Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Літургія на кожен день, 5 серпня, середа

Літургія на кожен день, 5 серпня, середа

(зел) Середа XVIII звичайного тижня
Є чимало можливостей підпасти під дію злого духа, і чимало людей зазнають цього на собі. Проте звільнитись можливо лише завдяки вірі у воскреслого Ісуса Христа. Необхідно вказати затьмареному світові дорогу до Світла Життя.
Або (біл) довільний спомин: РІЧНИЦЯ ОСВЯЧЕННЯ РИМСЬКОЇ БАЗИЛІКИ ПРЕСВЯТОЇ ДІВИ МАРІЇ
Після Собору в Ефесі, на якому було проголошено догму про Боже Материнство Пресвятої Діви Марії, Папа Сикст ІІІ присвятив Їй базиліку, збудовану на Есквілінському пагорбі в Римі у 432 році.
Спільні Меси: про Пресвяту Діву Марію (стор. 123)

АНТИФОН НА ВХІД

О Боже, рятуй мене, * о Господи, мені  на допомогу поспіши! * Ти – моя поміч і мій визволитель, * о Господи, не забарися! (Пс 70 (69), 2. 6)

КОЛЕКТА
Всемогутній  Боже,  допомагай  своїм  вірним † і яви одвічну доброту молільникам, котрі прославляють Тебе як Творця і Господа; * віднови дароване їм життя і відновлене – збережи. Через Господа нашого Ісуса Христа, Сина Твого, † котрий з Тобою живе і царює в єдності Святого Духа, * Бог, навіки вічні.
Або:
Прости, Господи, провини своїм слугам, † а оскільки ми не можемо Тобі  подобатися через наші вчинки, * нехай спасіння прийде до нас через заступництво Матері Твого Сина, Господа нашого. Котрий з Тобою живе і царює в єдності Святого Духа, * Бог, навіки вічні.

ПЕРШЕ ЧИТАННЯ
Єр 31, 1-7
Читання з Книги пророка Єремії.
«Того часу, – слово Господнє, – Я буду Богом усім Із­раїлевим родам, а вони будуть Моїм народом». Так говорить Господь: «Народ, що зберігся від меча, знайшов милість у пустині. Ізраїль іде до спочинку сво­го». Господь мені здалека з’явився: «Я полюбив тебе одвічною любов’ю, тому Я притягував тебе милосердям. Я знову тебе відбудую, і будеш відновлена, о діво Ізраїле­ва. Знову хизуватимешся бубнами своїми й виступати­меш у веселім хороводі, знову виноградників насадиш по горбах самарійських. Ті, хто їх понасаджує, самі й збира­ти будуть. Настане час, коли вартові будуть гукати по горах ефраїмських: “Устаньте, та ходімо на Сіон до Го­спода, Бога нашого!”» Так бо говорить Господь: «Співайте радісно про Яко­ва, вознесіть першого з-поміж народів! Хваліть голосно й промовляйте: “Господь урятував народ свій, Ізраїля решту!”» Слово Боже.

РЕСПОНСОРІЙНИЙ ПСАЛОМ

Єр 31, 10. 11-12аб. 13
Бог збереже нас так, як пастир стадо.
Слухайте, народи, – слово Господнє, – *
оповістіть далеким островам, скажіте:
«Той, який Ізраїля розсіяв, його згромадить *
і збереже, як пастир своє стадо».
Бо Господь викупив Якова, *
і визволив його з руки сильнішого від нього.
І прийдуть і ликуватимуть на горі сіонській, *
стікатимуться до благ Господніх.
Тоді звеселиться дівчина у танці, *
а з нею юнаки та й старші.
«Їхню жалубу Я оберну на радість, *
потішу їх і розвеселю після їхньої печалі».

СПІВ ПЕРЕД ЄВАНГЕЛІЄМ

Лк 7, 16
Алілуя, алілуя, алілуя.
Великий пророк з’явився між нами,
і Бог свій народ відвідав!

ЄВАНГЕЛІЄ
Мт 15, 21-28
† Читання святого Євангелія від Матея.
Того часу Ісус пішов до околиць Тира й Сидона. І ось жінка-ханаанянка з тих околиць вийшла й кричала, гука­ючи: «Помилуй мене, Господи, Сину Давида! Моя донька тяжко одержима бісом». Але Він не відповів їй ані слова. Підійшли Його учні та почали просити Його, кажучи: «Відпусти її, бо вона кричить нам услід». У відповідь Він сказав: «Я посланий тільки до за­гиблих овець з дому Ізраїля». Вона ж підійшла, поклонилася Йому й каже: «Госпо­ди, допоможи мені!» А Він у відповідь промовив: «Недобре брати хліб ді­тей і кидати щенятам». Вона сказала: «Так, Господи, але й щенята їдять крих­ти, які  падають зі столу їхніх панів». Тоді  Ісус сказав їй у відповідь: «О жінко, велика твоя віра! Нехай буде так, як ти хочеш!» І видужала її дочка тієї ж миті. Слово Господнє.


МОЛИТВА ВІРНИХ
До Господа, який на прикладі жінки-язичниці навчає нас постійної молитви, вознесімо наші прохання в намірах святої Церкви і віримо, що вони будуть вислухані:
1. Молімося за Святішого Отця, щоб він під опікою святих апостолів зміг наблизити годину возз’єднання усіх охре­щених.
2. Молімося за новоохрещених у місійних країнах, щоб їхня міцна віра була взірцем життя для їхніх співвітчизників.
3. Молімося за тих, хто потерпає від стихійних лих, голоду і по­літичних переворотів, щоб вони дочекалися спокійних часів і отримали потрібну допомогу.
4. Молімося за країни, у яких мало свяще­ників, щоб Господь покликав нових робітників для служін­ня у Його винограднику.
5. Молімося за померлих, особливо за жертви радянського Великого терору, щоб Господь почув наші прохання і благоволив дати їм вічне спочивання.
6. Молімося за нас самих, щоб ми, вірно виконуючи своє по­кликання, були для світу прикладом істинних Божих дітей.
Господи наш і Отче, ось ми, наслідуючи жінку-язичницю, сми­ренно звертаємося до Тебе з нашими проханнями; вислухай нас зара­ди блага Твоєї слави і спасіння людства. Через Христа, Гос­пода нашого.

МОЛИТВА НАД ДАРАМИ
Просимо, Господи: благоволи освятити ці дари † і, прийнявши приношення духовної жертви, * вчини, щоб ми самі  стали віковічним даром для Тебе. Через Христа, Господа нашого.

Префація звичайна № 40-45

АНТИФОН НА ПРИЧАСТЯ
Господи, Ти зсилав хліб готовий з неба, без утоми, * що міг був дати всяку насолоду, підхожий усякому смакові.

МОЛИТВА ПІСЛЯ ПРИЧАСТЯ
Боже, наш Отче, оточуй постійною опікою усіх, кого зміцнюєш Твоїм небесним таїнством; † не відмовляй їм у своїй допомозі * і удостой їх вічного спасіння. Через Христа, Господа нашого.