Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Літургія на кожен день, 9 вересня, середа
19:00 Вівторок 0 528
8-09-2020, 19:00

Літургія на кожен день, 9 вересня, середа

(зел) Середа ХХІІІ звичайного тижня
«Блаженний» відповідає нашому «щасливий». Як блаженства, так і вся Нагірна проповідь передусім змальовують портрет Христа. Він єдиний повністю виконав Нагірну проповідь і жив блаженствами, які проголосив. Блаженства також змальовують «портрет» нової людини, яка має народитись зі Святого Духа – Духа розіп’ятого і воскреслого Христа. До блаженств не можна підходити як до закону, який маємо осягнути виключно своїми зусиллями, передусім вони – обітниці Ісуса, що той, хто має в собі Його Духа, виконуватиме вчинки вічного життя, визначені в заповідях блаженства і в усій проповіді Христа.
Або: (біл) довільний спомин св. ПЕТРА КЛАВЕРА, пресвітера
Народився 1580 року в убогій робітничій сім’ї в Каталонії. 1596 року розпочав навчання в університеті в Барселоні і вступив до ордену єзуїтів. Не закінчивши навчання, за наказом ордену 1610 року виїхав до Колумбії. 1616 року на одному з островів Карибського моря отримав священицьке рукоположення. Працював, цілковито віддаючи себе всього служінню чорношкірим невільникам з Африки, і охрестив їх кількадесят тисяч. Опікувався також прокаженими. Помер 8 вересня 1654 року, у віці 74 років. Святий Петро Клавер – покровитель місій серед чорношкірих.
Спільні Меси: про одного пастиря
Або: (черв) довільний спомин бл. ВЛАДИСЛАВА БЛОНДЗІНСЬКОГО, пресвітера, і сподвижників, мучеників
Народився 6 липня 1908 року в Мислятичах, Мостиського повіту, на території довоєнної Польщі. У 1924 р. вступив до Згромадження Святого Архангела Михаїла, де у 1926 р. склав чернечі обіти. Після закінчення Пере- мишльської Вищої духовної семінарії був 1938 р. рукоположений у пресвітери. Все своє життя бл. Владислав присвятив вихованню молоді з убогих родин у дусі «стриманості та працелюбності». Під час Другої світової війни, незважаючи на небезпеку, організував таємну гімназію, що згодом стало приводом до його арешту в 1944 році. Блаж. Владислав Блондзінський загинув 8 вересня 1944 року в концтаборі Грос-Розен під час робіт у каменоломні. Він є одним із 108 мучеників Другої світової війни, зачислених Святішим Отцем Йоаном Павлом ІІ до лику блаженних 13 червня 1999 року.
Спільні меси: про багатьох мучеників  (стор. 119)

АНТИФОН НА ВХІД

Ти – справедливий, Господи, * і праві Твої присуди! * Вчини з Твоїм рабом за Твоєю ласкою.

КОЛЕКТА
Боже, Ти обдарував нас відкупленням і усиновленням; † поглянь милостиво на дітей Твого благовоління, * щоб ми удостоїлися істинної свободи та вічної спадщини. Через Господа нашого Ісуса Христа, Сина Твого, † котрий з Тобою живе і царює в єдності Святого Духа, * Бог, навіки  вічні.
Або:
Боже, котрий вчинив святого Петра, пресвітера, слугою невільників і чудесно зміцнив його любов’ю і терпеливістю в наданні їм допомоги, * дай за його заступництвом, щоб ми, шукаючи того, що Христове, любили ближнього вчинком і правдою. Через Господа нашого Ісуса Христа, Сина Твого, † котрий з Тобою живе і царює в єдності Святого Духа, * Бог, навіки вічні.
Або:
Всемогутній, вічний Боже, Ти дозволив блаженному Владиславу і його сподвижникам, мученикам, страждати заради Христа; † також і нам, у нашій слабкості простягни руку божественної допомоги, * щоби так, як вони не завагались умерти задля Тебе, ми жили непохитні у Твоєму сповідуванні. Через Господа нашого Ісуса Христа, Сина Твого, † котрий з Тобою живе і царює в єдності Святого Духа, * Бог, навіки вічні.

ПЕРШЕ ЧИТАННЯ
1 Кор 7, 25-31
Читання з Першого послання святого апостола Павла до корінтян.
Брати! Що ж до дівиць, то я наказу від Господа не маю, а даю пораду як той, хто помилуваний Господом, щоб бути гідним довіри. Тому, з огляду на теперішні злигодні, визнаю за краще, що людині добре залишатися так. Ти зв’язаний з дружиною? Не шукай розлучення. Вільний від дружини? Не шукай дружини. Якщо ж і одружишся, ти не згрішив; і якщо дівчина вийде заміж, не згрішила. Але такі зазнають тілесного горя, а мені вас шкода. Це кажу, брати, бо час короткий, – тому хай і ті, хто має дружину, будуть як ті, які їх не мають, а хто плаче, хай будуть як ті, котрі не плачуть, а ті, хто радіє, як ті, котрі не радіють, а ті, хто купує, як ті, котрі нічим не во­лодіють, і ті, хто користується світом, як ті, котрі ним не користуються, бо минає образ цього світу. Слово Боже.

