти увінчав рік своєю добротою, *
і Твої стежки просякнуті достатком.
Волога осяде на пасовиськах пустелі, *
і охоплені радістю пагорби будуть.
 
Луги покриються отарами, *
а долини зарясніють пшеницею.
Радісно вони вигукувати будуть *
і співатимуть радо.
 
ДРУГЕ ЧИТАННЯ    Рим 8,18-23
Читання з Послання святого апостола Павла до римлян
Брати! Я вважаю, що страждання теперішнього часу нічого не варті порівняно з майбутньою славою, яка має з'явитися нам. Усе творіння з надією очікує з'явлення Божих синів. Адже творіння підкорилося марноті не добровільно, а через того, хто його підкорив, з надією, що саме творіння буде визволене від ра­бства тління - для свободи слави дітей Божих. Бо знаємо, що все творіння разом стогне і страждає аж донині. Та не тільки воно, але й ми самі, маючи зачаток Духа, самі в собі стогнемо, очікую­чи усиновлення та викуплення нашого тіла. Слово Боже.
 
СПІВ ПЕРЕД ЄВАНГЕЛІЄМ
Алілуя, алілуя, алілуя.
Зерно - це Слово Боже, а сіяч - Христос;
кожен, хто його знайде, житиме повіки.
 
ЄВАНГЕЛІЄ Mт 13, 1-23 (довше) або 1-9 (коротше)
Читання святого Євангелія від Матея
Того дня Ісус вийшов з дому і сидів біля моря; і зібралося біля Нього безліч людей; Він увійшов у човен і сів, а всі люди стояли на березі. І Він багато розповідав їм притчами, кажучи: «Ось вийшов сіяч сіяти. І коли сіяв, одне зерно впало при дорозі, й прилетіли птахи та визбирали його. Інше впало на кам'янистий ґрунт, де не було багато землі, й швидко зійшло, бо не мало гли­бокої землі, а як піднялося сонце, - зів'яло і, не маючи кореня, засохло. Інше впало в терня, а терня виросло й заглушило його. А інше впало на добру землю і давало плід: одне в сто, одне в шістдесят, одне в тридцять разів. Хто має вуха, нехай слухає!»
Кінець коротшого фрагменту
Підійшовши, учні запитали Його: «Чому Ти говориш до них притча­ми?» А Він у відповідь сказав їм: «Бо вам дано пізнати таємниці Ца­рства Небесного, а їм не дано. Адже хто має, тому дасться, і матиме понад міру, а хто не має, то й те, що має, буде забране від нього. Я тому говорю до них притчами, що, дивлячись, вони не бачать, а слу­хаючи, - не чують і не розуміють; і збувається щодо них пророцтво Ісаї, в якому говориться: "Слухом будете чути, та не зрозумієте, і вдивляючись, будете дивитися, та не побачите". Адже серце цього народу огрубіло, і вухами недочувають, і очі свої замружили, аби не побачити очима і не почути вухами; та й серцем не зрозуміли і не на­вернулися, щоб Я зцілив їх. Ваші ж очі та ваші вуха блаженні, бо ба­чать і чують. Воістину кажу вам, що багато пророків і праведників бажали бачити те, що ви бачите, але не бачили; і чути хотіли те, що ви чуєте, але не чули. Отже, послухайте притчу про сіяча. До кожного, хто слухає слово Царства, та не розуміє, приходить лукавий і викра­дає посіяне в його серці; це те, що посіяне при дорозі. А посіяне на кам'янистому - це той, хто слухає слово і відразу з радістю його при­ймає, але, не маючи в собі кореня, він є непостійний, і коли настають труднощі або переслідування за слово, він відразу спокутується. Посіяне в тернях - це той, хто слухає слово, але клопоти віку та ома­на багатства заглушають те слово, і воно залишається без плоду. А посіяне в добру землю - це той, хто слухає слово і розуміє, тому при­носить плід - один родить у сто разів, інший - у шістдесят, а ще інший - у тридцять». Слово Господнє.

Залишити коментар

Клацніть на зображення щоб оновити код, якщо він нерозбірливий