Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » 13 грудня – обов’язковий спомин святої Луції Сіракузької, покровительки продавців
08:00 Неділя 0 1 181
13-12-2020, 08:00

13 грудня – обов’язковий спомин святої Луції Сіракузької, покровительки продавців

Перший опис життя святої Луції походить із V століття, але й він передає небагато фактів із її біографії.
За цим описом, Луція народилася близько 286 року в Сіракузах (Сицилія). Її заможна родина підготувала дівчині добре майбутнє, знайшовши не менш шляхетного нареченого з великими статками. Та Провидіння мало інші плани.

Аби випросити здоров’я для матері, Луція якось вирушила в паломництво до Катанії, до гробу святої Агати. Свята явилася дівчині, провістила, що на Луцію чекає вінець мучениці, і порадила їй добре готуватися. Слухняна словам святої Агати, дівчина розірвала заручини, склала довічну обітницю чистоти й роздала все, що мала, на потреби бідних.

303 року імператор Діоклетіан розпочав криваве переслідування християн. Луцію видав у руки катів її колишній наречений, якого вона образила відмовою. Легенда розповідає, що з цноти Луції хотіли поглузувати, віддавши дівчину в публічний дім, але Бог захистив Свою наречену, зробивши так, що ніхто не міг зрушити її з місця. За переказами, свята мала дуже гарні очі, які попросила виколоти, щоб не бентежити ними своїх катів.

Загинула свята від меча близько 304 року, була похована в катакомбах, де в VI столітті на її честь збудували храм. Папа Григорій І Великий ввів спомин святої Луції в Римський Канон.

Зображають святу молодою дівчиною в шатах римської нареченої, інколи під час мучеництва. Атрибути – пальмова гілка, меч, таця з очима.

Покровителька Швеції, селян, сліпих, швачок, ткачів, нотаріусів, продавців, письменників. Захисниця від хвороб очей.
Інформаційне повідомлення
Коментувати статті на нашому сайті дозволено лише на протязі 7 днів з моменту публікації.