Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » У Кам’янці-Подільському відзначили 800-річчя смерті засновника домініканців
14:00 Середа 0 987
11-08-2021, 14:00

У Кам’янці-Подільському відзначили 800-річчя смерті засновника домініканців

8 серпня у 800 річницю відходу у вічність засновника Ордену Проповідників, святого Домініка Гусмана, у костелі святого Миколая в Кам’янці-Подільському відбулася урочиста Свята Меса, яку очолив провінційний вікарій домініканців в Україні о. Ярослав Кравєц ОР.
Богослужіння було частиною ювілейного року з нагоди 650-річчя храму, під час якого можна було отримати спеціальні папські благословіння та повний відпуст. Адже саме домініканці у 1370 р. збудували цю святиню і протягом п'ятьох століть нею опікувалися аж до моменту закриття монастиря російською владою у ХІХ столітті. Тому не дивно, що на кожному кроці в архітектурі храму помітні сліди вірних «псів Господніх», як у народі називають отців проповідників. До речі, одна з небагатьох уцілілих фресок у середині костелу представляє святого Домініка у славі Неба.


Святу Месу очолив отець Ярослав Кравєц, йому співслужили прибулі з різних міст України отці домініканці та теперішні власники святині – монахи з Ордену Святого Павла Першого Пустельника, серед яких був також Делегат Генерала паулінів – о. Роман Лаба OSPPE. Також були присутні місцеві Лицарі Колумба та Лицарі Ордену Святого Йоана Павла ІІ з очільником української провінції Володимиром Корчинським. Долучитися до молитви також можна було за допомогою Радіо Марія.


Свою проповідь вищий настоятель домініканців в Україні розпочав зі слів Папи Бенедикта, що святі є найкращими інтерпретаторами Святого Письма, адже досконало втілюють Слово Боже у своєму житті. Тому святий Домінік є чудовим взірцем для наслідування Ісуса Христа через його чесноти співчуття, покори та молитви. Засновник Ордену Проповідників мав велике милосердя до бідних, як тілом, так і душею. Отець Ярослав розповів, що одного разу Святий навіть продав усі свої книги, щоб нагодувати бідних і таким чином дав приклад для інших
теологів як дійсно варто вивчати богослов’я. Його учні не раз чули, як він зі сльозами молився за грішників та єретиків, які наражають свою душу на пекельні муки. Це також спонукало його заснувати Орден Проповідників, щоб донести світло Божого Слова до кожного куточка землі. Адже, на його думку, єретиків у істинності католицької віри треба було переконувати не аргументами сили та розкоші, а прикладом власного побожного життя, надії на Боже Провидіння та знанням Писання. Тому святий Домінік завжди при собі носив Євангеліє від святого Матея та послання святого Апостола Павла, які знав майже напам’ять. З цього приводу він також порозсилав своїх учнів до найкращих університетів тогочасної Європи. Чимало домініканців, зокрема Альберт Великий та Тома Аквінський, з кафедр тих закладів, навіть ще за його життя, навчали студентів та проповідували Боже Слово. Тому завершуючи, отець Ярослав заохотив вірних наслідувати святого Домініка у своєму житті та просити про його заступництво у Господа Бога, адже його приклад та місія проголошувати істину досі залишаються актуальними та важливими.

На завершення Євхаристії можна було вшанувати реліквії покровителя храму – святого Миколая та на знак вдячності за життя святого Домініка Гусмана був заспіваний Te Deum. Після літургії усі присутні мали можливість послухати конференцію отця Олександра Оріховського, присвячену домініканській духовності. У ній він акцентував увагу зокрема на декількох головних рисах життя домініканців. А саме: спільноті, марійності, проповідуванні Слова Божого та дотриманні складених монахами обітів чистоти, убогості та послуху.


Наступна урочистість у кам'янецькому костелі святого Миколая з Папськими благословеннями відбудеться 7 жовтня у спомин Пресвятої Діви Марії Розарію та у 450-річницю битви під Лепанто, де християнський флот зупинив турецьку експансію у Європу.

Варто згадати, що в костелі святого Миколая зберігається унікальний для наших теренів мусульманський мінбар (амвон), який свідчить про турецький період історії Кам’янця, коли ця католицька святиня виконувала функцію мечеті.

Натомість щодня у вищезгаданому костелі кожний вірний може отримати благодать повної індульгенції, якщо прийме Причастя, не буде
прив’язаний до жодного гріха та помолиться у намірах Святішого Отця.

Нехай же святий Домінік, який своїм життям та проповідуванням відновив Церкву, випросить нам благодать вірності Христу та католицькій
вірі та стане для нас маяком як вивести зі шторму сучасної кризи човен Святого Петра.

Олександр Бучковський
Інформаційне повідомлення
Коментувати статті на нашому сайті дозволено лише на протязі 7 днів з моменту публікації.