9 травня у Кам’янці-Подільському розпочався Ювілейний рік, присвячений 650-річчю домініканського храму Святого Миколая, єпископа Міри, який буде тривати до 6 грудня 2021 року.
Святкування розпочалися урочистою процесією з внесенням реліквій св. Миколая, яка пройшла вулицями Старого Міста від кафедрального собору свв. Апостолів Петра і Павла до домініканської святині, де було зачитано текст папської булли та відбулося відчинення Святих воріт (дверей храму).У документі зазначається, що для гідного відзначення цієї сприятливої події через спеціальні святі чинності та інші духовні ініціативи, для спасіння власних душ та щирого зростання у побожності до їхнього небесного покровителя вділяється за звичайних умов повного відпусту всім паломникам та всім, хто відвідає храм, яких спонукає любов. Відпуст можна жертвувати за душі, які страждають у чистилищі. Для того, щоб з пастирської любові, полегшити вірним доступ до Божого прощення, яке отримується за посередництвом ключів Церкви, Апостольська Пенітенціарія наполегливо просить настоятеля та священників, які наділені відповідними повноваженнями для слухання сповідей, з охочим та благородним серцем звершували обряди Покаяння.
Єпископ Леон Дубравський у співслужінні з отцями паулінами, які тепер опікуються святинею, та домініканцями, які спеціально приїхали на ці ювілейні святкування, відслужив Урочисту Євхаристію. У проповіді о. Роман Лаба OSPPE, делегат Генерала Ордену Св. Павла Першого Пустельника в Україні, вказав, що Ісус – виноградна лоза, ідентифікується зі Своєю Церквою, кажучи «Я є вами, ви є мною, якщо триваєте у моїй любові». Це означає як первісна спільнота перебувати у навчанні Апостолів, спільноті Ламанні Хліба і на молитві. Важливою тут є послідовність цих речей. Передусім треба тривати в істинній вірі. Таким прикладом для нас є Святий Миколай, який жив з 270 і помер за різними версіями або у 342 або у 345 році. Його життя припало на період поширення аріанства. У певний момент ця єресь вже у час після Першого Вселенського собору у Нікеї 325 році поширилися на всю Церкву. І вірні католики та єпископи, серед яких був і святий Миколай, гуртувалися навколо святого Афанасія Олександрійського і так зберегли істинне католицьке та апостольське вчення.
Також для всіх присутніх було зачитано план заходів у рамках ювілейного року. Євхаристійна Літургія завершилася уділенням папського благословення з рук єпископа Леона Дубравского та молитвою до Святого Миколая. Повний відпуст можна буде отримати за звичайних умов (перебування у стані освячуючої благодаті, відсутність прив’язаності до будь-якого гріха, прийняття Святого Причастя), відвідавши цю святиню з травня по 6 грудня цього року та помолившись у намірах Святішого Отця Франциска. Головними урочистостями у цей період будуть: 8 серпня – святого Домініка, 7 жовтня — Пресвятої Діви Марії, Цариці Розарію та 6 грудня – святого Миколая, коли відбудеться закриття Святих воріт. Також на червень місяць у річницю підписання Нікейського Символу, щоб підтвердити спільну для всіх християн віру у Божественність Ісуса Христа та Єдність Пресвятої Трійці, планується провести екуменічне богослужіння.
Джерело: CREDO