Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Літургія на кожен день, 22 січня, субота
19:01 П'ятниця 0 354
21-01-2022, 19:01

Літургія на кожен день, 22 січня, субота

(зел) Субота ІІ тижня звичайного періоду
Може виглядати дивно, але рідні Ісуса хочуть затримати Його, бо вважають, що Він дивно поводиться. Ісус мав би діяти по-іншому. Свої ж хочуть диктувати Ісусу, яким Він має бути. Але Бог діє інакше. І це не Бога треба достосовувати до своїх поглядів, а навпаки! Просімо Господа, щоб Його шляхи стали нашими шляхами і Його думки – нашими думками.
Або (черв) довільний спомин св. ВІКЕНТІЯ, диякона і мученика
Св. Вікентій, диякон із Сарагоси в Іспанії, загинув мученицькою смертю у Валенсії 22 січня 304 року під час переслідувань за імператора Діоклетіана. Його культ поширився у Церкві дуже швидко разом з культом св. Стефана та св. Лаврентія.
Спільні Меси: про одного мученика (стор. 125)

АНТИФОН НА ВХІД
Уся земля нехай поклониться Тобі , Боже, псалми нехай Тобі  співає, * оспівує Твоє ім’я у псалмах, о Всевишній.

КОЛЕКТА
Всемогутній, вічний Боже, Ти керуєш і небесним, і земним; † вислухай милостиво благання свого народу * і обдаруй наші дні миром. Через Господа нашого Ісуса Христа, Сина Твого, † котрий з Тобою живе і царює в єдності Святого Духа, * Бог, навіки вічні.
Або:
Всемогутній, вічний Боже, наповни нас милостиво Твоїм Духом † і влий нам у серця ту любов, * яка допомогла святому Вікентію, мученику, мужньо знести всі тілесні тортури. Через Господа нашого Ісуса Христа, Сина Твого, † котрий з Тобою живе і царює в єдності Святого Духа, * Бог, навіки вічні.

ПЕРШЕ ЧИТАННЯ
2 Сам 1, 1-4. 11-12. 19. 23-27
Початок Другої книги Самуїла.
Тими днями, після смерті Саула, Давид, повертаючись по розгромі Амалека, перебув два дні в Ціклазі. Аж ось третього дня приходить чоловік із табору, від Саула; одіж на ньому розірвана, а голова порохом покрита. Приступивши до Давида, він припав обличчям до землі й поклонився. Спитав його Давид: «Звідки ти прийшов?» А той йому відповів: «Я врятувався з ізраїльського табору». Давид спитав його: «Що там сталось? Розкажино мені». А той мовив: «Народ втік з бою, й багато з народу полягло; та й Саул з сином Йонатаном теж загинули». Тоді Давид ухопився за свою одежу й роздер її, а й усі люди, що були при ньому. І сумували, плачучи, й постили до вечора за Саулом, за його сином Йонатаном, за Господнім народом і за домом Ізраїля, вони бо полягли від меча. І плакав Давид: «От, слава твоя, Ізраїлю, лежить прошита стрілами на твоїх горах! Як же то полягли хоробрі?! Сауле та Йонатане, любі та милі, і за життя й по смерті нерозлучні! Вони були понад орлів прудкіші, сильніші понад левів. Дочки Ізраїля, ридайте над Саулом, що одягав вас у багряницю й дорогі тканини, чіпляв вам на одежу золоті прикраси. Як же полягли хоробрі в битві?! Йонатан поліг на твоїх висотах! Тужу я за тобою, мій брате Йонатане! Ти був для мене такий милий! Твоя любов була мені дорожча, ніж любов жіноча. Як же так, що полягли хоробрі, як же так, що загинула військова зброя?!» Слово Боже.

РЕСПОНСОРІЙНИЙ ПСАЛОМ
Пс 80, 2-3. 5-7
Спаси нас, Боже, світлом Твого лику.
Пастирю Ізраїля, прихили до нас свої вуха! *
Ти, що провадиш Йосифа, мов овець отару, †
що сидиш на херувимах, – з’явися!
Покажи свою силу †
перед Єфраїмом, Веніямином і Манасією, *
прийди, щоб принести нам спасіння!
Спаси нас, Боже, світлом Твого лику.
Господи, Боже Воїнств, †
доки палатимеш гнівом на молитву свого народу? *
Ти годував нас хлібом зі сльозами †
і повною мірою сльозами поїв нас.
Ти зробив нас предметом спорів для наших сусідів, *
наші вороги з нас глузували.

СПІВ ПЕРЕД ЄВАНГЕЛІЄМ

Пор. Діян 16, 14б
Алілуя, алілуя, алілуя.
Господи, відкрий нам серце,
щоб ми сприйняли слово Твого Сина.

ЄВАНГЕЛІЄ
Мк 3, 20-21
† Читання святого Євангелія від Марка.
Того часу Ісус зі своїми учнями приходить додому; і знову збирається натовп, так що не мали вони змоги навіть хліба попоїсти. Коли Його рідні почули, то вийшли, щоби затримати Його, бо говорилося, що Він не в собі. Слово Господнє.


МОЛИТВА ВІРНИХ
Вчення Господа Ісуса Христа не хотіли прийняти у Його бать­ківщині, інколи нас також не розуміють люди. Тож звернімо­ся до Ісуса, який завжди нас розумі є, з нашими сокровенни­ми проханнями:
1. Молімося за Святішого Отця, щоб віруючі завжди розу­міли його повчання і всіма силами втілювали їх у життя.
2. Молімося за нашу Батьківщину про мир та злагоду для всіх її громадян.
3. Молімося за батьків, яких не шанують їхні діти, щоб вони знайшли розраду та поміч у молитві.
4. Молімося за скривджених, щоб вони не занепадали духом, а покладалися на Боже милосердя.
5. Молімося за померлих, щоб відійшовши з цієї долини сліз, вони утішилися радістю вічного життя в Ісусі Христі.
6. Молімося в наших намірах, щоб всемилостивий Господь благоволив сповнити наші прохання.
Господи, Ти єдиний найкраще знаєш серце людини, вислухай наші прохання і прийди нам з допомогою. Через Христа, Го­спода нашого.

МОЛИТВА НАД ДАРАМИ
Просимо, Господи: дай нам гідно брати участь у святих тайнах, † бо кожного разу, коли звершується спомин Христової жертви, * вершиться діло нашого відкуплення. Через Христа, Господа нашого.

Префація звичайна № 40-45.

АНТИФОН НА ПРИЧАСТЯ
Готуєш стіл переді мною, * переливається мій кубок. (Пор. Пс 23 (22), 5)

МОЛИТВА ПІСЛЯ ПРИЧАСТЯ
Господи, наповни нас Духом Твоєї любові † і тих, кого Ти наситив одним небесним хлібом, * у своїй доброті  вчини єдиним. Через Христа, Господа нашого.
Інформаційне повідомлення
Коментувати статті на нашому сайті дозволено лише на протязі 7 днів з моменту публікації.