Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Сестра Лідія Зембович: «Урочистість Внебовзяття Пресвятої Діви Марії підкреслює, що життя смертю не закінчується»
16:24 Субота 0 329
15-08-2020, 16:24

Сестра Лідія Зембович: «Урочистість Внебовзяття Пресвятої Діви Марії підкреслює, що життя смертю не закінчується»

Сьогодні християни західного обряду, відзначають урочистість Внебовзяття Пресвятої Діви Марії. Цей день є храмовим святом у Латинській Катедрі у Львові.  Як відзначають свято, зокрема з огляду на світову пандемію і в чому його особливість, поділилась сестра Лідія Зембович із Згромадження Сестер Францисканок Родини Марії.
Чим актуальна урочистість Внебовзяття для сучасних християн?

Сьогодні людина боїться говорити про смерть.  Марійне свято – Внебовзяття – є обов’язковим й  одним з великих церковних свят. Люди, які живуть у добрих стосунках з Богом,  розуміють, що є, так званими, паломниками в земному житті, які вирушають до вічного життя.  Це свято підкреслює, що існує смерть, але на цьому життя наше не закінчується.

Зазвичай біля катедри проводять урочистості. Як цьогоріч вони відбуватимуться, з огляду на коронавірус?

Багато церков віддавна оберають собі Марію за покровительку. Кожна церква має свого покровителя. Зрештою перші християни навчають нас цієї любові до Марії. У католицькій церкві урочистість Внебовзяття Пресвятої Діви Марії, святкуємо 15 серпня. У святинях, які відзначають в цей день храмове свято можна отримати відпуст. Святкування відбувається в наступний спосіб: звершується Свята Меса, після неї відбувається виставлення Пресвятих Дарів, перед якими заноситься молитви до Бога. Далі священик виходить з Дарами процесією навколо храму. Це підкреслює велич свята. В цьому році така процесія відбудеться у середині церкви. Оскільки празник Внебовзяття є обов’язковим святом, католики зобов’язані бути на Літургії, піти до сповіді та до причастя.

Яких традицій віряни дотримуються у цю урочистість?

В катедрі, перед Внебовзяттям Пресвятої Діви Марії, моляться дев’ятницю, практикують також паломництва. Це підкреслює, нашу дитячу любов до Небесної Матері. Віряни також несуть зілля на освячення. Як символ того, що у серпні завершуються жнива, приноситься подяку Марії за зібрані плоди.  У деяких селах є звичай, що несуть кошики з яблуками та іншими плодами. Дякують Богу через заступництво Марії, просячи про благословення.

Як у своєму житті поглибити зв’язок з Богородицею?

Коли ми відкриваємось на Марію, як на свою Духовну Небесну Маму, тоді нам легше з Нею входити у відносини. Але ми знаємо, що сьогодні важко будувати теж взаємовідносини, вони бувають дещо поранені. Але перше, що приходить мені на думку, це молитва – яка є зустріччю з Богом, Марією. Думаю,  молитва “Богородице Діво” (або ж, "Радуйся, Маріє") містить у собі глибокі слова, які просто потрібно «засмакувати».

Як Ви вважаєте, чи краще своїми словами розмовляти із Богородицею, чи вже укладеними молитвами?

Думаю, що  і так, і так. Бо звісно, що вервиця потрібна. Але думаю, що коли людина відкриє свої відносини з Марією, то глибше молиться. Перш за все, до Богородиці маємо молитися: “Радуйся, Маріє”, бо це Ангел так перший звернувся до Марії, як Господній Посланець. На цій молитві базуються вже інші молитви,і добре було би, щоб і наші приватні молитви. Другою за традиціями молитвою є молитва “Під Твій захист”.

Сучасна людина часто збивається із внутрішнього ритму молитви. Як налаштувати свою душу на молитовний настрій?

Наставитись на присутність Божу, тобто, що Бог є біля нас і нас завжди бачить. Якщо говорити про молитву на розарії, то важливо уявляти певні події із життя Богородиці – ці таємниці. Благовіщення, наприклад, Чи Марія боялася, чи Їй було радісно… т.д. Тоді більше входимо у молитву. І потрібна, по-можливості, для особистої молитви тиша. Сучасна людина боїться тиші, а вона показує про нас правду.  Хоча складно відповісти. Отці пустелі також казали, що є демони думки, які постійно нас переслідують і розсіюють нашу молитву. Тоді треба Бога просити про допомогу, розповідати про свою ситуацію, запрошувати Бога і Марію у своє життя. Марія обов’язково прийде на допомогу. 

Джерело: Духовна велич Львова
Інформаційне повідомлення
Коментувати статті на нашому сайті дозволено лише на протязі 7 днів з моменту публікації.