Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » У Кам’янці-Подільському урочисто відчинили Святі ворота Ювілейного року домініканського храму св. Миколая
16:02 Четвер 0 403
13-05-2021, 16:02

У Кам’янці-Подільському урочисто відчинили Святі ворота Ювілейного року домініканського храму св. Миколая

9 травня у Кам’янці-Подільському розпочався Ювілейний рік, присвячений 650-річчю домініканського храму Святого Миколая, єпископа Міри, який буде тривати до 6 грудня 2021 року.
Святкування розпочалися урочистою процесією з внесенням реліквій св. Миколая, яка пройшла вулицями Старого Міста від кафедрального собору свв. Апостолів Петра і Павла до домініканської святині, де було зачитано текст папської булли та відбулося відчинення Святих воріт (дверей храму).

У документі зазначається, що для гідного відзначення цієї сприятливої події через спеціальні святі чинності та інші духовні ініціативи, для спасіння власних душ та щирого зростання у побожності до їхнього небесного покровителя вділяється за звичайних умов повного відпусту всім паломникам та всім, хто відвідає храм, яких спонукає любов.  Відпуст можна жертвувати за душі, які страждають у чистилищі. Для того, щоб з пастирської любові, полегшити вірним доступ до Божого прощення, яке отримується за посередництвом ключів Церкви, Апостольська Пенітенціарія наполегливо просить настоятеля та священників, які наділені відповідними повноваженнями для слухання сповідей, з охочим та благородним серцем  звершували обряди Покаяння.    

Єпископ Леон Дубравський у співслужінні з отцями паулінами, які тепер опікуються святинею, та домініканцями, які спеціально приїхали на ці ювілейні святкування, відслужив Урочисту Євхаристію. У проповіді о. Роман Лаба OSPPE, делегат Генерала Ордену Св. Павла Першого Пустельника в Україні, вказав, що Ісус – виноградна лоза, ідентифікується зі Своєю Церквою, кажучи «Я є вами, ви є мною, якщо триваєте у моїй любові». Це означає як первісна спільнота перебувати у навчанні Апостолів, спільноті Ламанні Хліба і на молитві. Важливою тут є послідовність цих речей. Передусім треба тривати в істинній вірі.  Таким прикладом для нас є Святий Миколай, який жив з 270 і помер за різними версіями або у 342 або у 345 році. Його життя припало на період поширення аріанства. У певний момент ця єресь вже у час після Першого Вселенського собору у Нікеї 325 році поширилися на всю Церкву. І вірні католики та єпископи, серед яких був і святий Миколай, гуртувалися навколо  святого Афанасія Олександрійського і так зберегли істинне католицьке та апостольське вчення.


Також для всіх присутніх було зачитано план заходів у рамках ювілейного року. Євхаристійна Літургія завершилася уділенням папського благословення з рук єпископа Леона Дубравского та молитвою до Святого Миколая. Повний відпуст можна буде отримати за звичайних умов (перебування у стані освячуючої благодаті, відсутність прив’язаності до будь-якого гріха, прийняття Святого Причастя), відвідавши цю святиню з травня по 6 грудня цього року та помолившись  у намірах Святішого Отця Франциска. Головними урочистостями у цей період будуть: 8 серпня – святого Домініка, 7 жовтня — Пресвятої Діви Марії, Цариці Розарію та  6 грудня – святого Миколая, коли відбудеться закриття Святих воріт. Також на червень місяць у річницю підписання Нікейського Символу, щоб підтвердити спільну для всіх християн віру у Божественність Ісуса Христа та Єдність Пресвятої Трійці, планується провести екуменічне богослужіння.

Джерело: CREDO
Інформаційне повідомлення
Коментувати статті на нашому сайті дозволено лише на протязі 7 днів з моменту публікації.