Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Ассізі 1986 - Львів 2021. Релігії заради миру та людського блага
11:02 Субота 0 154
9-01-2021, 11:02

Ассізі 1986 - Львів 2021. Релігії заради миру та людського блага

«Ми не молимлся разом,  але є разом, щоб молитися», - сказав святий Йоан Павло ІІ під час міжрелігійного Дня молитов за мир в Ассізі у 1986 р. в присутності представників світових релігій.
У тому ж дусі 1 січня 2021 року у Львові зібрались представники «Релігії Книги» - християни, мусульмани та євреї. Цей захід став кульмінацією святкування 100-річчя від дня народження святого Йоана Павла ІІ. Його завдання полягало у тому, щоб шукати братерства серед представників різних релігій, з повагою відноситись до свободи та людської гідності.

У парафії святого Йоана Павла ІІ у Львові вірні молились разом із референтом щодо справ місійних о. Гжегожем Драусом, імамом Муратом Сулеймановим з Ісламського центру і Віктором Колдуном - представником синагоги "Тейша". Інтенціями молитов кожної з релігій були прохання про мир та припинення пандемії.


Центральним моментом стала молитва "Шема" з відмовлянням заповідей Любові Бога і ближнього - спільною для християн та євреїв, після цього молитву з Корану читали мусульмани.

На закінчення всі разом співали "Мир нехай буде з нами" українською мовою, на івриті та арабською мовою. Вимовляти останні, достатньо складні, слова з Корану навчив всіх присутніх студент Університету мусульманських священнослужителів.


Під час Святої Меси в молитві вірних читались прохання, спеціально написані заради цієї події рабином Сівою Файнерманом на основі Тори і Талмуду.

Ця подія стала свідченням того, що життя згідно зі своєю релігією сприяють миру та розвитку на благо людей, а насильство суперечить справжньому посланню кожної релігії.


Організатором заходу був рух Фоколаре, харизматом якого є будування єдності усієї людської родини.

О. Григорій Драус 
Новини з України 18:01 Субота 0 277 Новий рік сімей з Домашньої Церкви Руху Світло Життя Починати нову справу з Богом – це завжди хороша ідея. А починати новий рік в Божій присутності – це геніальна ідея! За доброю традицією, цей Новий рік сім’ї з Домашньої Церкви Руху Світло Життя зустрічали на реколекціях.