Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Різдво у Ватикані: ялинка з півночі Італії та вертеп з Перу
11:01 Субота 0 311
30-10-2021, 11:01

Різдво у Ватикані: ялинка з півночі Італії та вертеп з Перу

Із місцевості Чопкка в перуанських Андах прибуде різдвяний вертеп, який цього року прикрашатиме площу Святого Петра, поряд з яким височітиме ялинка з Доломітових Альп, що на півночі Італії.
Про це пише Vatican News.

Вітаючи паломників, які в неділю, 24 жовтня 2021 року зібралися на площі Святого Петра у Ватикані на молитву «Ангел Господній», між якими були перуанці, Папа Франциск, серед іншого, згадав, що саме із Перу прибуде різдвяний вертеп, який на початку грудня прикрасить площу. Губернаторство Держави-міста Ватикану поширило повідомлення про те, що вертеп є дарунком громади місцевості Чопкка, що в департаменті Уанкавеліка в центральному Перу та складатиметься з 30 статуй. Цьогорічна ялинка, натомість, прибуде з півночі Італії.

Традиційна інавгураційна церемонія відбудеться на площі Святого Петра в п’ятницю, 10 грудня. Її очолить архієпископ Фернандо Верґес Альсаґа, Президент Губернаторства Держави-Міста Ватикану. Того ж дня вранці дарувальників прийме Папа Франциск.

Ялинка з Доломітових Альп

Із місцевості Андало, що в північноіталійському регіоні Трентіно-Альто-Адідже, на площу Святого Петра прибуде 28-метрова ялина. Місцева громада також подбає про прикраси, що будуть виготовлені з дерева. Про ілюмінацію, для якої будуть використані енергозберігаючі лампи, подбає технічна служба губернаторства.

Універсальність спасіння в контексті 200-річчя незалежності

Перуанський вертеп прибуде до Ватикану в контексті спогадування 200-річчя незалежності країни. Відтворивши картину з життя народів Анд, композиція має на меті також стати символом загального покликання до спасіння, оскільки Божий Син втілився, аби спасти кожну людину на землі, якою б мовою вона не розмовляла, до якого б народу чи культури не належала.

Статуї Дитятка Ісуса, Діви Марії та святого Йосифа, трьох царів і пастухів будуть виготовлені в повний зріст та зодягнені в типовий одяг Чопкки. Три царі матимуть сакви, наповнені традиційними продуктами Уанкавеліки, їх супроводитимуть лами. Про народження Божого Сина звіщатиме ангел, що гратиме на характерному духовому інструменті вайрапуко. У вертепі знайдеться місце і для інших звірят, що представлятимуть фауну Анд, між якими буде кондор, що є символом Перу. Не забракне також представлення громади Чопкка, її культури, традицій і прадідних засобів землеробства. Йдеться про представників народу кечуа. Чопкка розташована на схід від міста Уанкавеліка у гірській місцевості на висоті коло 4000 тисяч метрів на рівнем моря.
Новини з Ватикану 13:01 П'ятниця 0 72 Кардинал Паролін: після місії архієпископа Ґаллаґера оцінимо шанси візиту Папи до Києва Після завершення місії архієпископа Пола Річарда Ґаллаґера, секретаря у справах стосунків Апостольського Престолу в Україну буде розглянуто можливість продовження спроб перемовин чи буде заплановано візит Папи до цієї країни.
Інформаційне повідомлення
Коментувати статті на нашому сайті дозволено лише на протязі 7 днів з моменту публікації.