Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Літургія на кожен день, 11 вересня, п'ятниця
19:00 Четвер 0 491
10-09-2020, 19:00

Літургія на кожен день, 11 вересня, п'ятниця

(зел) П’ятниця ХХІІІ звичайного тижня
Так легко виправляти інших, так легко звертати їхню увагу на помилки. Ісус же каже: “Лице­мі­ре, вийми спочатку колоду з влас­но­го ока, а тоді побачиш, як вий­ня­ти скалку з ока брата твого” (Лк 6,42). Скільки ж то є причин мого необ’єктивного бачення людей та їхніх проблем?

АНТИФОН НА ВХІД
Ти – справедливий, Господи, * і праві Твої присуди! * Вчини з Твоїм рабом за Твоєю ласкою.

КОЛЕКТА
Боже, Ти обдарував нас відкупленням і усиновленням; † поглянь милостиво на дітей Твого благовоління, * щоб ми удостоїлися істинної свободи та вічної спадщини. Через Господа нашого Ісуса Христа, Сина Твого, † котрий з Тобою живе і царює в єдності Святого Духа, * Бог, навіки вічні.

ПЕРШЕ ЧИТАННЯ
1 Кор 9, 16-19. 22б-27
Читання з Першого Послання святого апостола Павла до корінтян.
Брати! Якщо я звіщаю Єван­геліє, то немає чим мені хвалитися – це мій обов’язок. І горе мені, коли я не звіщатиму Євангелія. Якщо я це здійснюю добро­віль­но, то маю нагороду; як­що не добровільно, то виконую до­ручену мені службу. Яка ж моя нагорода? А та, що, благовістуючи, я безко­рис­ливо викладатиму Євангеліє, щоб не користуватися своїм пра­вом, яке маю з Євангелія. Будучи вільним від усіх, я себе підкорив усім, щоби багатьох при­дбати. Для всіх я став усім, щоб в усякому разі деяких спасти. Усе це я роблю задля Євангелія, щоб стати його співучасником. Хіба не знаєте, що ті, які бі­жать на змаганнях, вони всі біжать, але нагороду одержує один? Тож бі­жіть, щоб і ви її здобули! Кожний, хто змагається, стри­мується від усього. Вони, – щоб одер­жати тлінний вінець, ми, – щоб нетлінний. Тому я не біжу в непевності та ве­ду кулачний бій не так, аби тіль­ки бити повітря. Але я приборкую і поневолюю своє тіло, щоби, пропо­ві­дуючи іншим, самому не вия­ви­тися недостойним. Слово Боже.

РЕСПОНСОРІЙНИЙ ПСАЛОМ
Пс 84, 3. 4. 5-6. 12
О які любі шатра Твої, Боже!
Моя душа знемагає *
і лине до дворів Господніх,
моє серце і моє тіло *
радіють живим Богом.
Адже й пташка знайшла собі хатку, *
і ластів­ка – собі гніздо, де виведе своїх пташенят, –
Твої жертовники, Господи воїнств, *
мій Царю і мій Боже!
Блаженні ті, які живуть у Твоєму домі: *
вони славитимуть Тебе повіки.
Блаженна людина, сила якої в Тобі, Боже, *
а в неї у серці – дороги до Тебе.
Адже Господь Бог – сонце і щит. *
Господь посилає милість і славу,
не позбавить благополуч­чя *
тих, які ходять бездоганно.

СПІВ ПЕРЕД ЄВАНГЕЛІЄМ
Йн 17, 17 б. а
Алілуя, алілуя, алілуя.
Твоє Слово, Господи, – то істина.
Освяти нас істиною своєю!

ЄВАНГЕЛІЄ
Лк 6, 39-42
† Читання святого Євангелія від Луки.
Того часу Ісус розповів учням притчу: «Чи може сліпий сліпого дорогою водити? Чи не впадуть обидва в яму? Учень не вищий за вчителя, але, вдосконалившись, кожний стане, як його вчитель. Чому бачиш скалку, яка в оці брата твого, а колоди, яка в твоєму оці, не помічаєш? Як можеш казати братові своєму: “Брате, дозволь я вийму скалку, яка в твоєму оці!” – а сам не бачиш тієї колоди, яка в твоєму оці? Ли­цеміре, вийми спочатку колоду з власного ока, а тоді по­бачиш, як вийняти скалку, яка в оці твого брата». Слово Господнє.


МОЛИТВА ВІРНИХ
Ісус навчає нас боротися із власними вадами, тож просімо в Нього благодаті бачити свої гріхи і намагатися виправити скоєне зло:
1. Молімося за Святішого Отця, щоб він, сповнений Святим Духом, відважно і з любов’ю керував Христовою Церквою.
2. Молімося за бідних і покинутих людей, щоб люди доброго серця опікувалися ними і допомагали їм.
3. Молімося за священицькі та чернечі покликання, щоб молодь, яка відгукнулася на заклик Христа, вірно дотримувалась обітів, даних Господу.
4. Молімося за терористів, щоб осяяні Божою милістю, зрозуміли, що їх вчинки не подобаються Богу і що вони не є шляхом розв’язання проблем сучасного світу.
5. Молімося за померлих наших братів та сестер, щоб Господь благоволив прийняти їх до сонму святих у Небесному Царстві.
6. Молімося за нас, щоб, знаючи власні слабкості, ми допомагали нашим ближнім підвестися з бруду гріхів та навернутися до Христа.
Господи Ісусе, Ти – взірець терпеливої та всепрощаючої любові, вислухай наші молитви та огорни нас своєю милосердною опікою. Котрий живеш і царюєш навіки вічні.

МОЛИТВА НАД ДАРАМИ
Боже, джерело істинної побожності й миру, † вчини, щоб ми цією жертвою гідно славили Твою велич * і участю у святих тайнах зміцнили узи нашої єдності. Через Христа, Господа нашого.

Префація звичайна №  40-45

АНТИФОН НА ПРИЧАСТЯ
Як лань прагне до водних потоків, * так душа моя прагне до Тебе, Боже. * Душа моя жадає Бога, * Бога живого, сильного. (Пор. Пс 42 (41), 2-3)

МОЛИТВА ПІСЛЯ ПРИЧАСТЯ
Господи, Ти насичуєш і животвориш нас Твоїм Словом і небесним таїнством; † дай нам, Твоїм вірним, так використовувати великі дари Твого возлюбленого Сина, * щоб ми завжди могли бути сопричасниками Його життя. Котрий живе і царює навіки вічні.
Інформаційне повідомлення
Коментувати статті на нашому сайті дозволено лише на протязі 7 днів з моменту публікації.