Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » 29 травня Церква згадує святу Уршулу Ледуховську, черницю

29 травня Церква згадує святу Уршулу Ледуховську, черницю

Юлія Марія (1865–1939) народилася в багатодітній сім’ї шляхетного польського роду Ледуховських, у Лосдорфі (Австрія). З 1874 року відвідувала гімназію в Санкт-Пельтені (Австрія), а 1883 році з рідними переїхала в Ліпницю-Муровану (Польща).
Через три роки майбутня свята вступила в краківський монастир сестер уршулянок, узявши ім’я Марія Уршула. Була дуже талановита, її життя повнилося як зовнішньою, так і духовною активністю. Усе, що робила, намагалася наповнити любов’ю. Особливо вдивлялась у страждання Христа.

Уже в новіціаті відкрила здібності та прагнення працювати з молоддю. Заснувала в Польщі перший гуртожиток для студенток, де дівчата могли отримати безпечне помешкання, навчання та глибоке духовне виховання. Допомагала самотнім і вбогим. 1904 року стала настоятелькою монастиря, а невдовзі у світському вбранні виїхала до Петербурга, аби приховано від антицерковної влади провадити гуртожиток для дівчат. Діяльність Уршули спричинила зростання покликань, і 1908 року виник підпільний автономний дім уршулянок.

На початку Першої світової війни вона мусила виїхати з Росії до Швеції, згодом працювала в Данії. Зосередила сили на допомозі постраждалим від війни, багато працювала для примирення народів і в напрямку екуменізму. 1920 року Уршула та її співсестри повернулися до Польщі й оселились у Пневах як Згромадження Уршулянок Серця Ісуса Конаючого (сірі уршулянки), яке затвердив Папа Бенедикт XV. 1928 року відкрився генеральний дім у Римі, а Уршула стала на чолі згромадження й без решти присвятила себе служінню. Навідувалася в осередки спільноти, організовувала часописи для дітей і молоді, писала книжки для дітей, брала активну участь у культурному, соціальному й духовному житті Польщі, за що отримала високі державні й церковні нагороди.

Померла в Римі, канонізована 2003 року.

Зображають святу в чернечому вбранні сірих уршулянок, використовують фотографії.

Уклала Юлія Бойко
Літургійний зошит Серце Ісуса, святине Божа, храме Всевишнього Ці два заклики мають своє коріння у Старому Завіті. Серце Ісуса прирівнюється до єрусалимської святині, збудованої Соломоном, а за часів Ісуса перебудованої Іродом Великим. Святиня і Храм, який в ній знаходився, є символом Серця Господа Ісуса.
Інформаційне повідомлення
Коментувати статті на нашому сайті дозволено лише на протязі 7 днів з моменту публікації.