РЕСПОНСОРІЙНИЙ  ПСАЛОМ
Пс 45, 11-12. 14-15. 16-17
Послухай, дочко, відкрий своє вухо.
Послухай, дочко, глянь, прихили своє вухо: *
забудь свій народ і дім свого батька,
бо ж цар бажає краси твоєї, *
адже ж він є твоїм паном, тож йому поклонися.
Вся слава дочки-царівни – у ній самій; *
гаптовані золотом її одежі.
У різнобарвних вишитих шатах †
її до царя припровадять, *
а за нею увійдуть дівчата – її подруги.
Їх приведуть веселими та в ликуванні – *
їх уведуть у царські палати.
Замість твоїх батьків у тебе твої сини будуть. *
Ти їх поставиш володарями над усією землею.

СПІВ ПЕРЕД ЄВАНГЕЛІЄМ
Лк 6, 23аб
Алілуя, алілуя, алілуя.
Радійте і веселіться,
бо ось нагорода ваша велика на небі.

ЄВАНГЕЛІЄ
Лк 6, 20-26
† Читання святого Євангелія від Луки.
Того часу Ісус, підвівши очі на своїх учнів, почав го­ворити:  «Блаженні вбогі, бо ваше є Царство Боже.  Блаженні голодні тепер, тому що ви насититеся. Блаженні ви, котрі плачете тепер, бо ви будете сміятись. Блаженні ви, коли люди ненавидітимуть вас, коли відлучать вас і зневажатимуть, коли вилучать як ганеб­не ваше ім’я через Сина Людського. Веселіться того дня і скачіть з радості, бо ось нагорода ваша велика на небі, адже точнісінько так само чинили пророкам їхні батьки. Але горе вам, багатіям, бо ви вже отримали вашу вті­ху! Горе вам, ситим тепер, тому що будете голодні! Горе вам, котрі смієтеся тепер, бо ви будете ридати і плакати. Горе, коли будуть добре говорити про вас усі люди, адже точнісінько так само чинили з лжепророками їхні батьки!» Слово Господнє.


МОЛИТВА ВІРНИХ
Слухаючи благословення Ісуса Христа, смиренно просімо, щоб вони зійшли в усій повноті на Церкву та на всіх нас:
1. Молімося за Святішого Отця, щоб він зумів відкрити для Христа кордони усіх держав та серця людей.
2. Молімося за вчителів та наставників, щоб вони навчали молодь та дітей в дусі Нагірної проповіді Христа.
3. Молімося за місіонерів, щоб Господь благословив їхню працю і підтримував їх своєю силою у проповідуванні Євангелія.
4. Молімося за вигнанців і біженців, щоб милостивий Бог допоміг їм осягнути мир і спокій.
5. Молімося за померлих, особливо від терористичних актів, щоб Господь своїм милосердям очистив їх від усяких наслідків гріха і благоволив прийняти до свого предвічного Царства.
6. Молімося за нас самих, щоб ми не тільки слухали Євангеліє, але й жили згідно з ним.
Господи Ісусе Христе, дякуємо за Твою милість до нас, людей слабких і непостійних, та просимо: завжди допомагай нам виконувати Твої настанови. Котрий живеш і царюєш навіки вічні.

МОЛИТВА НАД ДАРАМИ
Боже, джерело істинної побожності й миру, † вчини, щоб ми цією жертвою гідно славили Твою велич * і участю у святих тайнах зміцнили узи нашої єдності. Через Христа, Господа нашого.

Префація звичайна №  40-45

АНТИФОН НА ПРИЧАСТЯ
Як лань прагне до водних потоків, * так душа моя прагне до Тебе, Боже. * Душа моя жадає Бога, * Бога живого, сильного. (Пор. Пс 42 (41), 2-3)

МОЛИТВА ПІСЛЯ ПРИЧАСТЯ

Господи, Ти насичуєш і животвориш нас Твоїм Словом і небесним таїнством; † дай нам, Твоїм вірним, так використовувати великі дари Твого возлюбленого Сина, * щоб ми завжди могли бути сопричасниками Його життя. Котрий живе і царює навіки вічні.
Інформаційне повідомлення
Коментувати статті на нашому сайті дозволено лише на протязі 7 днів з моменту публікації.