Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » 5 вересня Церква згадує святу Матір Терезу, черницю
07:25 Субота 0 377
5-09-2020, 07:25

5 вересня Церква згадує святу Матір Терезу, черницю

Агнеса Ґондже Бояджіу народилася в македонському містечку Скоп’є, мала албанське походження. Від батьків перейняла віру та прагнення до вчинків милосердя. Навіть після смерті батька 1919 року, коли сім’я залишилася без годувальника, двері дому були відчинені для вбогих.
1928 році вступила до сестер лоретанок у Дубліні (Ірландія), але одразу відбула на місії до Індії, де проходила формацію і викладала історію та географію в монастирській школі для дівчаток із заможних родин. Під час перших обітів 1931 року обрала ім’я святої Терези від Дитятка Ісуса.

На вулицях Тереза Індії зустріла багатьох стражденних, які не мали змоги навіть гідно померти. Це спонукало її створити нове згромадження. 1946 року черниця отримала від Бога особливе натхнення для цієї справи й уже невдовзі, з дозволу єпископа й Апостольського Престолу, змінила габіт на індійське сарі та разом із кількома ученицями оселилася серед найбідніших Колкати. Найпершим завданням згромадження стало нести любов людям будь-якої раси чи конфесії. Мати Тереза дбала про бідних, хворих, вмираючих, прокажених, дітей вулиці, повій, хворих на СНІД, переслідуваних і твердо стояла на захисті ненароджених дітей.

Згромадження Сестер Місіонерок Божественної Любові швидко поширилося, свята багато подорожувала, закладаючи нові монастирі. Постійно усміхнена, вона випромінювала любов, хоча сама довгі роки перебувала у стані глибокого очищення віри й боротьби зі злом. Попри чудовий інтелект та багаті знання, залишилася смиренною, а на вершині слави нічим не відрізняла себе від сестер і найбідніших.

Мати Тереза удостоїлася численних нагород – світських і церковних. Канонізаційний процес був одним з найкоротших в історії Церкви й закінчився 2016 року.

Зображують святу в габіті згромадження, часто серед убогих. Використовують фотографії.

Покровителька сестер місіонерок.

Уклала Юлія Бойко


Зображення: The Tablet
Святі дня 08:01 Неділя 0 870 Неділя після Богоявлення – cвято Хрещення Господнього «Та в Мене свідоцтво більше, ніж те Йоанове: діла оті, що їх Отець доручив Мені для Мого виконання, – ось ті саме діла, що їх Я роблю, і свідчать за Мене, що Отець Мене послав. І Отець, Який послав Мене, свідчить за Мене» (Йн 5, 36-37).
Інформаційне повідомлення
Коментувати статті на нашому сайті дозволено лише на протязі 7 днів з моменту публікації.