Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Свята Земля: після півстолітньої перерви свято на місці хрещення
17:02 Субота 0 661
9-01-2021, 17:02

Свята Земля: після півстолітньої перерви свято на місці хрещення

Францисканці Святої Землі зможуть відсвяткувати Хрещення Господнє на берегах Йордану на тому місці, де Предтеча охрестив Ісуса. Колишнє мінне поле покликане стати місцем миру та молитви.
Про це пише Vatican News.

На березі Йордану на схід від Єрихону розташоване місце, де згідно з переданням Ісус прийняв хрещення від Йоана. Після 54-річної перерви францисканці Святої Землі зможуть відсвяткувати свято Хрещення Господнього на цьому місці, відомому як Каср-аль-Яхуд, що було зачинене для туристів після Шестиденної війни 1967 року, а згодом території площею 55 гектарів були заміновані.

Лише 2000 року, з нагоди паломництва святого Йоана Павла ІІ до Святої Землі, приуроченого до Ювілею Двотисячоріччя, було відкрито для доступу невелику частину локації. Протягом останніх років на цих теренах проведено величезну роботу по розмінуванню всієї площі, де за згодою палестинської та ізраїльської влади усунено, загалом, коло 4000 мін. Процесом займалася британська гуманітарна організація «Halo Trust». Як наслідок, після півстолітнього закриття, храм Йоана Христителя та монастир кілька місяців тому було повернуто францисканській Кустодії Святої Землі.

Тож у неділю, 10 січня, з нагоди свята Хрещення Господнього, на цьому місці відбудуться святкові заходи, які через обмеження, спричинені пандемією, не зможуть бути велелюдними.

Програмою, організованою францисканцями, передбачено прибуття на берег Йордану, процесійну ходу, урочисту Святу Месу та паломництво до Гори спокушування.

«Це буде особливий день», – підкреслює місцевий францисканець о. Ібрагім Фалтас, підкреслюючи значення події не лише для Ордену Братів Менших, але для всього Близького Сходу, бо вона нагадує про те, що ніколи не слід втрачати надію. «Багатьом здавалося, що неможливо, аби цей монастир повернуся до нашої кустодії. Ми завжди плекали надію, уповання на те, що все повернеться до нормальності. Я переконаний, що одного дня ми побачимо мир на Святій Землі. Ми трудимося з “живим камінням” Святої Землі, тобто, з людьми, даючи їм надію та мужність і надалі залишатися у святих місцях, сподіваючись на те, що майбутнє буде кращим, що настане мир», – сказав священик.
Новини зі світу 10:01 Середа 0 193 Споруджено найбільшу у світі статую Ісуса Христа (ВІДЕО) У Бразилії, в штаті Ріу-Ґранді-ду-Сул, споруджено найбільшу у світі статую Христа. Як стало відомо в понеділок, ця статуя є більшою від дотеперішніх «рекордсменів» у Польщі, Бразилії та Португалії.
Інформаційне повідомлення
Коментувати статті на нашому сайті дозволено лише на протязі 7 днів з моменту публікації.