Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » День спільноти руху «Світло-Життя» у Бердичівському санктуарії
12:16 Понеділок 0 241
7-09-2020, 12:16

День спільноти руху «Світло-Життя» у Бердичівському санктуарії

У суботу, 5 вересня 2020 року, у Всеукраїнському санктуарії Матері Божої Святого Скапулярію в Бердичеві відбувся день спільноти Руху «Світло-Життя». Тема цьогорічного дня спільноти – «Зрілість у Христі».

До Бердичева прибуло понад 150 членів руху «Світло-Життя» з  Житомира, Києва, Новоград-Волинського, Хорошева, Рівного та Могилів-Подільського. Гостинно приймали учасників бердичівські члени руху й господарі санктуарію – брати босі кармеліти.

Після реєстрації та привітання відбулася перша конференція, яку виголосила дієцезіальна пара Київсько-Житомирської дієцезії Валентина та Олег Кулик на тему «Суть та розуміння дияконії».

Після конференції відбулося спілкування у групах по дияконіях, що через цьогорічні карантинні обмеження відбувалося на свіжому повітрі.


Наступну конференцію на тему «Зрілість в Христі» виголосив отець Кшиштоф Орліцький з Луцької дієцезії.

Центром дня спільноти руху «Світло-Життя» стала Свята Меса, яку очолив отець Павло Гришак з Могилів-Подільського, а йому співслужили священики, які прибули зі своїми парафіянами.


На початку Святої Меси всіх учасників Дня спільноти привітав настоятель Бердичівського санктуарію отець Павло Ферко OCD.


«Усім нам без виключення потрібно ще дозрівати. Всім нам потрібно "дорослішати" і поступово вже виходити зі стану "немовлят в Христі". Бо час аж дуже швидко збігає... У вас є добра можливість прискорити своє "дозрівання" - служити один одному. Якнайбільше служити. Почніть самі з себе. Тобто, з власних родин. Навчайте служінню своїх дітей. Форму служіння обирайте яку завгодно, але зміст служіння має бути таким: любов, прощення, милосердя, Господь. Служіння має сенс. Бо воно змінює в людині людину. Вчиняючи добро людина очищує себе і висвітлює. Кожним добрим вчинком людина повертає собі частинку святості. І що найголовніше, той, кому вчиняєте добро, рано чи пізно діятиме за вашим прикладом. Бо добро заразне! Добро передається людині сердечним і душевним шляхом. Хочу, щоб ви за своє життя заразили добром якнайбільше людей!» - наголосив у проповіді отець Павло Гришак.


Наприкінці проповіді отець Павло закликав учасників зростання та зрілості у Христі. «У вас є все для зростання та зрілості особистості християнина. Є 10 правил, котрих маєте дотримуватись на життєвому шляху, як водій дотримується правил дорожнього руху. Будете дотримуватись цих правил (заповідей) - уникнете багатьох аварій та вбережетесь від катастроф у житті. А будете спасенні. Тож зростайте і міцнійте. Досягайте зрілості в християнській любові, любові подружній любові, дозрівайте в батьківській любові та пам'ятайте, зрілість в Христі є наближенням до самого Христа. Будьте терпеливі до тих, хто не розуміє вас, і нетерпеливі до ворогів Христової віри. Будьте смиренні та водночас мужні за прикладом Богородиці Діви. Будьте жертовні для ближніх і не соромтесь проявляти свою щедрість в доброті й любові. Дозрівайте в Христі і не шкодуйте свого доброго зерна».

На завершення Меси був зачитаний Акт віддання Руху «Світло-Життя» Матері Божій Бердичівській.  

Наприкінці Святої Меси, Валентина та Олег Кулик від імени цілої спільноти подякували за служіння парі країни – Світлані та Руслану Кагановичам та представили нову пару країни – Вікторію та Леонарда Зігерт.

Також після Святої Літургії понад 40 учасників прийняли знак опіки Матері Божої - Святий Скапулярій.

Максим Железницький

Залишити коментар

Клацніть на зображення щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
Новини з України 16:03 Понеділок 0 107 Молитва в 100-ліття битви під Дитятином 19 вересня під час урочистостей з нагоди 100-ліття битви польського війська проти більшовицької армії під Дитятином архієпископ Мечислав Мокшицький очолив святу Месу на польському військовому меморіалі біля села Дитятин Галицького району Івано-Франківської області.