Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » Екуменічна молитва за мир та припинення пандемії
13:00 Четвер 0 141
31-12-2020, 13:00

Екуменічна молитва за мир та припинення пандемії

1 січня 2021 року під патронатом міжнародного екуменічного руху Фоколярів представники різних релігій зможуть зустрітися та об’єднатися для спільної молитви за мир, припинення пандемії коронавірусу, оздоровлення хворих та Божий захист медичних працівників. Дата зустрічі вибрана не випадково, адже у цей день людство відзначає Всесвітній день миру, святкування якого започатковано святим Папою Павлом VI у 1967 році.
Зустріч планується провести у форматі, запропонованому згодом святим Папою Римським Йоаном Павлом ІІ, котрий під час свого понтифікату в 1986 році зібрав релігійних лідерів світу на одному місці, в Асізі, щоб разом, кожен згідно своєї релігійної традиції, занести до Бога молитви про мир. Сьогодні, оскільки до цієї проблеми миру і війни додалися ще й епідеміологічна проблема та спричинене нею соціально-економічне напруження, прагнемо у скромних умовах зібрати для молитви носіїв різних релігійних вірувань, відтак об’єднати наші зусилля на шляху до братерства усього людського роду. Адже згідно теж з навчанням Папи Франциска у його останній енцикліці усі люди як діти одного Бога Отця, створені за Його образом і подобою, мають у гідності особи великий рівень єдності незалежно від своїх поглядів, у тому числі і релігійних переконань. Ми вшановуємо інших, знаємо, що як говорять документи Другого Ватиканського собору, зерна правди є в різних релігіях світу і люди в різний спосіб шукають Бога. Ми християни знаємо, що всю повноту правди відкрили в Ісусі Христі. Але також хочемо зустрітися з іншими й у такий спосіб виявити свою повагу до їхніх поглядів, аби могти будувати світ, у якому всі можемо почуватися як діти одного Бога.


Протягом цієї зустрічі у дусі відомої зустрічі в Ассізі, інших міжрелігійних зустрічей, що проводилися пізніше Папою Бенедиктом, Папою Франциском, юдеї, мусульмани, буддисти, індуїсти, традиційні релігії Африки, і очевидно, християни різних конфесій, кожен зможе піднести до Бога згідно своєї традиції молитви про мир і зцілення.

Програма зустрічі також передбачає короткий огляд католицького вчення про інші релігії, викладене у Декларації Другого Ватиканського собору, енцикліці Папи Франциска «Fratelli tutti», і навчанні Слугині Божої К’яри Любіх – засновниці екуменічого руху Фоколярів, завданням котрого є будування єдності між християнами і людьми всього світу.

Запрошуємо представників різних релігій і конфесій, а також усіх бажаючих на цю міжрелігійну зустріч (будуть християни, євреї і мусульмани), яка розпочнеться о 18:00 1 січня 2021 року в храмі римсько-католицької парафії св. Йоана Павла ІІ у Львові (Стрийська 6, Сокільники, перша зупинка після Автовокзалу у напрямку Ашану).

Отець Григорій Драус
Інформаційне повідомлення
Коментувати статті на нашому сайті дозволено лише на протязі 7 днів з моменту публікації.