Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Папа Франциск про Великий Піст: «Відкривати серця без страхів та підозрінь»
10:01 П'ятниця 0 175
19-02-2021, 10:01

Папа Франциск про Великий Піст: «Відкривати серця без страхів та підозрінь»

У своєму посланні до католиків Бразилії з нагоди щорічної великопосної Кампанії Братерства, Святіший Отець зазначає, що діалог дозволяє відкрити наші серця на ближніх та «дивитися, насамперед, на те, чого ми прагнемо – миру перед обличчям єдиного Бога».
Про це повідомляє Vatican News.

Для того, аби побороти пандемію, необхідно подолати поділи й об’єднатися, аби захистити життя. На цьому наголошує Папа Франциск у своєму посланні, опублікованому 17 лютого 2021 року з нагоди початку Кампанії Братерства, яка щороку проводиться в Бразилії під час Великого Посту і цього року має тему «Братерство й діалог: зобов’язання любові».

Молитва в контексті пандемії

Під час цього Великого Посту, як підкреслює Папа, Христос запрошує нас «прямувати з ним по пустелі до пасхальної перемоги над гріхом та смертю», а також, в контексті пандемії, «молитися за померлих, і благословляти самовіддане служіння численних медичних працівників, заохочуючи до солідарності людей доброї волі. Він закликає нас дбати про себе, про своє здоров’я та піклуватись одні одними, як вчить нас притча про доброго самарянина».

Відкритість на діалог

Великий Піст – це час для духовного зросту, основним рушієм якого є милосердя, але якщо ця характеристика переплітається з екуменічним виміром, то солідарність виходить назустріч діалогові, який, за словами Святішого Отця, дозволяє нам «без страхів та підозрінь відкрити наші серця нашому попутникові та дивитися, насамперед, на те, чого ми прагнемо – миру перед обличчям єдиного Бога». З цих стосунків пошани та взаємообміну випливає «дорогоцінний внесок у побудову братерства та захист справедливості в суспільстві», про який йдеться в енцикліці Fratelli tutti. В цій перспективі слід розглядати також спільні зусилля, спрямовані на «подолання пандемії». «Ми це зробимо, – запевняє Святіший Отець, – якщо подолаємо розбіжності та об'єднаємося навколо життя». А для того, щоб після закінчення пандемії не впасти у спокусу «гарячкового споживацтва та нових форм егоїстичного самозахисту», Папа Франциск заохочує використовувати засоби Великого Посту: молитву, піст і милостиню.
Новини зі світу 12:45 Неділя 0 154 Папа відвідав Едіт Брук, свідка жахіть Голокосту Письменниця єврейського походження, яка довший час проживає у Римі, минулого року дала інтерв’ю для «L’Osservatore Romano» з нагоди Дня пам’яті. Зворушений її свідченням, Святіший Отець забажав відвідати її.